مسیر سخت مقابله با كرونا؛

جیمز باند گیشه آمریکا را گرفت

جیمز باند گیشه آمریکا را گرفت

به گزارش مجله سرگرمی زمانی برای مردن نیست جدید ترین فیلم از مجموعه جیمز باند که از آخر هفته اکران خود در آمریکا را آغاز کرد با فروش ۵۶ میلیون دلاری صدرنشین گیشه های آمریکا شد.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ورایتی، جیمز باند با شکست دادن یک ابرقهرمان، صدر باکس آفیس آمریکا را از آن خود کرد.
«زمانی برای مردن نیست» با فروش ۵۶ میلیون دلاری از نمایش در ۴۴۰۷ سالن سینما تا حدی از آنچه انتظار می رفت کم تر ظاهر شد و نشان داد مامور ۰۰۷ هم باید با تمام توانش با آنچه پاندمی بر سر سینما آورده روبرو شود.
انتظار می رفت این فیلم بتواند کارش را با فروش ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلاری در ۳ روز اول اکرانش شروع کند. هرچند آمار فروش خیلی پایین تر از این رقم نیست اما با عنایت به نقدهای مثبتی که این فیلم دریافت کرده و هم این که دنیل کریگ برای آخرین بار در نقش جیمز باند ظاهرشده است، این رقم می توانست کمی بیشتر هم باشد.
گرچه برای بعضی از فیلمها فروش ۵۶ میلیون دلاری در ۳ روز می تواند شادی بزرگی باشد اما «زمانی برای مردن نیست» یک فیلم معمولی محسوب نمی گردد. فیلم با بودجه ۲۵۰ میلیون دلاری برای تولید و ۱۰۰ میلیون دلاری که برای تبلیغ هزینه کرده، طبیعتاً باید فروش عظیمی داشته باشد تا بتواند از پس هزینه هایش برآید.
این فیلم که قرار بود آوریل ۲۰۲۰ اکران خویش را شروع کند، هم زمان با انتشار کرونا مجبور شد تا چندین بار زمان اکرانش را به تعویق بیندازد و همین هم میلیونها دلار هزینه اضافی بار آن کرد. کارشناسان فروش سینما پیشبینی می کنند «زمانی برای مردن نیست» باید حداقل فروشی ۸۰۰ میلیون دلاری را ثبت کند تا بتوان گفت موفق شده از پس این هزینه ها برآید.
«زمانی برای مردن نیست» با محاسبه پیش فروش پنج شنبه شب در روز اول اکرانش در آمریکا ۲۳.۳ میلیون دلار فروخت تا چهارمین فیلم پرفروش از مجموعه جیمز باند با بازی کریگ در روز اول فروش شود. «اسکای فال» روز اول فروشش را با رقم ۳۲.۷ میلیون دلاری به پایان برده بود.
در هر حال جیمز باند از نظر سودآوری بیشتر بر گیشه بین المللی حساب می کند و تابحال در سطح جهانی ۳۱۳ میلیون دلار به دست آورده است.
این فیلم تابحال در بیشتر بازارهای اصلی خارجی روی پرده رفته و تنها سینماهای چین هنوز درهایشان را به روی این فیلم باز نکرده اند که آن هم از ۲۹ اکتبر شروع خواهد شد.
«اسپکتر» در سال ۲۰۱۵ در نخستین اکران آخر هفته خود ۷۰ میلیون دلار و «اسکای فال» در سال ۲۰۱۲ فروش معادل ۸۸ میلیون دلار را ثبت کرده بودند. در هر حال تردید تماشاگران سالخورده تر جیمز باند برای بازگشت به سینماها می تواند مهم ترین عامل برای بازگشت به سینما و تماشای فیلمی با زمان ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه باشد.
در عین حال این فیلم با رقیبی جدی در گیشه روبه رو بوده که هم زمانی با اکران «ونوم: بگذار کارنیج بیاید» عامل آن بوده است. ونوم هم توانست ۳۲ میلیون دلار در دومین هفته اکرانش فروش کند و فیلم دوم گیشه های آمریکا شود. این فیلم ۱۸۵ میلیون دلار در سطح جهان فروخته است.
در حالی که انیمیشن «خانواده آدامز ۲» هم با فروش ۱۰ میلیون دلاری فیلم سوم باکس آفیس شده، فیلم ابرقهرمانی دیزنی «شانگ چی و افسانه ده حلقه» هم در ششمین آخر هفته اکرانش با فروش ۴.۲ میلیون دلار در رتبه چهارم فروش قرار گرفت. این فیلم مجموع فروشش را از سطح ۴۰۰ میلیون دلار هم فراتر برده که ۲۱۲ میلیون دلار آن در آمریکای شمالی بوده است.

1400/07/19
11:33:31
5.0 / 5
105
تگهای خبر: بازار , بازی , تولید , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز