رئیس شورای فرهنگ عمومی فارس:

شورایعالی قرآنی فارس بزودی ایجاد می شود

شورایعالی قرآنی فارس بزودی ایجاد می شود

به گزارش مجله سرگرمی فارس نماینده ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس اعلام نمود که ان شاءالله شورایعالی قرآنی فارس تشکیل و زمینه تحول جدی در فعالیتهای قرآنی فراهم می شود.


آیت الله لطف الله دژکام در یکصد و پانزدهمین نشست شورای فرهنگ عمومی فارس که شنبه ۶ دی با سه رویکرد تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی، خانواده متعالی و ارتقای سیستم صوتی شهری در جهت آگاهی بخشی در شهر و پدافند غیرعامل به صورت مجازی (وبینار) برگزار شد، بر حمایت خود ار تشکیل و فعالیت شورایعالی قرآنی فارس، تصریح کرد.
به گزارش مجله سرگرمی به نقل از دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت الله دژکام ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) به مسلمانان و تبریک زادروز حضرت عیسی مسیح(ع) به هموطنان مسیحی و دیگر مسیحیان جهان، اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی با دیدگاه هماهنگ سازی و ساماندهی فعالیتهای فرهنگی در سرتاسر استان و بخصوص شیراز سومین حرم اهل بیت(ع)، رویکرد جدیدی را در پیش روی همگان باز کرده است.
وی اظهار داشت: این شورا در رویکرد جدید خود، تلاش دارد که با سازماندهی، ساماندهی و هماهنگ سازی فعالیتهای فرهنگی، مؤثرتر از پیش بتواند در ساحت فرهنگی در سطح استان اثرگذار باشد.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس، با روشی که در استان فارس انجام شد، نه تنها همه کنش گران فرهنگی سراسر استان را درگیر کرد و تحسین همگان را برانگیخت که امید داریم این شیوه یک الگوی موفق کشوری باشد و بتوانیم همه دیدگاه ها را در آن بگنجانیم و به بیشینه همسویی فرهنگی و تحقق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برسیم.
آیت الله دژکام تصریح کرد: طرح خانواده متعالی هم بعد از بررسی ها، حالا برنامه ای روشن و پویاست که از دیدگاه بنده همه، جایگاه همه سازمان ها در این برنامه به درستی چینش شده است.
او افزود: شورایعالی قرآن استان فارس هم ان شاءالله ذیل شورای فرهنگ عمومی استان فارس تشکیل خواهد شد و بنده از ایجاد و سامان یافتن آن حمایت می کنم و سازوکار و ساختار آن، دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی استان خواهد بود.
امام جمعه شیراز اظهار داشت: امیدواریم با همسوسازی تشکل های قرآنی در جهت جامعه سازی قرآنی و با هم افزایی و پیشگیری از موازی کاری ها، شاهد یک تحول جدی در فعالیتهای قرآنی باشیم.
آیت الله دژکام اظهار داشت: بحث ساماندهی تبیلغات شهری هم در جهت برطرف شدن نگرانی های کنش گران فرهنگی، اجتماعی و هنری باید در دستور کار جلسه بعدی شورای فرهنگ عمومی باید باشد و الان دغدغه جدی فرهنگی و اجتماعی در این حوزه وجود دارد.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: طرح ایجاد بِرَند شهری با پیگیری شهرداری شیراز هم در جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی ان شالله به بحث گذاشته خواهد شد و امیدواریم روی این طرح، کار کارشناسی جدی صورت گیرد.
منبع:

1399/10/09
13:05:10
5.0 / 5
643
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز