در نشان ارادت مطرح شد؛

دوست دارم نقش حر را بازی کنم

دوست دارم نقش حر را بازی کنم

به گزارش مجله سرگرمی، امیرمحمد زند در برنامه نشان ارادت از علاقه اش برای بازی در نقش حر سخن گفت.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، امیرمحمد زند روز گذشته ۱۴ شهریور در برنامه «نشان ارادت» حضور پیدا کرد و درباره ی ارادت خود به دوده و امام حسین (ع) صحبت کرد. وی در مورد تجربه حضور در کربلا و از میزان علاقه خود برای بازی در نقش حر صحبت کرد.
امیرمحمد زند در ابتدای برنامه در مورد نخستین مواجهه خود با امام حسین (ع) اظهار داشت: نخستین مواجهه من با امام حسین (ع) به دورانی برمی گردد که مدرسه نمی رفتم. تکیه ای در محله ما بود که پدرم و بزرگان محل در آن حضور داشتند و آنرا راه اندازی کرده بودند. ما هم با بچه های محل یک تکیه کوچک راه انداختیم و بیشتر تجهیزات آن تکیه بزرگ را به تکیه خودمان می آوردیم و اهتمام می کردیم تکیه مان را پر رونق نماییم. سال اولی که این کار را انجام دادیم، چند تا از بزرگان محل متوجه شدند که بطورمثال فلاسک شربت درست کرده اند و یا تجهیزاتی که فراهم نموده اند نیست اما از سال بعد به کمک بزرگ ترها تکیه خودمان را راه انداختیم. هیچ گاه هم مزه آن شربت آبلیموهای قدیم را یادم نمی رود.
بازیگر سریال «به دنیا بگویید بایستد» در پاسخ به این پرسش که تابحال کاری برای امام حسین (ع) انجام داده است که بعداً بگوید به سبب انجام آن کار، حاجتم را بدهید، توضیح داد: هیچ گاه. من چه کسی هستم که بگویم یا سیدالشهدا (ع) من این کار را انجام دادم و آنرا در پرونده ام بگذارید و حاجت روایم کنید. مگر چه کاری انجام داده ام؟ اصلاً چه کاری می شود انجام داد که در رده ی عشق بازیِ امام حسین (ع) با حضرت حق قرار بگیرد؟
دوست دارم نقش حر را بازی کنم
زند همین طور افزود: امام حسین (ع) به قدری مهربان است که حاجت ما را می دهد اما به شرط این که دل کسی را نشکسته و آزاده مانده باشیم. امام حسین (ع) عطش عشق، معرفت، درستی و حق الناس نکردن داشت. سیدالشهدا (ع) به فکر مردم بود. بنا بر این زمانی ما می توانیم توقع داشته باشیم امام حسین (ع) دست ما را بگیرند که این کارها را انجام نداده باشیم.
بازیگر مجموعه «عملیات ۱۲۵» در پاسخ به این پرسش که علاقمند است نقش کدام یک از شخصیت های واقعه عاشورا را بازی کند، اظهار داشت: دوست دارم نقش حر را بازی کنم. به سبب این که برای بازیگری حر خیلی نقش پر چالشی است که از منتهای سیاهی به اوج سفیدی می رسد و این حرکت سینوسیِ یک نقش برای بازیگر خیلی جذاب است. ببینید که حر چه بازی ای کرده است و امام حسین (ع) کیست. به سبب این که حر نخستین شخصی بوده که راه امام حسین (ع) را سد کرده است و بعد به سمت امام حسین (ع) می آید که سرش را پایین می اندازد و آقا می گوید سرت را چرا پایین انداخته ای؟ من هر بار این مساله یادم می آید، منقلب می شوم
انسان باورش بمیرد، خواهد مرد
بازیگر سریال «ستایش» همین طور درباره ی تجربه سفر به کربلا توضیح داد: من وقتی کربلا رفتم گرفتار یک تناقض عجیبی از شادی و غم بودم. غم به قدری گلویم را می فشرد که راه نفسم بند آمده بود اما احساس می کردم که چشمانم برق می زند. کربلا خیلی جای عجیبی است و هر وقت به کربلا می روم اول به زیارت حرم حضرت عباس (ع) می روم. حضرت عباس (ع) به قدری با احترام با امام حسین (ع) صحبت می کردند که تعجب آور است.
این بازیگر همین طور در آخر برنامه اظهار داشت: اعتقادمان را از دست ندهیم، چون وقتی انسان باورش بمیرد، خواهد مرد.
«نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی، اجرای حسین متولیان و کارگردانی محمدعلی بای شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۷: ۱۵ روی آنتن شبکه دو می رود و حوالی ساعت ۲۴ همان روز تکرار آن پخش می شود.


منبع:

1401/06/16
10:35:28
5.0 / 5
176
تگهای خبر: اجرا , بازی , سفر , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
News Fun دوستان مجله سرگرمی
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز