در گزارش مجله سرگرمی مطرح شد؛

تغییرات نقد سینما در فجر

تغییرات نقد سینما در فجر

به گزارش مجله سرگرمی تهیه کننده برنامه تلویزیونی نقد سینما از خصوصیت های این برنامه در روزهای جشنواره فیلم فجر و رویکردهای آن سخن گفت.یوسف بچاری تهیه کننده برنامه «نقد سینما» درباره تأثیر کرونا بر شرایط تولید این برنامه در روزهای جشنواره فیلم فجر به خبرنگار مهر بیان نمود: اساسا موارد مختلفی از ساعت پخش تا نوع برنامه سازی و دعوت از میهمانان تحت تأثیر کروناست و به علت محدودیت ها به جای اینکه برنامه را زنده روی آنتن ببریم تولیدی پخش می نماییم.
وی درباره اینکه چرا در دهه فجر برنامه را زنده پخش نکردند، اظهار داشت: پخش برنامه پس از ساعت ۱۲ و حدود نیمه شب است و پس از زمان منع ترددها پخش می شود که بنابراین عملی نبود که برنامه را زنده روی آنتن برویم. ساعت برنامه را هم نمی توانستیم جابجا نماییم چون سریال یا برنامه های روتینی پیش از آن پخش می شوند و کنداکتور خالی نبود.
بچاری درباره دعوت از میهمانان و ملاحظاتی که وجود دارد هم اظهار داشت: با عنایت به شرایطی که جشنواره برگزار می گردد و سینماهای مردمی هم به راه افتاده است کمی اوضاع بهتر است با این وجود باز هم میهمانان بیشتر احتیاط می کنند.
وی درباره ساختار برنامه در این شب ها توضیح داد: طبق روال هر سال و طبق جدول جشنواره در هر برنامه ۲ فیلم اکران روز را نقد و بررسی می نماییم و تلاش داریم بخش های جنبی مثل بخش رویدادها و اخبار را هم داشته باشیم و از روزنامه نگاران با سابقه ای که علیرضا مرادی برای میز خبر دعوت می کند بهره بگیریم.
بچاری اضافه کرد: برای هر فیلم یک منتقد میهمان داریم و درواقع در هر قسمت ۲ منتقد میهمان آثار را نقد و بررسی می کنند و هر شب یک یا دو خبرنگار میهمان برنامه هستند.
تهیه کننده «نقد سینما» درباره تغییرات در میز آموزش فیلمسازی افخمی توضیح داد: میز آموزش بهروز افخمی به صورت ویژه و متناسب با حال و هوای جشنواره است و تا حدی آموزش ها عملیاتی تر می شود درواقع بحث های نظری کمتر است و بیشتر انتقال تجربیات مطرح می شود.
بچاری درباره رویکرد سال جاری برنامه اظهار داشت: هنوز بسیاری از فیلمهای جشنواره سال گذشته اکران نشده است، مقوله اکران پیچیده بود، پیچیده تر هم شده است. کار نقد سینما فرهنگ سازی است و اینکه از زاویه های مختلفی درباره یک فیلم صحبت می شود تا بیننده ها عادت کنند فیلم را جدی بگیرند که بدانند چه کالایی را مصرف می کنند همانطور که درباره یک برند کالایی تحقیق می کنند.
وی در انتها بیان نمود: فرهنگ سازی درباره فیلم بعنوان یک کالای فرهنگی صورت می گیرد و حتی اگر مخاطب فیلمها را ندیده باشد و اکران نشده باشند اما باز هم تلاش داریم عادت کند که کالای فرهنگی مورد نظرش را بشناسد.
برنامه «نقد سینما» با اجرای علیرضا مافی و تهیه کنندگی یوسف بچاری هر شب پس از خبر ۲۴ شبکه پنج پخش می شود.


منبع:

1399/11/15
17:54:24
0.0 / 5
612
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز