محمدمهدی اسماعیلی عنوان كرد

اولویت اول وزارت ارشاد در دولت جدید

اولویت اول وزارت ارشاد در دولت جدید

مجله سرگرمی: محمدمهدی اسماعیلی روز پنج شنبه (چهارم شهریورماه) در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور یافت و رسما کار خودرا شروع کرد. او اولویت اول این وزارتخانه را رسیدگی به عوارض ناشی از کرونا اعلام نمود.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم در نخستین روز حضور خود در این وزارتخانه با اشاره به نخستین اولویت کاری خود اظهار داشت: اولویت اول ما در دولت در همه حوزه ها همچون حوزه فرهنگ و هنر رسیدگی به عوارض ناشی از کرونا خواهد بود. در ۱۸ ماه گذشته که کشور با فراگیری کرونا روبه رو بوده تمامی کارهای فرهنگی و هنری کشور تحت تاثیر قرار گرفته و رو به تعطیلی و نیمه تعطیلی رفته است.
او افزود: اصحاب فرهنگ و هنر به سبب این شیوع با روزگار سختی روبه رو بودند و اهتمام ما در "دولت مردمی" بر این است که از وضعیت فعلی عبور نماییم و بتوانیم سریعا یک فضای حمایتی و پشتیبانی را ایجاد نماییم. در جلسه امروز دولت نیز همین موضوع مطرح و قرار بر این شد که مجموعه های پشتیبان در دولت همانند سازمان برنامه و بودجه بتوانند کمک های لازم را داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: بحث واکسیناسیون سراسری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را که قبل از این توسط آقای صالحی و همکاران شان شروع شده بود تکمیل خواهیم کرد و تلاش ما بر این است که با پایین آمدن انتشار ویروس کرونا، بازگشایی کارهای فرهنگی و هنری را با حفظ پروتکلهای بهداشتی داشته باشیم. تمام دغدغه ما این است که هرچه سریع تر فضای فرهنگی و هنری کشور به شرایط عادی بازگردد.
اسماعیلی سپس با اشاره به اینکه اتمام دوران وزارت آقای صالحی به مفهوم قطع همکاری او با مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهد بود، اشاره کرد: اهتمام ما بر این است که از شخصیت های فرهنگی همچون آقای صالحی که مایه افتخار کشور هستند بهره ببریم و سوابق و تجربیات علمی و فرهنگی او ایجاب می کند که از نظرات کارشناسی اش استفاده نمائیم. تاکید رییس جمهور نیز براین است که در یک فضای تعاملی از تجارب مدیران گذشته بهره برده و آنرا به شرایط حال و آینده پیوند بزنیم تا در یک مسیر هم افزا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.
او در آخر اظهار داشت: تلاش ما در دوران جدید این است که بتوانیم یک مسیر رو به جلو را ترسیم نماییم و نقش فرهیختگانی چون آقای صالحی در این راستا بسیار مهمست.
سیدعباس صالحی نیز با تبریک انتخاب محمدمهدی اسماعیلی بعنوان وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امیدوارم در راه جدید مسئولیت خود موفق باشید و بنده نیز بعنوان سرباز این کشور هرجایی که نیاز به کمک بنده باشد در خدمت شما و حوزه فرهنگ و هنر کشور خواهم بود.
او افزود: برای شما و همکاران تان دعای خیر داشته و از خداوند متعال خواستارم به شما کمک نماید تا این مسئولیت سنگین را به پیش برده و با جهش های سریع تر و سرعت کامل تر به سمت جلو حرکت کنید، امید است در دوره ی جدید دولت آقای رئیسی و مدیریت شما شاهد اتفاق های درخشان و قابل ارجاع به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه باشیم.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: یکی از کارهایی که در انتهای دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم انجام دادیم کاری با عنوان «تجربه نگاری» بود، در این طرح بنده بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفت ساعت مصاحبه از وضعیت چهار سال وزارتخانه را داشته ام، همین طور سایر معاونان و مدیران نیز بصورت مجزا گفت وگوهایی را داشتند که تمام این مصاحبه ها در قالب فیلم، فایل صوتی و کتاب در اختیار مدیریت جدید قرار می گیرد.
صالحی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات تجربه نگاری ارائه تصویری روشن از ۲۷ پروژه اصلی این وزارتخانه در دوره چهارساله دولت دوازدهم بود که مدیران جدید می توانند از آن استفاده کنند. یکی از مسائلی که در این نوع نقل و انتقال های مدیریتی باید مورد توجه قرار بگیرد همین حافظه تاریخی مدیریتی است، پیشنهاد می کنم این اتفاق در دوره های دیگر هم ادامه پیدا کند تا دانش مدیریتی اتصال خودرا با مدیران جدید حفظ کند و اساسا این به هم پیوستگی می تواند به دوره ی جدید مدیریتی یک دستگاه کمک نماید.
او اضافه کرد: اساسا در هر دوره مدیریتی جدید کارهای نو شکل خواهد گرفت اما این اتصال حافظه تاریخی می تواند کمک نماید که مدیران جدید با اتکا به گذشته با علم بیشتری به سمت آینده حرکت کنند.
وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر در پاسخ به سوالی مبنی براین که بعد از اختتام دوران وزارت خود در چه کاری اشتغال خواهد داشت، اشاره کرد: بنده از فضای علمی و فرهنگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمدم و امروز بعد از اختتام دوران مدیریتی خود باردیگر به همان حوزه فکر، اندیشه و کتاب بازخواهم گشت تا بتوانم از خوشه چینی اصحاب فکر و اندیشه بهره ببرم.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/06/06
07:58:50
5.0 / 5
324
تگهای خبر: دانلود , دستگاه , رسانه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز