مراسم معارفه سرپرست معاون هنری وزیر ارشاد؛

شالویی از علل خداحافظی حسینی گفت

شالویی از علل خداحافظی حسینی گفت

به گزارش مجله سرگرمی مراسم تکریم سید محمد مجتبی حسینی معاون پیشین امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیین معارفه محمود شالویی سرپرست جدید این مجموعه با حضور مدیران این بخش برگزار گردید.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسه ای با حضور مدیران معاونت امور هنری، تکریم سیدمجتبی حسینی برگزار و از خدمات حسینی قدردانی گردید و محمود شالویی بعنوان سرپرست معاونت امور هنری معارفه شد.
شالویی و علل پذیرش سمت سرپرستی معاونت امور هنری
محمود شالویی در این نشست اظهار داشت: با عنایت به سابقه ای که در معاونت امور هنری داشتم با نظر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد تا تعیین معاون امور هنری، بعنوان سرپرست معاونت خدمت کنم. آقای حسینی هم اعلام نموده بود که می خواهد از معاونت امور هنری خداحافظی کند و رئیس محترم فرهنگستان زبان و ادب فارسی درخواست و تاکید کردند که به خدمات آقای حسینی نیاز دارند، ازاین رو این تغییر انجام شد.
وی با قدردانی از خدمات حسینی اظهار داشت: کسی نمی تواند خدمات آقای حسینی و همکاران معاونت را در این چهار سال انکار کند که دو سال از این دوره با دشواری هایی چون شیوع ویروس کرونا، مضایق مالی و بودجه ای و سختی های دیگر همراه شد. از برگ های برنده آقای حسینی در معاونت امور هنری این بود که افراد باتجربه و توانمند و خوشنام با معاونت هنری همکاری کردند. آقای حسینی هنرمند است و دل در گرو سمت، عنوان و مدیریت ندارد اما هموراه دغدغه خدمت و فعالیت در فرهنگ و هنر دارد. امیدواریم در حوزه جدید فعالیت هم موفق باشند.

سید مجتبی حسینی و کوشش برای کارهای به دور از وعده
سیدمجتبی حسینی هم در این نشست با قدردانی از مدیران و همکاران معاونت امور هنری اظهار داشت: معاونت امور هنری حوزه های متنوعی دارد که هرکدام شرایط و ادبیات متفاوتی دارد. تلاش شد در این دوره با یک برنامه و انسجام فعالیت ها برنامه ریزی و صورت گیرد. کارهایی به دور از وعده ها، انجام شد تا بعد از انجام در معرض دید و داوری قرارگیرد. فعالیتهای عمرانی مانند بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران، سالن اصلی تئاترشهر، مجموعه بنیاد رودکی، آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان، ساماندهی فرآیندها و رویدادها، هوشمندسازی، فعالیتهای هنری استانها، برنامه ها و رویکردهایی متناسب با شرایط کرونا همچون فعالیتهایی بود که در این دوره انجام شد و این به علت وجود مدیران و همکاران فعال و باتجربه ای است که صمیمانه و از سر مسئولیت در معاونت فعالیت می نمایند.
در این جلسه احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور، قادر آشنا؛ مدیر کل هنرهای نمایشی، امین مؤیدی مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی، محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی، علی اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، مریم پورشهابی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عبادرضا اسلامی، رئیس فرهنگسرای نیاوران، مجید فروغی؛ مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری، علرضا حفیظی مدیر حراست معاونت امور هنری و عبدالرحیم سیاهکارزاه رئیس مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر حضور داشتند.

قدردانی از مدیران از تلاشهای معاون سابق امور هنری
محمد اله یاری در این نشست اظهار داشت: آقای حسینی در این دوره برای هنر تلاش کردند و در شرایط دشوار حوزه کلان هنر را مدیریت کردند، از حمایت و همراهی آقای حسینی قدردانی می کنم و برای آقای شالویی هم آرزوی موفقیت دارم.
قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی هم اظهار داشت: در بیشتر از ۱۵ سال سابقه مدیرکلی در حوزه فرهنگ و هنر این دوره معاونت، یکی از منسجم ترین گروه ها برای فعالیت را مشاهده کردم.
احمد صدری هم در این نشست اظهار داشت: آقای حسینی فارغ از هنرمند بودن، درباره تاریخ و مسایل هنر آگاهی و تسلط دارند و در موارد مختلف مسایل و نکات دقیقی را عرضه می کردند.
علی اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری نیر در این نشست اظهار داشت: در این دوره با حمایت های جدی آقای حسینی از ارتقای کمی و کیفی آموزش هنر، تغییراتی در فرآیندها در حوزه آموزشگاه های آزاد هنری و هنرستانها هنرهای زیبا انجام شد و تعداد هنرستانها به ۵۹ باب افزوده شد.

سیدامین مؤیدی هم در این نشست اظهار داشت: در این دوره تلاش شد فعالیت ها برپایه قوانین و قواعد هنری صورت گیرد و نگاه راهبردی در زمینه هنر دنبال شد.
در آخر این جلسه، با اهدای تابلوی نقاشی و لوح تقدیر از خدمات سیدمجتبی حسینی در دوره مسئولیت معاونت امور هنری قدردانی گردید.


منبع:

1400/07/04
19:52:58
5.0 / 5
220
تگهای خبر: تئاتر , خدمات , صنعت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز