مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

نقش پررنگ جهاد دانشگاهی در شورای فرهنگ عمومی

نقش پررنگ جهاد دانشگاهی در شورای فرهنگ عمومی

به گزارش مجله سرگرمی لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار داشت: نقش جهاد دانشگاهی در شورای فرهنگ عمومی استان پررنگ است.


دکتر احمدحسین فتایی امروز یازدهم خرداد در آیین اختتامیه دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین که بصورت وبینار در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اظهار نمود: با تعاملی که بین دستگاه های فرهنگی و آموزشی وجود دارد این جشنواره در لرستان انجام شد.
وی با اعلان اینکه در این ایام کرونائی برنامه های بسیار زیادی در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری و آموزشی برگزار شده و خواهد شد که یکی از این برنامه های باارزش جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین بوده که باوجود محدودیت های ناشی از بیماری به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، اشاره کرد: همین طور بعد از ریشه کنی این بیماری تلاش شود علاوه بر برگزاری برنامه های فرهنگی هنری بصورت حضوری از انجام فعالیت ها در بستر فضای مجازی غافل نشویم چونکه این فضا فرصت مغتنمی برای ترویج اعتلای فرهنگ ایران زمین خواهد بود.

تعامل خوبی بین جهاد دانشگاهی و ارشاد لرستان وجود دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهار داشت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین جهاد دانشگاهی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان وجود دارد و این نهاد انقلابی نقش پررنگی در شورای فرهنگ عمومی استان در همه عرصه ها و موضوعات داشته است.
فتایی دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا که زیرمجموعه جهاد دانشگاهی هستند را از بهترین و پرکاربرترین رسانه های لرستان برشمرد و با تاکید براینکه این دو رسانه در امر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی خدمات ارزشمندی داشته اند، افزود: یکی از وظایف متولیان فرهنگ این است که از هنر، آیین، رسوم، سنت ها، گرایش ها و فرهنگ اقوام مختلف صیانت و آنها را برای نسل آینده ترویج دهند.

همگرایی خوبی میان اقوام ایران زمین وجود دارد
وی با اعلان اینکه در کشور تنوع بسیار خوبی در زمینه های فرهنگی، دینی، هنری، اجتماعی و قومی وجود دارد، اظهار نمود: خوشبختانه همگرایی خوبی میان اقوام ایران زمین وجود دارد و مصداق این مدعا حضور گسترده آنان در بحث های بازسازی مناطق سیل زده، کارهای فرهنگی و عرصه انتخابات است.
این مسئول افزود: این تلاش ها و فعالیت ها در امتداد اعتلاء و توسعه کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تاکید براینکه هنر توانایی و مهارت خلق زیبایی هاست، افزود: این تنوع برنامه ها در اقوام مختلف فرصتی را مهیا کرده تا هنرمندان در این حوزه آثار خوبی را خلق کنند و این زیبایی ها در آثار هنرمندان در اقوام و گویش ها خودرا نشان داده است.
فتایی عنوان کرد: و ضرورت دارد همه رسانه ها خصوصاً رسانه ملی آداب و رسوم قومیت های مختلف در ایران زمین را ضبط و ثبت کرده و تلاش کنند همگرایی این اقوام را در دفاع از کیان خصوصاً در قالب انتخابات پیش رو به منصه ظهور برسانند و با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، مردم و همه اقوام در ۲۸ خرداد ماه با مشارکتی باشکوه حماسه ای دیگر را رقم بزنند.
منبع:

1400/03/17
13:14:33
5.0 / 5
447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز