وزیر ارشاد در دیدار نوروزی با مدیران رسانه ها چه گفت؟

وزیر ارشاد در دیدار نوروزی با مدیران رسانه ها چه گفت؟

مجله سرگرمی: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمانه مدیران رسانه های مكتوب و مجازی با وزرای اطلاعات و فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: رسانه ها در مدیریت بحران های اجتماعی نقش بسزایی ایفا می كنند.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی بامداد امروز در نشستی با مدیران رسانه های مكتوب و مجازی كه با حضور حجت الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات برگزار شد، با بیان این مطلب اضافه كرد: مدیران مسئول رسانه ها نقش مهمی در فضای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارند و بعنوان یك جریان اثرگذار محسوب می شوند.
وی خاطرنشان كرد: رسانه ها در ساخت و ساز و اصلاح افكار عمومی، كمك به نقد دولت ها یا نقد آن ها اثرگذار هستند و امروز باید بیش از گذشته شاهد این تاثیرگذاری باشیم.
صالحی ادامه داد: رسانه بخش مهمی از جامعه مدنی است و جامعه مدنی بدون رسانه ها بی محتوا و بی معنا می گردد. ازاین رو سهم رسانه ها در رویدادهای مختلف، قابل توجه، بنیادین و اساسی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: گفت و گوی میان اصحاب رسانه و اصحاب دولت و نظام سیاسی و اجتماعی باید بیش از گذشته افزایش یابد تا به اصلاح و حل مشكلات اجتماعی و تبادل نظرات بیشتر دست بیابیم.
صالحی اضافه كرد: گفت و گوهای رو در روی دولت و مدیران رسانه ها به آشنا شدن دو طرف نسبت به دغدغه های افكار عمومی و نگاه آن ها به دولت و زاویه دید دولتمردان كمك می نماید و منجر به كاهش فاصله و گسست رابطه ملت و دولت می گردد. بر این اساس رسانه ها حلقه اصلی ارتباط افكار عمومی و دولتمردان و نظام سیاسی هستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی اتفاقات طبیعی و اجتماعی در سال ۹۶ ادامه داد: موقعیت رسانه ها در ارتباط با بحران های طبیعی و اجتماعی مهم و ویژه است و می توانند با همگرایی، دولت و نظام سیاسی را در مسیر حل مسائل كمك كنند.
وی در عین حال خاطرنشان كرد: رسانه ها علاوه بر نقد عملكرد دولتمردان باید در مدیریت بحران به آن ها كمك كنند تا گرفتار اختلال روانی و اجتماعی نشویم.
عضو كابینه دوازدهم اضافه كرد: رسانه ها در مدیریت شایعات در فضای بحران های اجتماعی و طبیعی و... نقش مهمی را ایفا می كنند. رسانه ها همینطور در امید به زندگی در محیط بحران زده و تصویری كه از محیط بحران زده به خارج از آن منعكس می گردد نقش مهمی دارند.
صالحی با اشاره به اعتراضات اجتماعی در سال قبل ادامه داد: بسترهای اجتماعی اینگونه اعتراضات احساس نارضایتی و احساس ناامیدی است. دولتمردان معتقد نیستند كه نارضایتی و ناامیدی وجود ندارد. همینطور اعتراض و انتقاد را حق اجتماعی می دانند اما آنچه مهم است این كه نباید این نوع احساس مبالغه آمیز باشد و با واقعیت فاصله زیادی داشته باشد و رسانه ها در رفع فاصله بین واقعیت و احساس وجود نارضایتی و ناامیدی می توانند نقش ویژه ای داشته باشند.
وی اظهار نمود: امروز به افزایش فضای امید اجتماعی نیازمندیم. رسانه ها در تولید امیدآفرینی نقش بسزایی دارند. جامعه ناامید و بی نشاط به جامعه بی مسئولیت و كم تحرك تبدیل می شود؛ ازاین رو نقش رسانه ها در ساخت جامعه با نشاط، پویا و خلاق كم نظیر است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتها با اشاره به اتفاقات منطقه ای و جهانی ادامه داد: در شرایط بین المللی امروز همفكری و همكاری رسانه ها با دولت و نظام اجتماعی ضروری می باشد و در گفت و گوهای دوطرفه میان دولتمردان و رسانه ها به سمت حفظ نظام اسلامی و انقلاب كه در آستانه چهلمین سالگرد آن هستیم و همینطور برای حفاظت ایران كه همگی به آن تعلق خاطر داریم در مسیری درست قدم برداریم.
در ابتدای این نشست محمد سلطانی فر معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست ها اظهار داشت: پرداختن به حوزه های محتوایی رسانه ها یكی از دلایل برگزاری این جلسات است.
وی اضافه كرد: حمایت، نظارت و آموزش از اولویت های این معاونت در سال پیش رو است. سلطانی فر ادامه داد: حمایت بیشتر از رسانه های مكتوب و فضای مجازی دارای مجوز و هویت از دیگر اولویت های معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال است.
وی كاهش وابستگی رسانه ها به یارانه های دولتی و حركت به سمت حرفه ای شدن، پشتیبانی از شكل گیری اتحادیه های مختلف رسانه ای و توجه ویژه به محتوای رسانه ها و زبان فارسی را از دیگر اولویت های معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای امسال برشمرد.1397/01/25
14:24:27
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز