در نشست شورای عالی خانه هنرمندان ایران عنوان شد

مرادخانی از پستش اعتبار نمی گرفت

مرادخانی از پستش اعتبار نمی گرفت

شورایعالی خانه هنرمندان ایران در نشستی با حضور نمایندگان انجمن های هنری، یاد و خاطر زنده یاد علی مرادخانی، معاون سابق هنری و مدیر موزه موسیقی را گرامی داشت.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، این نشست با حضور نمایندگان انجمن های هنری، مهندس مصطفی کاظمی (مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران) و محمد مرادخانی (فرزند زنده یاد علی مرادخانی) برگزار گردید.
در این برنامه ایرج راد، رئیس شورایعالی خانه هنرمندان ایران درباره زنده یاد علی مرادخانی اظهار داشت: در طول سال هایی که معاون هنری وزارت ارشاد بود، در خانه تئاتر از محبت، همکاری و کمک های وی بسیار بهره مند شدیم و همواره یاریگر ما بود. در خانه هنرمندان ایران نیز، در مدتی که بعنوان نماینده شهرداری تهران در جلسات حضور داشت، تا آن جا که ممکن بود حمایت لازم را انجام می داد. موزه موسیقی میراثی است که از او به جا مانده است. یاد و خاطره ایشان همواره در دل ما زنده خواهد بود. او علاوه بر مسائل هنری، دارای ارزش های انسانی ویژه ای بود. بزرگواری وی در قلب، روح و فکر ما جریان دارد.


همینطور مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران بیان نمود: سبب و بانی حضور من در خانه هنرمندان زنده یاد علی مرادخانی بود و طی این سال ها همواره از راهنمایی ها و مشورت های وی برخوردار بودیم. او برای فصل نبود و منش او برای وصل و کم کردن فاصله ها بود. مرد بزرگی در هنر و فرهنگ کشور بود. نام آقای مرادخانی در فرهنگ و هنر این کشور تا ابد ثبت می شود. برآیند علی مرادخانی در همه اذهان این است که یک مدیر لایق، فهیم و موثر بود.
در ادامه مصطفی کاظمی، مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران هم ضمن اشاره به سابقه دوستی خود با علی مرادخانی اظهار داشت: زنده یاد مرادخانی خاطرات ناب و دسته اولی در حوزه موسیقی و سایر هنرها، از دوران مسئولیت داشت که می توانست بسیار کارگشا و خواندنی باشد. من همیشه به او می گفتم چرا این ها را نمی نویسد، یکی از حسرت هایم این است که چرا این کار را نکرد و با خود برد.
کاظمی افزود: مرادخانی از آن دست افرادی بود که وقتی از مسئولیتش کنار رفت، همه به او نزدیک شدند. یعنی اعتبارش را از پستش نمی گرفت و این خیلی مهم می باشد. او بود که به پست اعتبار داد.
وی خطاب به فرزند آقای مرادخانی که در جلسه حاضر بود، اظهار داشت: این سردرگمی که هم اکنون شما به خاطر از دست دادن تکیه گاهتان دارید را ما هم داریم. این تنها درد شما نیست.
حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی هم درباره مرحوم مرادخانی اظهار نمود: او انسان خلیق، مهربان، دلسوز و متواضع و مدیری توانا بود. در سالهای مدیریت، تلاش بر گره گشایی داشت. علی مرادخانی، صرف نظر از جایگاه و سمت ها، یک نام بسیار محترم بود. همیشه مورد وثوق و رجوع بود. او چه در دوران مسئولیت و چه بعد از آن، پی گیر وضعیت معیشت اهالی موسیقی بود.
در این برنامه روانبخش صادقی (نماینده خانه سینما)، محسن سلیمانی و محمدرضا فیروزه ای (بازرسان خانه هنرمندان ایران)، فاطمه کرکه آبادی (نماینده انجمن طراحان گرافیک ایران)، کوروش آریش (نماینده انجمن هنرمندان سفالگر ایران) و عباس مجیدی (نماینده انجمن مجسمه سازان ایران) هم درباره زنده یاد علی مرادخانی صحبت کردند.
در ادامه محمد مرادخانی ضمن تشکر از حاضران، اظهار داشت: پدرم خاطرات زیادی از آقایان رجبی معمار، راد، نوربخش، مهندس کاظمی و سایر دوستان برای من و مادرم تعریف می کرد. حضور شما عزیزان حال او را خوب می کرد. او همیشه از حوزه فرهنگ با عشق و علاقه حرف می زد.
این نشست با اهدای لوح یادبود با امضای اعضای شورایعالی و مدیرعامل خانه هنرمندان به فرزند زنده یاد علی مرادخانی به پایان رسید و بعد از آن، حاضران از شش نمایشگاه دائر در گالری های خانه هنرمندان ایران بازدید کردند.
منبع:

1400/04/04
18:26:03
5.0 / 5
281
تگهای خبر: تئاتر , فرهنگ , موزه , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز