محمدرضا صابری با مهر مطرح كرد؛

امید به بازگشایی سینماها تا قبل از موعد برگزاری جشنواره فجر

امید به بازگشایی سینماها تا قبل از موعد برگزاری جشنواره فجر

دبیر انجمن سینماداران بیان کرد امیدوار است تا سینماها پیش از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر باز شود.


محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یک جلسه ای در وزارت کشور با حضور رئیس شورای صنفی نمایش و محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش سازمان سینمایی انجام شد که در آن صحبت های بسیار خوبی عنوان شد، هفته پیش نیز در جلسه شورای صنفی نمایش راجع به آن بحث شد که شامل پیشنهاد قبلی شورای صنفی نمایش به حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی است.
وی درباره باز شدن سالن های سینما در صورت انتقال به گروه مشاغل سطح ۲ هم اظهار داشت: دغدغه ما این است که اگر هم سینماها به گروه ۲ منتقل شوند، چگونه می خواهیم سالن های سینما را باز نماییم. همانطور که قبل از این اعلام نموده بودم، پیشنهادی داده شده تا درصدی بعنوان حمایت مالی به فیلمسازها داده شود، خوشبختانه این طرح مورد موافقت سازمان سینمایی قرار گرفته است و قرار شد آقای فرجی این امر را به سینماها ابلاغ کند.
دبیر انجمن سینماداران اشاره کرد: منتظر هستیم این دستور ابلاغ شود تا بتوانیم فیلمسازان را راضی به اکران فیلم هایشان نماییم.
وی افزود: البته این را باید بگویم که هنوز اعلام نشده است که سینماها به گروه ۲ منتقل می شود یا خیر، اما امکان بسیار زیادی وجود دارد که این اتفاق رخ دهد.
صابری اظهار داشت: سینماها در شهرهای زرد می توانند کار خودرا آغاز کنند، اما ما به دنبال این هستیم که بخش خصوصی پای کار آمده و آثار خودرا برای اکران عمومی در اختیار سینماها قرار دهند. اگر پرداخت درصدی بعنوان گارانتی فیلم ها و سینماها اجرائی شود، می توانیم فعالیت سینماها را با اکران فیلم های خوب آغاز نماییم.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ ماه از بسته بودن سالن های سینما می گذرد، توضیح داد: امیدوارم بتوانیم پیش از شروع سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، سینماها را باز کرده و پذیرای مردم باشیم، چونکه جشنواره فیلم فجر با حضور مردم در سینماها معنا پیدا می کند.
صابری در آخر اظهار داشت: معتقدم یکی از بهترین مکان ها که از امنیت کامل بهداشتی برخوردار است، سینماها است و باید شرایط برای بازگشایی مجدد سینماها برقرار شود.

1399/10/15
00:49:33
0.0 / 5
680
تگهای خبر: اجرا , جشنواره , فیلم , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز