در گزارش مجله سرگرمی مطرح شد؛

شبكه ای كه صدای مخالف در آمریكای لاتین شد

شبكه ای كه صدای مخالف در آمریكای لاتین شد

تهیه کننده برنامه های هیسپان تی وی که برای مخاطب اسپانیایی زبان در آمریکای لاتین تولید می شود از خاصیت های این شبکه و برنامه ها سخن گفت.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ شبکه هیسپان تی وی تنها شبکه اسپانیایی زبان ایران متولد شد و حالا ۹ سال است که از فعالیت این شبکه می گذرد. روح الله محقق راد از تهیه کنندگان و مستندسازان این شبکه است که از یک دوره فعالیت در هیسپان تی وی گفته است.
محقق راد تهیه کننده و مستندساز شبکه های برون مرزی صداوسیما در سخنانی درباره نخستین فعالیت خود در هیسپان تی وی به خبرنگار مهر بیان کرد: نخستین برنامه این شبکه برنامه هفتگی «دیالوگو ابیرتو» (گفت و گوی آزاد) بود که با رویکرد بحث مذهبی و اسلامی تهیه کردیم که به ۱۳۰ قسمت رسید. پس از آن «اسلام پاسخ می دهد» را در ۱۳۰ قسمت و بعد «اسلام دات کام» را که آیتم های بیشتری داشت، تهیه کردیم. همه متون برنامه هایی را که نام بردم، سهیل اسعد نوشته است که خود روحانی و آرژانتینی است.
وی درباره ایده تولید این برنامه ها آن هم برای شبکه ای اسپانیایی زبان بیان کرد: با توجه به این که رسانه بهترین و مناسب ترین ابزار برای تبلیغ دین است، کوشیدیم با تولید این برنامه ها اسلام را به مخاطبی که اطلاعی از اسلام ندارد، معرفی نماییم و جذابیت های این دین را بشناسانیم. چون مخاطبان ما از آمریکای لاتین هستند، تلاش داشتیم با بررسی مشترکات اسلام و مسیحیت مانند گناه، بهشت، جهنم و … شروع نماییم. همین طور نظر اسلام درباره موضوعات جامعه را بیان نماییم.

این مستندساز با اشاره به فشردگی کاری در زمان های مختلف بیان کرد: مقطعی که مستند «بغداد ۰۱: ۲۰» را درباره شهید حاج قاسم سلیمانی ساختیم و باید برای زمان سالگرد شهادت ایشان آماده می شد، زمانبندی بسیار فشرده بود. یکی از شب ها تا بامداد ضبط داشتیم و بدون فرصت استراحت، مستقیم به فرودگاه رفتیم تا به کرمان سفر نماییم. در کرمان هم دوستان کرمانی چند مصاحبه هماهنگ کرده بودند که باز هم بدون وقفه انجام دادیم بدون آنکه حتی به محل اقامت برویم.
وی افزود: آخرین گفتگو ساعت ۱۶ برای دیدار با سردار حسن سعدی تنظیم شده بود که نیم ساعت دیر رسیدیم و او قصد داشت برای مراسم شب یلدا به گلزار شهدای کرمان برود. از ما هم دعوت کرد و ما هم رفتیم در صورتیکه برنامه حضور در گلزار شهدا برای فردا تنظیم شده بود؛ اما همان شب با آنکه خیلی خسته بودیم، مصاحبه های مردمی خوب و تصاویر عالی برای ما به ارمغان داشت و این تغییر برنامه را نوعی عنایت از جانب خود حاج قاسم سلیمانی می دانم که مهمانش بودیم.
این مستندساز درباره همکاری با دکتر سهیل اسعد نیز تصریح کرد: با استاد عزیز آقای سهیل اسعد از حدود ۱۵ سال قبل در جریان مستند «امام خمینی؛ مرشد جهانی» آشنا شدم. این روحانی آرژانتینی تمام وقت خودرا صرف تبلیغ اسلام می کند و یک تنه به اندازه چند موسسه در حال فعالیت در زمینه تبلیغ اسلام است. او به اهمیت رسانه کاملاً آگاه است و همیشه برای فعالیت رسانه ای آماده بوده و ما تا حالا جواب «نه» از وی نشنیده ایم و هر زمان به این روحانی نیاز داشتیم در اسرع وقت حاضر شدند و در سخت ترین شرایط هماهنگ می شوند.
وی درباره تولیداتش و اینکه از کدامیک بیشتر رضایت دارد، اظهار داشت: مستندهای «بغداد ۰۱: ۲۰» درباره شهید حاج قاسم سلیمانی است که در ۳ قسمت برای سالگرد شهادت ایشان تولید شد و مستند «جشن هزارساله» که هر دو از شبکه هیسپان تی وی پخش گردید را بیشتر می پسندم.
محقق راد در آخر درباره میزان موفقیت شبکه هیسپان تی وی طی این سال ها عنوان کرد: هیسپان تی وی رسانه موفقی در آمریکای لاتین است و با بررسی هایی که انجام دادم و تا جایی که با لاتینی ها گفتگو داشتم، به این نتیجه رسیدم که بیشتر رسانه های آن منطقه در اختیار صهیونیست هاست و در چنین شرایطی هیسپان تی وی توانسته با ورود به حیاط خلوت رسانه های استکباری، صدای مخالفی را به مردم آن منطقه برساند و طبعاً همین کارآمدی سبب عصبانیت امریکا و صهیونیست ها شده است.

1399/11/16
13:07:19
0.0 / 5
806
تگهای خبر: تولید , رسانه , سفر , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز