مدیر عامل صندوق اعتباری هنر:

بیمه كرونای هنرمندان در گرو تأمین منابع مالی است

بیمه كرونای هنرمندان در گرو تأمین منابع مالی است

به گزارش مجله سرگرمی مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با ارائه توضیحاتی درباره بیمه كرونا اعلام نمود كه برای عضویت در صندوق اعتباری هنر، لازم نیست اشخاص عضو خانه ها یا تشكل های هنری خاصی باشند.


سید حسین سیدزاده در گفتگو با ایسنا توضیحاتی درباره بیمه کرونا، تاخیر در بازپرداخت هزینه های درمان و پرداخت کمک هزینه ایام بیکاری در دوران کرونایی ارائه کرد.
وی در آغاز با ابراز خوشنودی از افزایش اعضای صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: از چهار سال پیش به این سو عضویت در صندوق اعتباری هنر، روند افزایشی داشته و خوشبختانه تعامل خوبی با خانه ها و انجمن های صنفی و هنری داریم.
سیدزاده درباره اینکه آیا لازمه عضویت در صندوق، عضو بودن در یکی از خانه های هنری است، توضیح داد: چنین شرطی لازم نیست و هر شخصی که فعال هنری یا هنرمند یا روزنامه نگار باشد، می تواند عضو صندوق شود.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر افزود: امکان دارد بعضی از هنرمندان بخصوص هنرمندان پیشکسوت عضو تشکل ها و خانه های صنفی و هنری نشده باشند. ملاک ما برای عضوگیری در صندوق، عضویت در این خانه ها نیست. هنرمندان پیشکسوت که شناخته شده اند ولی کسانی هم شناخته شده نباشند، می توانند با تاییدیه یکی از صنوف یا معاونت هایی که به حوزه کاری شان مربوط است، عضو صندوق شوند. بعنوان نمونه هنرمندانی که زیر شاخه معاونت هنری هستند، با تاییدیه این معاونت می توانند عضو صندوق شوند.
او با ابراز خرسندی از عضویت هنرمندان دیگر استان ها در صندوق اضافه کرد: خوشبختانه چندین سفر حمایتی داشتیم و خیلی از هنرمندان استان ها را شناسایی و به صندوق اضافه کردیم و این چنین است که اعضای صندوق از 30 هزار نفر به 75 هزار نفر رسیده است که جای شادمانی دارد.
سیدزاده از هنرمندانی که هنوز عضو صندوق نیستند، دعوت کرد به صندوق بپیوندند تا این مجموعه قدرت و همبستگی بیشتری پیدا کند.
او در ادامه درباره بیمه کرونا با عنایت به این که برخی از هنرمندان در این زمان درگیر این ویروس شده اند، توضیح داد: از آغاز سال چند اقدام حمایتی انجام دادیم همچون بخشش سه ماه اول حق بیمه تأمین اجتماعی و همچنین بیمه تکمیلی. در زمینه بیمه کرونا هم مشغول رایزنی هستیم و تلاش می نماییم این مورد را تا نیمه آذر ماه کاربردی نماییم ولی طبیعتا نمی توانیم قول قطعی بدهیم چونکه مباحث مالی دارد و باید ابتدا آن بخش را حل و فصل نماییم.
سیدزاده درباره پرداخت کمک هزینه دوران کرونایی که بخش اول آن از راه بانک آینده در حال پرداخت است و در پاسخ به این پرسش که چرا مبلغ این کمک هزینه به حساب اعضاء پرداخت نشده تا نیازی به رجوع حضوری به بانک نباشد، توضیح داد: این پرسش خیلی از دوستان است. طرح اولیه ما هم همین بود که پول به حساب اعضا واریز شود که خوشبختانه این کار را انجام ندادیم چونکه تعداد زیادی از شماره های شبا اشتباه بود. برخی حساب ها تغییر کرده بود. یا اینکه یک نفر برای تعداد زیادی ثبت نام و شماره خویش را وارد کرده بود. ازاین رو برای پرداخت به حساب اشخاص، لازم بود یک مرتبه دیگر همه شماره حساب بدهند و یک مرتبه هم احراز هویت صورت گیرد و فکر کردیم با وجود حجم کاری بالایی که داریم، بهتر است اسامی را همراه با کد ملی به بانک ارائه دهیم. جالب است که در همین مسیر متوجه شدیم بعضی از حساب ها به علت بدهی، مسدود شده است و اگر پول را واریز می کردیم، به دست آن عضو نمی رسید. البته در حال رایزنی با بانک ها هستیم که مبالغ کمکی، بعنوان تسویه حساب بدهی، برداشت نشود و به دست آن عضو برسد.
سیدزاده درباره انتخاب بانک آینده بعنوان بانکی که مبالغ کمک از راه آن پرداخت می شود، هم اظهار داشت: این بانک بهترین باشگاه مشتریان را دارد و سیستم آن از دیگر بانک ها بهتر بود چونکه هنر کارت، ترکیبی از کارت شناسایی و عضویت، بانکی و رفاهی است و فقط بانک آینده می توانست هر سه را داشته باشد. بدین ترتیب که امکان دارد در آینده به کمک این کارت بتوانیم یکسری خدمات را با تخفیف های خاص به اعضاء ارائه دهیم.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر درباره بیمه تکمیلی «سرمد» و تاخیری که در بازپرداخت هزینه های درمان دارد، هم توضیح داد: کار بیمه تکمیلی خدماتی است و نمی توانیم انتظار صد در صدی داشته باشیم. چون شخصا تجربه همکاری با چند بیمه را دارم، می دانم که پرداخت خسارت ها در بعضی از بیمه ها به مراتب تاخیر بیشتری دارد و وضعیت بیمه «سرمد» بهتر از متوسط است، چونکه خسارت معوقه بالاتر از 4 ماه نداریم.
او افزود: از آنجاکه سامانه آنلاین داریم، اعتراضات را به صِرف مطرح شدن نمی پذیریم چونکه بعضی از اعضاء مدارک شان ناقص است و مدام از تاخیر شکایت دارند. البته در مواردی که اوج دوره کاری است، تاخیر را می پذیرم و بابت آن عذرخواهی می کنم ولی گاهی هم مشکل در نقص مدارک است که اعضاء باید به این مورد توجه نمایند.
مدیر عامل صنودق اعتباری هنر همینطور تصریح کرد که تابحال هیچ یک از اعضاء، هنر کارت را دریافت نکرده اند و توزیع آن از روز دوشنبه شروع می شود و کسانی که نشانی شان تغییر کرده، همچنان فرصت دارند اطلاع رسانی کنند.
سیدزاده، صدور هنر کارت را آرزویی چندین ساله توصیف کرد که به علت پیچیدگی هایی که دارد، بارها به تاخیر افتاده است.
او ابراز خوشنودی کرد که رویکرد هنرمندان به صندوق اعتباری هنر تغییر کرده و اظهار داشت: افتخار می کنم که اعضاء ما را پذیرفته اند و تعامل خوبی دارند و می دانند نقش ما صرفاً حمایتی و توسعه هنر است.منبع:

1399/09/07
13:08:33
5.0 / 5
1246
تگهای خبر: ثبت نام , خدمات , سفر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز