مهر بررسی كرد؛

سینماهای بازمانده از میزبانی فجر ۳۸

سینماهای بازمانده از میزبانی فجر ۳۸

مجله سرگرمی: مدیر سینماهای جشنواره فیلم فجر درباره چگونگی انتخاب و حذف بعضی از سینماها از لیست سینماهای مردمی سی و هشتمین جشنواره توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۵ سینما برای اكران های مردمی این جشنواره، انتخاب شده اند؛ سینماهای منتخب عبارتند از پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران مال، پردیس سینمایی باغ كتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی كوروش، پردیس سینمایی كیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما.
از بین سینماهای اعلام شده از طرف دبیرخانه این دوره از جشنواره فیلم فجر، ۱۰ پردیس سینمایی و ۵ سینما در لیست سینماهای مردمی جشنواره به چشم می خورد. اما در این فهرست شاهد حذف ۲ سینمای آستارا و شكوفه در قیاس با لیست میزبانان مردمی جشنواره گذشته و افزوده شدن سه سینمای جدید هستیم.
پاركینگ مشكل اصلی سینماهایی كه انتخاب نشدند
محمدرضا فرجی مدیر سینماهای جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حذف این ۲ سینما توضیح داد: ملاك های مختلفی برای انتخاب سینماهای جشنواره فیلم فجر وجود دارد، كه از آن جمله می توان به این اشاره نمود كه سینماها باید از وضعیت پاركینگ مناسب برخوردار باشند، البته این حرف به آن معنا نیست كه سینما حتما باید پاركینگ داشته باشد، بلكه لااقل فضای اطراف سینما باید برای پارك ماشین مناسب باشد، اما متاسفانه سینما آستارا چنین امكانی ندارد و همین مساله موجب ایجاد مشكل برای مخاطب می شود.
وی درباره اینكه چرا سال قبل آستارا در میان سینماهای مردمی قرار داشت، توضیح داد: یكی از سیاست های سازمان سینمایی و دفتر جشنواره فیلم فجر، این است كه برای تشویق سینماداران برای ارتقا سینماهای خود از نظر كیفی و فنی، سینماهایی كه به روز شده اند، در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشند، سینما آستارا نیز سال قبل از این رویكرد تشویقی استفاده كرد، اما در این دوره با وجود پردیس های جدیدی كه در حال اضافه شدن به ناوگان سینمایی كشور هستند رقابت ها سخت تر شده است.
«موزه سینما» به روز رسانی شده است
مدیر سینماهای جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: موزه سینما كه البته طی چند سال قبل مردمی نبوده است، اخیرا از لحاظ كیفی و فنی به روزرسانی شده است و همین مساله سبب شد تا برای سینماهای مردمی انتخاب گردد.
وی اشاره كرد: موزه سینما و سینما آستارا از نظر جغرافیایی به هم نزدیك هستند و مشكلی دراین زمینه برای مخاطبان این بخش از تهران پیش نمی آید.
فرجی درباره حذف سینما «شكوفه» هم توضیح داد: باید این را بگویم كه این سینما نیز مشكل پاركینگ داشت، این سینما در میدان شهدا قرار دارد و فضای داخلی آن مناسب برگزاری جشنواره فیلم فجر نیست.
افتتاح پردیس های سینمایی جدید
وی درباره پردیس های سینمایی انتخاب شده برای میزبانی جشنواره فجر بیان كرد: هم اكنون چندین پردیس سینمایی برای حضور در جشنواره فیلم فجر در حال آماده شدن هستند كه افتتاح آنها همزمان با آغاز جشنواره فیلم فجر خواهد بود. همچون این پردیس ها می توان به «گالریا» در ولنجك و یك پردیس در نازی آباد اشاره نمود. سینما «بهمن» هم كه بزودی به سینماهای چند سالن اضافه می شود و «صبامال» در چهارراه لشكر، در تلاش هستند كه خودرا برای حضور در جشنواره آماده كنند.
مدیر سینماهای جشنواره فیلم فجر همین طور با اشاره به انتخاب سینماهای مردمی توضیح داد: قسمتی از سینماهایی كه بعنوان سینماهای مردمی انتخاب نشده اند، در فهرست سینمای هنرمندان هستند و این سینماها نیز باید كیفیت فنی سینماهای خودرا بالا ببرند.
وی در پاسخ به این پرسش كه با این روند، در آینده تنها پردیس های سینمایی برای جشنواره فیلم فجر انتخاب می شوند، بیان كرد: دلیل توجه ما به پردیس ها این است كه فضای داخلی آنها بسیار مناسب می باشد و می توان اظهار داشت كه پردیس هایی كه هم اكنون فعالیت می نمایند، به استانداردهای جهانی نزدیك هستند، طبیعی است كه برای مخاطبان جشنواره فیلم فجر، باید آرامش و آسایش لازم برقرار شود.
فرجی درانتها اظهار داشت: به سینماهای تك سالنه اعلام شده است كه اگر همگام با استانداردسازی سینما تلاش نكنند در رقابت با دیگر سینماها جا می مانند.


منبع:

1398/10/08
11:09:31
5.0 / 5
4202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز