معرفی عروسك های برگزیده جشنواره اسباب بازی

معرفی عروسك های برگزیده جشنواره اسباب بازی

داوران بخش عروسک ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعد از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه، چهار عروسک را شایسته دریافت جایزه این بخش معرفی کردند.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هیات انتخاب بخش ویژه عروسک ایرانی متشکل از فرزانه بابایی، افسانه احسانی و نیلوفر جلیلوند بعد از بررسی ۲۱۷ اثر رسیده به دبیرخانه، بالاترین های این بخش را اعلام نمودند.
بر این اساس داوران بخش عروسک جشنواره شامل آیدین مهدیزاده، فرزانه بابایی و نیلوفر جلیلوند، لوح تقدیر، تندیس ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، نشان اسباب بازی برتر ایرانی و جایزه نقدی رتبه اول بالاترین عروسک ایرانی را به خاطر کیفیت عالی تولید، طراحی و اصالت ایرانی، نگاه ویژه به استفاده از مواد و عنصر روایت به عروسک های «خانواده کلوچه، بزبزقندی و گندم» از نشان «گیسو» اهدا کردند.
همین طور لوح تقدیر جشنواره، نشان اسباب بازی برتر ایرانی و جایزه نقدی رتبه دوم این بخش به خاطر آزادی عمل کودک در حین بازی، کیفیت ویژه تولید و قابلیت تجاری سازی و تولید انبوه، به عروسک «نوزاد» از مجموعه «پویا و پونه» اختصاص یافت.
هیات داوران همین طور جایزه رتبه سوم بخش عروسک های ایرانی شامل: لوح تقدیر ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، نشان اسباب بازی برتر ایرانی و جایزه نقدی را به صورت مشترک به عروسک «نارنج» محصول مجموعه «آوین بافت» و عروسک «مریم» تولید گروه هنری «فاش» به خاطر کیفیت عالی تولید، طراحی منحصر به فرد و توجه به عنصر روایت تقدیم کرد.

هیات داوران بخش ویژه عروسک ایرانی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در عین حال در اطلاعیه ای ضمن قدردانی از استقبال خوب تولیدکنندگان از این بخش، دیدگاه های خودرا بیان کرد که به گوشه هایی از آن در این خبر اشاره شده است.
داوران این بخش قابلیت تجاری سازی و ورود به بازار با هدف کسب اقبال عمومی نسبت به عروسک ایرانی، پررنگ بودن عنصر بازی، آزاد و خلاق بودن کودکان برای بازی با عروسک ها، طراحی و نگاه ویژه به اصالت اثر از حیث بدیع بودن و نوآوری و نگاه ویژه به عناصر فرهنگی و بومی برای ساخت عروسک ایرانی را از نکاتی عنوان کردند که تولیدکنندگان عروسک های ایرانی باید در آثار خود توجه ویژه تری به آنها داشته باشند.

هیئت داوران همین طور با قدردانی از تلاش تمام دست اندرکاران ششمین جشنواره ملی اسباب بازی و عروسک سازان ایرانی ابراز امیدواری کرده است با تداوم این مسیر در آینده نزدیک شاهد شکوفایی این بخش از محصولات فرهنگی کشور باشیم.
ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۸ بهمن تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به صورت مجازی در تارنمای irantoyfestival.ir برگزار می گردد.1399/12/02
23:01:07
0.0 / 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز