ساكنان مناطق محروم، قم گردی كردند

ساكنان مناطق محروم، قم گردی كردند

به گزارش مجله سرگرمی قم مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم اظهار داشت: امسال 10 تور قم گردی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و بصورت رایگان برای ساکنان مناطق محروم این استان به اجرا گذاشته شد.


ابوالقاسم مقیمی درباب مهم ترین وظایف سازمان متبوع خود گفت: این سازمان در زمینه فرهنگ، هنر و ورزش کارهای گسترده ای در سطح شهر در جهت ارتقای سطح فرهنگ شهروندی و ایجاد شورونشاط اجتماعی دارد.
وی با اعلان اینکه بخش های تخصصی مانند امر به معروف و حجاب و عفاف که در زمینه فرهنگی موثر است جز ماموریت های کاری این سازمان است اظهار داشت: در مراسم ها و ایام الله ها نیز بطور ویژه در سطح شهر برنامه های متنوعی برگزار می گردد و آنچه وظیفه سازمان بشمار می رود ایجاد فضای پرشور و نشاط در زمینه فرهنگ و هنر و ورزش در بخش های عمومی برای شهروندان است تا بتوانند فضای مناسبی را در زندگی و زیست شهری داشته باشند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم بیان داشت: قسمتی از اجرای برنامه های مختلف در زمینه تبلیغات شهری را نیز این سازمان بر عهده دارد و خصوصاً بتازگی در دهه کرامت و دوران انتخابات تبلیغات گسترده شهری ویژه گرامیداشت این ایام و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات انجام گرفت.
مقیمی با تاکید بر این که در طول سال برنامه های متنوعی در سطح شهر خصوصاً در مناطق محروم برگزار کرده ایم اضافه کرد: برگزاری همایش دختران شهر کریمه با حضور همسران و دختران مدافع حرم و اجرای تورهای قم گردی قسمتی از این برنامه هاست.
وی اشاره کرد: امسال ۱۰ تور قم گردی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و بصورت رایگان برای اهالی مناطق کم برخوردار قم انجام شد که شامل برنامه هایی ویژه حرم گردی، بازدید از موزه شهید زین الدین، بیت امام(ره)، گلزار شهیدان، امام زادگان و نقاط تاریخی شهر بود.
مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری قم با اشاره به این که شهروندان بوسیله تماس با سامانه ۱۳۷ و سراهای محله می توانند جهت شرکت در تورهای قم گردی ثبت نام کنند، تصریح کرد: به زودی همزمان با دهه برگزاری ولایت تورهای قم گردی شروع می شود.
مقیمی اشاره کرد: دومین نمایشگاه نشان عکس ارادت با ارائه آثار بیش از ۳۰ عکاس در سطح شهر نگار گذر شهروند در خیابان شهدا قرار انجام شد و در سامانه سازمان فرهنگی نیز درج شده است.
وی در مورد توسعه نگارخانه های شهروندی اذعان کرد: امسال سه نگارخانه ایجاد می شود که یکی در مجموعه بدنه سازه غدیر و دیگری در بلوار شهیدصدوقی و سومین نگارخانه نیز در تفاهم واگذاری مجموعه مقابر گنبد سبز با تعامل بازگشایی می شود.
مقیمی افزود: نگارخانه گنبد سبز درحال فضاسازی عمومی است و در تلاش هستیم تا اواسط تابستان آنرا به بهره برداری برسانیم، البته در مجموع، مناطق کم برخوردار در اولویت برنامه های فرهنگی و فضاهای عمومی و تفریحی است.
منبع:

1400/04/12
16:31:32
5.0 / 5
227
تگهای خبر: اجرا , تخصص , ثبت نام , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز