دبیر جشنواره فیلم فجر؛

جشنواره فیلم كودك خط شكنی كرد

جشنواره فیلم كودك خط شكنی كرد

مجله سرگرمی: دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر معتقد می باشد دست اندركاران جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان خط شكن بوده و در شرایط دشواری این جشنواره را برگزار كردند.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ستاد اطلاع رسانی جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ضمن حضور در سینما فرهنگ، خانه اجرائی جشنواره و بازدید از نحوه اکران محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان، اظهار داشت: به همه همکارانم در بنیاد سینمایی فارابی و ستاد جشنواره خسته نباشید و خدا قوت می گویم برای اینکه خط شکن بودند و در شرایط دشواری این جشنواره را برگزار کردند.
وی اضافه کرد: توقعی از برگزاری جشنواره با شرایط فعلی، نبود اما خوشحالم که بحمدالله جشنواره مورد استقبال قرار گرفته است. همین که این چراغ روشن ماند و جشنواره با بی نظمی مواجه نشد، به نظر من شایسته قدردانی و تقدیر است.
دبیر جشنواره فیلم فجر با اشاره به اهمیت جشنواره فیلم کودک و نوجوان در سینمای ایران، خاطرنشان کرد: سینمای کودک و نوجوان، سینمای آینده است. کشوری که آینده نداشته باشد، جایی به منظور زندگی نیست و بچه های ما آینده ما را می سازند. مهم ترین و جذاب ترین پدیده رسانه ای برای کودک و نوجوان، فیلم است و فیلم های کودک و نوجوان جایگاه ملی و معتبری برای آینده کشور ما دارند. از این جهت همکاران مان را که این چراغ را روشن نگه داشتند، تحسین می کنم و امیدوارم که مجموع این شرایط رضایت اهالی سینما را هم به دنبال داشته باشد.
طباطبایی نژاد درباره تاثیر برگزاری جشنواره کودک و نوجوان و دیگر رویدادهای فرهنگی پیش رو در نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر، توضیح داد: طبیعتاً برگزاری جشنواره کودک و نوجوان و تجربه دوستان ما در این جشنواره و دیگر رویدادهای فرهنگی مانند جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و جشنواره بین المللی سینماحقیقت کمک خواهد نمود تا ما بتوانیم جشنواره فیلم فجر را نیز با رعایت همه پروتکل های بهداشتی برگزار نماییم. از همه مهم تر تجربه جشنواره فیلم های کودک و نوجوان برای ما راه گشا خواهد بود، به این جهت که اکران برخط و محدود فیزیکی را کنار هم دارد. ما از آغاز امسال جلسات مشترکی بین دبیران جشنواره های مهم داخلی برگزار گردید و امیدوارم که بتوانیم از تجارب یکدیگر استفاده نماییم و با هم فکری، چراغ سینما را (در بخش های مختلف شامل جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که خوشبختانه در حال برگزاری است، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره بین المللی سینماحقیقت که جایگاه مهمی دارند و در نهایت جشنواره فیلم فجر که تقویم سینمای ایران را ورق می زند) روشن نگاه داریم.
سینما زنده است و در این شرایط به حرکت خود ادامه می دهد
دبیر جشنواره فیلم فجر درباره نحوه برگزاری جشنواره های پیش رو عنوان کرد: همه دوستان تلاش می کنند اما هر کدام از جشنواره ها شرایط خودشان را دارند؛ مثلاً جشنواره سینماحقیقت می تواند بطور کامل به صورت برخط برگزار گردد اما این امکان برای جشنواره فیلم فجر وجود ندارد. جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تلفیقی از برگزاری برخط و حضوری را در پیش گرفت و جشنواره فیلم کوتاه تهران هم همین روش را پیش رو دارد. مجموعه این تجربه ها به ما کمک می نماید که بتوانیم در یک زیست کرونایی چراغ سینما را روشن نگه داریم. انشاءالله ما بتوانیم فعالان ما در حوزه سینما و مخاطبین را هم به اینکه سینما زنده است و در این شرایط، محکم به مسیر خود ادامه می دهد، امیدوار نماییم.
طباطبایی نژاد در انتها تصریح کرد: جشنواره فیلم فجر، رویدادی ملی برای گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و از این جهت بسیار مهم می باشد که چراغ این جشنواره روشن باشد. امیدواریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی و بهره گیری از قوانین اعلام شده توسط ستاد ملی کرونا در آن مقطع، جشنواره فیلم فجر برگزار گردد اما حالا نمی توانم نظر قطعی درباره شیوه برگزاری آن بدهم برای اینکه شرایط قابل پیشبینی نیست.
سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به شکل مجازی از ۲۷ مهر تا ۲ آبان به دبیری علیرضا تابش برگزار می شود.


منبع:

1399/08/01
22:37:50
5.0 / 5
1289
تگهای خبر: اجرا , تقویم , جشنواره , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز