اعطای گواهینامه درجه یک هنری به ۲ هنرمند موسیقی

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به ۲ هنرمند موسیقی

مجله سرگرمی: معاون امور هنری و مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به 2 هنرمند پیشکسوت موسیقی کشورمان گواهینامه درجه یک هنری را اعطا کردند.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، گواهینامه درجه یک هنری که از طرف شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به علی جهاندار خواننده موسیقی دستگاهی و محمدسعید شریفیان پژوهشگر موسیقی و آهنگساز اعطا شده است، با حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد به این هنرمندان تقدیم شد.
سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی و احمد صدری دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و نماینده انجمن موسیقی ایران با حضور در منزل علی جهاندار گواهینامه درجه یک هنری را به این هنرمند تقدیم کردند.
وی در این دیدار ضمن تاکید بر تکریم هنرمندان اظهار نمود: اعطای درجه یک هنری از طرف شورای ارزشیابی هنرمندان با اهدافی برنامه ریزی، ارزیابی و اعطا می شود و جایگاه هنرمندان در فرهنگ هنر و تاریخ این مرز و بوم و جامعه با آثار و نقش آنان تعریف و تثبیت شده است.
علی جهاندار هم در این دیدار ضمن تشکر برای توجه به هنر و هنرمندان و به بیان خاطراتی از اساتید خود پرداخت.
محمدسعید شریفیان ضمن تشکر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همین طور انجمن موسیقی ایران برای ترتیب دادن این جلسه دیدار عنوان کرد: سال ها پیش با آقای فریدون ناصری که رهبر ارکستر سمفونیک بودند، صحبت کردم و از آنجا که ایشان موسیقی محلی نیز دوست داشت، پیشنهاد کردم مجموعه ای از موسیقی های محلی در حدود سه دقیقه بسازیم. این کار را انجام دادیم و اتفاقا از این قطعات بسیار استقبال شد.
شریفیان با تاکید بر ضرورت شناخت و آگاهی تاریخ و فعالیت ارکستر سمفونیک تهران افزود: طرحی ارائه کردم که آهنگسازان جوان در ارکستر سمفونیک حضور داشته باشند که خوشبختانه این طرح اجرا شد و تأثیر به سزایی نیز داشت. این طرح در ایجاد و تقویت انگیزه جوانان و دانشجویان موسیقی برای تلاش و جدیت بمنظور حضور در ارکستر موثر است و تا حالا ۵۷ قطعه برای ارکستر سمفونیک توسط آهنگسازان جوان تولید شده است.
حسینی نیز با تاکید بر قابلیت های جوانان در زمینه موسیقی اظهار داشت: هم اکنون نوازندگان با آزمون برای حضور در ارکستر سمفونیک انتخاب می شوند که این مساله و حضور جوانان و نوازندگان حرفه ای به پویایی ارکستر کمک می نماید.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با قدردانی از زحمات شریفیان در حوزه موسیقی اظهار داشت: امیدواریم با جدیت هنرمندانی همچون شما در آموزش و پژوهش موسیقی، جریان موسیقی حرفه ای و جدی تداوم و تقویت شود و در توسعه فرهنگی و اجتماعی موثر باشد.
در اختتام این مراسم گواهینامه درجه یک هنری به محمدسعید شریفیان پژوهشگر موسیقی اعطا شد.

1400/05/31
11:51:18
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آزمون , اجرا , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز