معرفی برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین

معرفی برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین

لرستان برگزیدگان دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین معرفی گشتند.


امین آزادبخت دبیر دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: رویداد هنری جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین برای بار دوم با تکیه بر بیان تصویری و هنرمندانه سبک زندگی و آداب و سنن، نمایش جلوه های کار و فعالیت و روایت تصویری فرهنگ پر بار اقوام ایران زمین برگزار شد.
وی افزود: این جشنواره سرآغاز و نقطه عطفی در جهت حفظ و اشاعه فرهنگ بومی، آیین ها و سنن ایرانی با هدف ایجاد وحدت و هم افزایی در میان اقوام اصیل ایرانی در شرایط موجود بود که با حضور پرشور هنرمندان و با عرضه بیشتر از ۳۰۰ اثر در دو بخش فیلم کوتاه مستند و عکس برگزار شد.
آزادبخت افزود: آنچه که هیات داوران دومین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین در نظر داشتند، نگاه خلاقانه و هنرمندانه عکاسان و فیلم سازان در نمایش آیین ها، سنن و جلوه های زیبای زندگی اقوام کهن ایران زمین بود.
وی بیان نمود: این جشنواره می تواند ضمن فراهم کردن بستری مناسب در جهت عرضه توانمندی ها و خلاقیت های هنرمندان، گامی موثر در جهت عرضه تصاویر ماندگار و نمایش جلوه های متعدد زندگی و آداب و سنن فرهنگی اقوام مختلف باشد.

دبیر دومین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین تصریح کرد: به خاطر شرایطی که به واسطه همه گیری ویروس کرونا در کشور حاکم شده و به جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی، باوجود میل باطنی هیئت داوران، داوری این جشنواره به صورت مجازی انجام گرفت و آیین اختتامیه هم به صورت برخط برگزار می شود.
وی افزود: در بخش عکس و در مرحله اول قضاوت از میان بیشتر از ۲۰۰ اثر ارسالی، ۵۵ اثر کاندیدا و ۳۰ اثر انتخاب شدند که از میان ۳۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی، ۵ اثر جوایز اول تا پنجم را از آن خود کردند که در نتیجه نهایی پرویز گلی زاده، امین رحمانی، محمد وروانی فراهانی، معصومه فریبرزی و حامد نیرومند به ترتیب حائز رتبه اول تا پنجم شدند.
آزادبخت اظهار داشت: در بخش فیلم مستند کوتاه در مرحله اول قضاوت از میان بیشتر از ۴۰ اثر ارسالی، ۱۵ اثر کاندید نهایی شدند و از این میان هیات داوران اثری را شایسته رتبه اول و دوم ندانست و فرزانه عینی (چنارهای چارچنار) و رضا پارسا ( یادگارهای فروریخته بم) به ترتیب سوم و چهارم شدند.
منبع:

1400/03/05
23:01:02
5.0 / 5
467
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , فرهنگ , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز