محمدرضا فرجی با مهر مطرح كرد؛

جزئیات بازگشایی سینماها از ۱۸ اردیبهشت

جزئیات بازگشایی سینماها از ۱۸ اردیبهشت

مجله سرگرمی: محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی بیان کرد که سینماها از شنبه 18 اردیبهشت ماه بازگشایی می شوند.محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازگشایی سینماها بیان کرد: باتوجه به مصوبات روز ۱۶ اردیبهشت ماه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اینکه مشاغل گروه یک و گروه دو در وضعیت قرمز می توانند فعال باشند، سینماها هم که جزو ردیف شغلی دو هستند از روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه بازگشایی خواهند شد. البته هیچ سینمایی از شروع همه گیری کرونا «ملزم» به بازگشایی نبوده بلکه هر سینمایی مایل باشد می تواند فعال باشد مشروط بر اینکه بتواند ضوابط و مقررات مربوط به دوران کرونا را رعایت کند چون شاید تعدادی از سینماها امکانش را نداشته باشند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که وضعیت همچنان قرمز است، پروتکل ها بسیار سفت و سخت تر در سینماها اعمال می شود، خود ستاد مقابله با کرونا هم رعایت پروتکلهای بهداشتی را سخت تر گرفته است. اگر صنفی فعال باشد و این موارد را رعایت نکند، پلمب می شود. بطور قطع ما هم در سازمان سینمایی گروه های ناظر را فعال تر و بصورت جدی تر به این مساله توجه می نماییم.
فرجی اظهار نمود: ترکیب فیلم ها همان فیلم هایی خواهد بود که در اکران نوروزی به نمایش درآمدند و روز یکشنبه این هفته شورای صنفی نمایش دراین زمینه تصمیم گیری خواهدنمود.
این مدیر سینمایی درباره وضعیت اکران عید فطر باتوجه به بازگشایی سینماها بیان کرد: ما باید ببینیم کدام یک از تهیه کنندگان متقاضی اکران فیلم هستند. به نظرم مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه بسیار خوبی است که در وضعیت قرمز هم اگر اصناف بطور کامل پروتکل ها را رعایت نمایند، می توانند فعال باشند. از همین رو این مساله به تهیه کنندگان انگیزه می دهد که به اکران آثار خود بپردازند.
وی در آخر درباره فیلم هایی که با تعطیلی سینماها مواجه گشتند، توضیح داد: همان مصوبه سابق ستاد مقابله با کرونای سازمان سینمایی شامل این فیلم ها می شود. شورای صنفی هم این شرایط را برای فیلم ها به وجود می آورد که مادامی که فیلم ها فروش داشته باشند و تهیه کنندگان مایل به ادامه اکران باشند، این اتفاق رخ بدهد و سقف نمایش افزایش پیدا کند.
فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی، «هفته ای یک دفعه آدم باش» به کارگردانی شهرام شاه حسینی، «لاله» ساخته اسدالله نیک نژاد، «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی و «تکخال» ساخته مجید مافی ترکیب فیلم های اکران نوروزی را تشکیل می دادند.


منبع:

1400/02/17
12:29:33
5.0 / 5
356
تگهای خبر: فیلم , كارگردان , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز