چرا عنابستانی از خط ویژه می رفت؟

چرا عنابستانی از خط ویژه می رفت؟

به گزارش مجله سرگرمی صورتش یخ زده و سرخ است. ریش و سبیلش تازه درآمده؛ همین قدر کم سن و سال. ماسکش را داده روی چانه اش که صدایش شنیده شود. پریشان به دوربین نگاه می کند: «حامد اکبری هستم. سر دروازه دولت شیفتم. این راننده ماشین اومده بدون مجوز تردد خط ویژه به من گفته ل... ی منم جوابشو دادم بهش گفتم بچه خوشگل. خود نماینده مجلس پیاده شده زده تو گوش من. هم شاهد داریم، هم دوربین هست.» از آن طرف هم مردم را شاهد می گیرد که از نماینده سیلی خورده است. چند نفر هم می گویند که ما شاهدیم این آقا سیلی زد!این راننده که احیانا برای خوش خدمتی به این سرباز فحش داده تا بلکه نماینده سبزوار از این همه شجاعت و جسارتش به وجد بیاید و نهایتا لبخندی بزند، تکلیفش روشن است. آدم را یاد کاراکتر «نقی معمولی» می اندازد، وقتی راننده «مجلسی آدم» بود؛ کسی که فکر می کرد چون راننده مجلسی آدم است، پس حتما آدم مهمی است و می تواند از هر رانتی استفاده نماید. برای همین پرچم ایران را روی لیموزین مشکی نصب کرده بود، اسلحه قلابی حمل می کرد، نانچیکو همراهش بود و هر کاری دلش می خواست می کرد.

اما خود آقای نماینده قضیه اش فرق می کند. او بوضوح می خواسته قانون را دور بزند و وقتی با مانعی به نام حامد اکبری روبرو شده، برآشفته شده است. خودش می گوید سیلی نزده ام و درگیر نشده ام و حتی مدعی است سرباز به او توهین کرده است. البته که بررسی این بخش ماجرا چندان کار دشواری نیست اما چیزی که هم اکنون مشخص است و هیچ شبهه ای درباره اش وجود ندارد، این است که آقای نماینده داشته از خط ویژه عبور می کرده. نماینده سبزوار دقیقا در حال انجام چه مأموریت مهمی بوده یا داشته چه امدادرسانی فوری ای می کرده یا به کدام جلسه خیلی مهم داشته می رفته که نیاز بوده از خط ویژه استفاده کند؟

سال ۹۴، رئیس وقت پلیس راهور تهران اظهار داشت که «نمایندگان مجلس به واسطه مسئولیتشان این مجوز را ندارند که در خطوط ویژه تردد کنند و تردد در خطوط ویژه، شامل پلیس، اورژانس و آتش نشانی هم دارای ضوابط خاصی است». گرچه سه سال بعد، یک نماینده مجلس از نامه ای محرمانه اطلاع داد که در آن از طرف معاونت اجرایی مجلس اعلام شده بود امکان بهره مندی نمایندگان از مجوز تردد در خطوط ویژه در سطح شهر تهران فراهم شده است!

از طرفی، علی اصغر عنابستانی هم آدم مسئولیت ندیده ای نیست که چارچوب ها را نداند و اتفاقا همین بیشتر آدم را نگران می کند. او سال ها مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی، معاون استانداری این استان، فرماندار سبزوار، استاندار استان چهارمحال و بختیاری و معاون امور اجتماعی دستیار ارشد رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری در دوران محمود احمدی نژاد بوده است.
علی اصغر عنابستانی


منبع:

1399/11/11
13:24:00
0.0 / 5
615
تگهای خبر: اجرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز