در گزارش مجله سرگرمی مطرح شد؛

كرونا برنامه های تالار هنر را به هم زد

كرونا برنامه های تالار هنر را به هم زد

به گزارش مجله سرگرمی مدیر تالار هنر با بیان این که فعالیتهای این تالار مختص تئاتر کودک و نوجوان از اوایل خرداد از سرگرفته می شود خاطرنشان کرد که تعطیلی های اخیر کرونایی برنامه ریزی های تالار هنر را به هم زد.حسین مؤذن مدیر تالار هنر درباره وضعیت از سرگیری فعالیتهای این سالن تئاتری که مختص تئاتر کودک و نوجوان است، به خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش از تعطیلی های اخیر کرونایی، برنامه ریزی های لازم برای اجراهای تالار هنر تا آخر سال ۱۴۰۰ انجام شده و قرار بر این بود که نخستین اجرای این سالن تئاتری که نمایش «تراژدی زمین و دلقک ها» به کارگردانی جمال رنجبرزاده بود، از اول تا ۲۵ اردیبهشت روی صحنه برود.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه تعطیلی های اخیر کرونایی برنامه ریزی تالار هنر را به هم زد.
مؤذن در ادامه سخنان خود توضیح داد: با کارگردان نمایش «تراژدی زمین و دلقک ها» صحبت کردیم که پس از یک ماه تأخیر به علت تعطیلات کرونایی از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد نمایش خویش را روی صحنه ببرد. همینطور با کارگردانی هم که در نوبت بعدی اجرا قرار داشت و قرار بود نمایش خویش را از ۲۵ اردیبهشت روی صحنه ببرم صحبت کردیم که اعلام نمود به علت تأخیر پیش آمده شاید از اجرای نمایش خود انصراف دهد.
مدیر تالار هنر در مورد حساسیت دوچندانی که برای حضور مخاطبان تئاترهای کودک و نوجوان یعنی خانواده ها و کودکان شان در تالار هنر در شرایط کرونایی موجود وجود دارد، تاکید کرد: روند بازگشت اعتماد مخاطبان بخصوص مخاطبان تئاترهای کودک و نوجوان برای حضور در تالار هنر سخت تر از گذشته خواهد بود و یکی از مشکلاتی که پیش روی ما قرار دارد این است. تمام تلاش خویش را می نماییم تا برای اعتمادسازی مخاطب هر کاری که از دست مان بر می آید انجام دهیم. ضمن این که پروتکلهای بهداشتی هم به دقت در تالار هنر مدنظر قرار می گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد تئاتر دیگر با تعطیلی های کرونایی مواجه نشود تا بتوان برنامه ریزی درست و منسجمی برای تالار هنر در نظر گرفت.
مؤذن درباره حمایت هایی که از جانب اداره کل هنرهای نمایشی برای اجرای تئاترهای کودک و نوجوان در تالار هنر مدنظر قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: شرایطی که پیش از این اداره کل هنرهای نمایشی برای پشتیبانی از گروه های تئاتری در نظر گرفته بود در خصوص حمایت ۵۰ درصدی ظرفیت سالن و همچنان افزایش میزان مبلغ کمک هزینه ها، همچنان به قوت خود باقی است اما قاعدتاً نه اداره کل هنرهای نمایشی توانایی حمایت ۱۰۰ درصدی از یک تولید نمایشی را دارد و نه خود کارگردان و گروه توان تأمین کلیه هزینه ها را به صورت شخصی دارند.

1400/02/24
12:48:34
5.0 / 5
422
تگهای خبر: اجرا , تئاتر , تالار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز