مدیر تئاتر پاسخ داد

چه کسانی در اولویت واکسن قرار می گیرند؟

چه کسانی در اولویت واکسن قرار می گیرند؟

مدیر کل هنرهای نمایشی اظهار داشت: به صندوق اعتباری هنر پیشنهاد کرده ایم که گروه های نمایشی درحال اجرا و کسانی که تا شهریور ماه نوبت اجرا دارند، در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند.


قادر آشنا در گفتگو با ایسنا درباره وضعیت واکسینه کردن هنرمندان تئاتر و گروه های نمایشی توضیح داد: ما مدت هاست که در مرکز هنرهای نمایشی پیگیر واکسینه کردن هنرمندان تئاتر هستیم و بویژه آقای صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم به جد این مورد را دنبال می کنند.
او افزود: بر مبنای آخرین تصمیمی که در وزاتخانه گرفته شده، صندوق اعتباری هنر بحث واکسینه کردن تمام گروه های هنری را پیگیری می کند تا در این حوزه تمرکزی ایجاد شود.
آشنا افزود: پیشنهاد ما به صندوق اعتباری هنر این است که گروه های نمایشی که اثری روی صحنه دارند و همچنین گروه هایی که تا شهریور ماه در نوبت اجرا هستند، همراه با سالن داران در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند به این مفهوم که هم این گروه ها و هم کارکنان سالن ها خارج از بحث سنی، در اولویت باشند و بتوانند زودتر واکسن بزنند.
مدیر کل هنرهای نمایشی تصریح کرد: ما این پیشنهاد را قبلا مطرح کرده ایم و همچنان پیگیر آن هستیم و این پیشنهاد برای تمام سالن های فعال فارغ از دولتی یا خصوصی، درحال پییگیری است.
وی در ادامه درباره روند صدور مجوز آثار نمایشی با عنایت به تعطیلی سالن های دولتی توضیح داد: روند صدور مجوز ادامه دارد. تنها یک بند به آن اضافه شده در خصوص این که گروه های نمایشی ملزم به در نظر گرفتن شرایط کرونایی و رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند و این گونه نیست که صدور مجوزها متوقف شده باشد.1400/05/13
11:49:25
5.0 / 5
293
تگهای خبر: اجرا , تئاتر , فرهنگ , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز