در حمایت از جنبش سیاهان؛

دواین جانسون خطاب به ترامپ: وقتی آمریكا به زانو درآمده، تو كجایی؟

دواین جانسون خطاب به ترامپ: وقتی آمریكا به زانو درآمده، تو كجایی؟

به گزارش مجله سرگرمی بازیگر سرشناس سینمای آمریكا با انتشار ویدیویی هشت دقیقه ای نسبت به وقایع اخیر واكنش نشان داده و از ترامپ پرسیده است: وقتی آمریكا به زانو درآمده، تو كجایی؟به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ورایتی، دواین جانسون با انتشار یک ویدیوی پراحساس در توییتر، از جنبش «زندگی سیاهان مهم است» حمایت کرد و ابراز کرد در جریان همه اعتراض های سراسری مقابل مرگ جورج فلوید، ترامپ اصلاً قدرت رهبری نداشت.
وی پرسید: تو کجایی؟ رهبرمان کجاست؟
این جملاتی بود که جانسون پیامش را با آن آغاز کرد و در ادامه اظهار داشت: رهبر ما در این زمانی که کشورمان به زانو درآمده، التماس می کند، آزار دیده، عصبانی است، ناامید شده و دست هایش را برای کمک بلند کرده و تنها می خواهد صدایش شنیده شود، کجاست؟
این بازیگر با تکرار خطاب به ترامپ می پرسد: تو کجایی؟
در سراسر این ویدیوی طولانی که ۸ دقیقه و ۲۵ ثانیه است، جانسون به کرات این سوال را لابه لای حرف هایش مطرح می کند.
کشته شدن فلوید به دست پلیس مینیاپلیس در روز ۲۵ ماه می بعد از آن رخ داد که یک افسر پلیس زانوانش را هشت دقیقه و ۴۶ ثانیه روی گلوی فلوید فشرد و او را خفه کرد.
جانسون پرسیده است: رهبر دلسوز ما کجاست، وقتی کشور روی زانو افتاده و دستش را دراز کرده و باید بگوید: بایستید، با من بایستید برای اینکه من دارمتان. صدایتان را می شنوم. به شما گوش می دهم و شما کلام مرا خواهید داشت برای اینکه من هر کاری با قدرتم می کنم تا زمان مرگم، نفس آخرم، هر کاری می کنم تا تغییری را که به آن نیاز داریم ایجاد کنم، برای نرمال سازی برابری، برای اینکه زندگی سیاهان مهم می باشد. تو کجایی؟
گرچه جانسون در جایی از سخنانش نامی از ترامپ نبرده اما مشخص است که خطاب او به رئیس جمهوری آمریکاست. این بازیگر با این مونولوگ یکی از مهم ترین موضع گیری های سیاسی خودرا در طول دوران کاری اش ابراز کرده است.
این بازیگر همین طور مطرح کرده است که «همه زندگی ها مهم هستند» و گفت اما حالا زندگی سیاهان نیاز به حمایت دارد.
وی اضافه کرد: مطمئناً زندگی همه مهم می باشد، اما در این لحظه، هم اکنون و این لحظه انفجاری که کشور ما به زانو افتاده… باید این جمله را به زبان بیاوریم: زندگی سیاهان مهم می باشد.
سخنان ترامپ که در توییتر عنوان شد و در مورد معترضانی که به غارت اموال عمومی و خصوصی دست می زنند بود، از طرف افراد مشهور و سیاستمداران مختلفی با انتقاد گسترده روبه رو شده است.
جانسون در بخش دیگری از سخنانش گفته است: ما باید رهبرانی باشیم که به دنبالش هستیم. من یک دفعه دیگر می پرسم: کجایی؟ آن رهبر دلسوز که قدم برمی دارد و مسئولیت پاسخگویی کشورش و همه مردم را بر دوش دارد کجاست؟
وی در ادامه می گوید: می دانی من چه می گویم، ما اینجا هستیم. همه مان اینجا هستیم روند تغییر شروع شده است. می توانی این را در همه کشور حس کنی. تغییر دارد رخ می دهد. ما کتک می خوریم، بزرگ می شویم، خون می دهیم، اما روند تغییر شروع شده است.
جانسون هفته پیش تصویری منتشر نموده بود که با نقل قولی از فلوید روی کارت ویزیت خودش همراه بود: «نمی توانم نفس بکشم» و متنی درباره وقایع اخیر را دربرمی گرفت و به خانواده و مردم آمریکا تسلیت می گفت.


منبع:

1399/03/16
13:04:53
5.0 / 5
2293
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز