معاون هنری عنوان كرد

ضرورت آموزش هنر خلاق در مدارس

ضرورت آموزش هنر خلاق در مدارس

مجله سرگرمی: معاون هنری می گوید که آموزش مناسب هنر، می تواند کودکان و نوجوانان را از مدارس با هنر و آثار هنری حرفه ای و مبتنی بر فرهنگ و اندیشه آشنا کند، سلیقه هنری آنان را پرورش دهد و به تشخیص سره از ناسره در هنر کمک نماید.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، معاون امور هنری با اشاره به امضای تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: از دو سال پیش جلسات و مذاکراتی از جانب معاونت امور هنری و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری برای مسایل هنر در آموزش و پرورش و هنرستان ها انجام شد و به امضای تفاهم نامه میان دو وزارتخانه رسید. البته در این تفاهم نامه علاوه بر امور هنری مانند موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و موضوع آموزش هنر که در حوزه معاونت هنری است، همکاری هایی در زمینه فرهنگی و کتاب، کارهای سینمایی، رسانه ای و قرآنی نیز تعریف شده است.

حسینی در ادامه اظهار داشت: ممکنست دانش آموزان با آموزش های هنری در آینده هنرمند نشوند اما با آموزش هنر خلاق بطور مستمر و جدی در مدارس در آینده به مخاطبان حرفه ای هنر تبدیل می شوند که با شناخت هنری و آگاهی به مسایل و جریان های هنری گذشته و امروز انتخاب کنند و مخاطب حرفه ای هنر باشند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به هنرستان ها بعنوان مراکز مهم، معتبر و موثر آموزش هنر اظهار داشت: هنرستان های هنرهای زیبا که برخی از آنها سابقه بیش از صد سال دارند نقش موثری در آموزش هنر داشته اند و دارند. خیلی از هنرمندان شاخص امروز کشور آموزش هنر را در هنرستان ها آغاز کردند و هنر را آموختند. یکی از مواردی که با وزارت آموزش و پرورش گفت و گو شد و در تفاهم نامه نیز آمده است، توسعه کمی و کیفی هنرستان های کشور است. البته در سه سال اخیر نیز با پیگیری های معاونت امور هنری و مشارکت و همراهی استانها تعداد هنرستان های کشور افزایش ۲۵ درصدی داشته و از ۴۰ هنرستان به ۵۰ هنرستان رسیده است. بر طبق این تفاهم نامه افزایش تعداد هنرستان ها در کشور و همین طور ایجاد زمینه تقویت کیفی آموزش از نظر منابع، مدرسان، امکانات و فضاهای مورد نیاز آموزشی و... دنبال می شود.

حسینی یکی از خاصیت های تفاهم نامه را توسعه کسب و کارهای آموزش هنر دانست و افزود: تعداد زیادی از آموزشگاه های هنری و موسسات فرهنگی هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در طرح مهارت آموزی هنرستان های کاردانش و نیز طرح ایران مهارت فعال خواهند شد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت ها و استعدادهای فراوان جوان در زمینه هنر و مراکز آموزشی گوناگون هنر و ظرفیت های هنری کشور، المپیاد هنر در کنار المپیادهای علمی و ادبی می تواند برنامه ریزی و اجرا شود و فرصتی برای معرفی برگزیدگان جوان هنری در کنار جشنواره های هنری که برای استعدادیابی برگزار می شود، فراهم گردد.

منبع:

1399/09/20
16:08:35
5.0 / 5
781
تگهای خبر: اجرا , تئاتر , جشنواره , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز