وزیر ارشاد اعلام كرد

ترویج فرهنگ شهادت از مأموریت های اصلی وزارت ارشاد

ترویج فرهنگ شهادت از مأموریت های اصلی وزارت ارشاد

کرمان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ شهادت یکی از مأموریت های اصلی و بنیادین ما در وزارت ارشاد خواهد بود چونکه تجلی فرهنگ انقلاب، پشتیبانی از آرمان ها و مقاومت و استکبارستیزی ذیل شهادت قرار می گیرد و اگر سینما و یا هر یک از هنرهای ما می خواهد کار قوی انجام دهد باید به تحکیم این راه بیانجامد.


"محمدمهدی اسماعیلی" امروز ۲۳ شهریورماه در ارتباط ویدئوکنفرانس با ویژه برنامه "شکوه مادری" که در چارچوب طرح سه شنبه های تکریم کانون های مساجد کرمان و به منظور تجلیل از خانواده شهید جهانگیر صدقی ده زیاری برگزار شد، اظهار نمود: مردم شهیدپرور کرمان از پیشگامان انقلاب اسلامی هستند که پیش از پیروزی انقلاب، حماسه مسجد جامع کرمان را آفریدند و این حماسه و خباثتی که رژیم پهلوی آنجا از خود نشان داد از محورهای اصلی شعارهای انقلابیون و مردم در سرتاسر کشور بود.
وی ضمن اشاره به حماسه های لشکر ۴۱ ثارالله در دفاع مقدس اضافه کرد: حماسه بزرگتری به نام کرمان و کرمانی ها در دفاع از حرم و با نام شهید عالی مقام حاج قاسم سلیمانی رقم خورد.
اسماعیلی با گرامیداشت یاد شهید جهانگیر صدقی ده زیاری خاطرنشان کرد: شهدای ما به فرمایش امام(ره) امامزاده های عشق هستند؛ مرقد پاک شهدا سرشار از معنویت و اخلاص است و ایمان و حسی که با حضور در گلزارهای شهداء در ما ایجاد می شود، ما را برای پیمودن راهی که شهداء برای ما باز کردند، منسجم تر می کند.
وزیر ارشاد در ادامه بیان نمود: خصوصیت اصلی انقلاب، ایثار و شهادت است و این انقلاب را امام(ره) بنیان نهاده و مقام معظم رهبری انقلاب ادامه دادند و بزرگانی مثل حاج قاسم سلیمانی آنرا برای ما زنده نگه داشتند.
وی ضمن اشاره به این که مسیری که مقام معظم رهبری مکتب حاج قاسم نام نهادند، نشان دهنده راهی است که باید طی شود، اضافه کرد: هیچ مأموریت و تکلیفی جز انجام آرمان های انقلاب نداریم و این آرمان ها در همین مسیر توسط شهدا با خون آنان به امضا رسیده و باید این مسیر را ادامه بدهیم.
اسماعیلی ضمن اشاره به تکریم خانواده های شهداء بیان نمود: این کارها در جهت ادای وظیفه است وگرنه همه وجود ما و مأموریت ها در راه احیای این مسیر قرار دارد و دولت مردمی و رئیس جمهوری افتخار دارد که گامی در راه تحقق اهداف انقلاب اسلامی که همان اهداف شهداست، بپیماید.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ شهادت یکی از مأموریت های اصلی و بنیادین ما در وزارت ارشاد خواهد بود چونکه تجلی فرهنگ انقلاب، پشتیبانی از آرمان ها و مقاومت و استکبارستیزی ذیل شهادت قرار می گیرد و اگر سینما و یا هر یک از هنرهای ما می خواهد کار قوی انجام دهد باید به تحکیم این راه بیانجامد.
وی افزود ضمن اشاره به این که هنر انقلابی آن است که این ایثارگری ها را به تصویر بکشد، خاطرنشان کرد: ما مدیون مادران و پدران شهیدی هستیم که در مکتب امام راحل و انقلاب، ابراهیم وار، اسماعیل های خویش را به مسلخ شهادت بردند و باید همه همت و امکانات را بسیج و از اهالی هنر و فرهنگ درخواست نماییم در این راه به تولید متحوا بپردازند.
اسماعیلی بیان نمود: برای شهید حاج قاسم سلیمانی کار ویژه ای در وزارت ارشاد راه اندازی و جشنواره ای خاص حاج قاسم برگزار خواهیم کرد و در اداره کل ارشاد استان کرما هم باید این مساله در دستور کار باشد چونکه ما می خواهیم پیشانی کار وزارت ارشاد در دوره جدید یک مراسم و جشنواره برای شهید عالی مقام سلیمانی و برکتی برای همه کارها و فعالیتهای ما باشد.1400/06/27
10:39:45
5.0 / 5
252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز