تودیع رایزن فرهنگی هند در ایران

تودیع رایزن فرهنگی هند در ایران

به گزارش مجله سرگرمی فرهنگستان زبان و ادب فارسی میزبان رایزن فرهنگی هند در ایران بود که در این دیدار از او تقدیر گردید.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، در این دیدار که به دعوت محمدرضا نصیری، عضو وابسته و دبیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی، و با حضور کریم نجفی برزگر، دبیرکل دانشگاه های مجازی جهان اسلام، برگزار شد، از خدمات فرهنگی پروفسور ابهی کومارسینگ در دوره مأموریتش، بخصوص برگزاری همایش های بین المللی ای که به منظور تحکیم و توسعه روابط فرهنگی ایران و هند برگزار شد، تقدیر گردید.

کومارسینگ در سخنانی کوتاه از حمایت های غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان، و همینطور محمدرضا نصیری، دبیر فرهنگستان زبان و ادب فارسی، قدردانی کرد.

در ادامه نصیری ضمن قدردانی از اهتمام و تلاشهای سفارت هند در ایران، برگزاری همایش های بین المللی و مراسم بزرگداشت مفاخر علمی فرهنگی دو کشور کهن ایران و هند را در تحکیم و گسترش روابط دیرینه دو کشور مؤثر دانست و اضافه کرد: برگزاری همایش بین المللی «همایون در ایران و هند» در فرهنگستان زبان و ادب فارسی بازتاب های مثبت بسیاری داشته و ما امیدواریم که چنین همایش هایی در آینده هم برگزار گردد.
او سپس بر استمرار این گونه فعالیتهای علمی و فرهنگی و ادبی تاکید کرد و با قدردانی از تلاشهای کومارسینگ اظهار داشت: اساسا این میراث ارزشمند، با حضور وی در هند، در این کشور هم زنده خواهد ماند.
در ادامه مراسم کومارسینگ از همکاریهای نجفی برزگر، رایزن فرهنگی اسبق ایران در هند، سپاسگزاری و تقدیرنامه ای را از سوی مرکز فرهنگی «سواحی ویویک آناند» با عنوان «روابط ایران و هند در بررسی های تاریخی» به او تقدیم کرد.
در انتها این دیدار هدایا و تقدیرنامه هایی از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دبیرکل دانشگاه های جهان اسلام به رسم یادبود به کومارسینگ اهدا شد.
منبع:

1400/02/20
23:44:37
5.0 / 5
707
تگهای خبر: خدمات , علم , فرهنگ , فرهنگستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز