در گزارش مجله سرگرمی مطرح شد؛

هنرمند نباید به حوادث پیرامون بی تفاوت باشد

هنرمند نباید به حوادث پیرامون بی تفاوت باشد

به گزارش مجله سرگرمی مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای كشورمان از تولید یك قطعه دو زبانه به همین مناسبت در ایام آینده اطلاع داد.امیرحسین سمیعی، آهنگساز، خواننده و مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ترور شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از دانشمندان برجسته هسته ای کشورمان اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های که بلافاصله پس از ترور شهید محسن فخری زاده انجام گرفت، بنا داریم بزودی یک قطعه موسیقایی به دو زبان انگلیسی و فارسی منتشر و آنرا در دسترس مخاطبان قرار دهیم.
وی با محکوم کردن این اقدام تروریستی درباره واکنش هنرمندان در مقابل چنین اتفاقاتی توضیح داد: من بر این باورم هنرمند در شرایطی قرار دارد که باید انعکاس دهنده اتفاقاتی باشد که در اطراف او می گذرد. هنرمند در این شرایط به مثابه نگهدارنده چراغی است که می تواند دیگران را در راه درست هدایت کند. من درباره آن دسته از هنرمندانی که در این چارچوب قرار ندارند، دخالتی نمی کنم اما بر این باورم هنرمند نباید در مقابل آنچه پیرامونش می گذرد بی تفاوت باشد.
این آهنگساز اضافه کرد: درباره اتفاق شهادت شهید محسن فخری زاده هم باید بگویم فارغ مقام سیاسی-هسته ای که این شهید بزرگوار در کشورمان داشت ما در ابتدا باید به این نکته واقف باشیم شهید فخری زاده و خیلی از شهیدان گران قدرمان شخصیت های مهم سرزمین ایران هستند.
مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بیان نمود: تولید اثر فرهنگی هنری در شرایطی که یکی از شخصیت های مهم ایران به شهادت می رسد، می تواند اقدام درست و مؤثری باشد اما باید در این شرایط که کارهای موسیقایی گوناگونی تولید می شود باید به یک نکته مهم دقت کنیم و آن تولید آثاری با ساختار قدرتمند هنری در بطن هیجان ناشی از تولید این آثار با عنایت به شرایط زمانی است. این درست که به جهت کمرنگ نشدن بازتاب ناشی از تولید اثر هنری باید عجله کرد اما می بایست این نکته را هم در نظر داشت که موسیقی ساخته شده از چارچوب قدرتمندی برخوردار باشد. پس اگر تن به هیجان ها داده و فقط تلاش داشته باشیم کاری را بدون پشتوانه های تکنیکی و محتوایی منتشر نماییم اساسا شاهد اثرگذاری مناسبی نخواهیم بود.
سمیعی در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: اگر بتوانیم این هیجانات را کنار بگذاریم و شرایط را به سمتی هدایت نماییم تا آثار موسیقایی پرارزش و محکمی پیش روی مخاطبان قرار گیرد اساسا می توانیم در این شرایط اثر گذاری بیشتری داشته باشیم. شرایطی که در قبل هم امتحان خویش را پس داده و ما دیده ایم که وقتی کار ارزشمندی با مبحث شهیدان عزیز انقلاب اسلامی ساخته شده با استقبال خیلی خوب مخاطبان هم روبرو شده اند.

1399/09/08
21:11:16
5.0 / 5
830
تگهای خبر: تولید , فرهنگ , موسیقی , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز