بررسی آثار ماكسیم گوركی در رادیو نمایش

بررسی آثار ماكسیم گوركی در رادیو نمایش

آثار ماکسیم گورکی نویسنده نامدار روسی روز جمعه اول اسفند در شبکه رادیویی نمایش بررسی می شود.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، برخی از آثار ماکسیم گورکی نویسنده مطرح روسی جمعه اول اسفندماه در برنامه «هزارتوی داستان» شبکه رادیویی نمتیش بررسی می شود.
در این برنامه که ساعت ۲۱ روی آنتن رادیو نمایش می رود، بهناز بستاندوست داستان «رمان » نوشته ماکسیم گورکی را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت. گویندگی زندگینامه گورکی را رضا عمرانی روایت و تهیه کنندگی آن هم برعهده ژاله محمدعلی است.
ماکسیم گورکی داستان نویس، نمایشنامه نویس و مقاله نویس انقلابی روس و از بنیان گذاران سبک رئالیسم سوسیالیستی بود؛ نویسنده ای که هر چند بیشتر آثارش با هدف سرعت بخشیدن و بعد تثبیت انقلاب مردم روسیه ضد حکومت تزارها نوشته شد اما از جهت ساختار ادبی و محتوا هم در ادبیات روسیه هم در جهان بسیار اثرگذار بود.
گورکی توده های وسیع زحمتکشان را به دوستداران کتاب و ادبیات بدل ساخت. او به کشف دنیای تازه ای در عالم مردم فرودست جامعه دست یافت و پیام ضمنی آثارش این بود که آوارگان و ولگردان با روح زیبایی که دارند نباید از یاد انسانها فراموش شوند چون که آنها قربانیان نظام اجتماعی ستمگرند.
او بیشتر از ۳۰۰ داستان کوتاه و رمان نوشت و به خاطر همین آثار فراوان و پر مخاطبش، ۵ بار نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات شد.


منبع:

1399/11/30
18:19:27
0.0 / 5
672
تگهای خبر: رادیو , زندگی , زیبایی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
News Fun دوستان مجله سرگرمی
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز