آغاز تفاهم نامه معاونت هنری و استانها با سیستان و بلوچستان

آغاز تفاهم نامه معاونت هنری و استانها با سیستان و بلوچستان

اولین تفاهم نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانها، با اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان انجام شد.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فصل انعقاد تفاهم نامه های معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها در سال ۹۹ برای پشتیبانی از هنر در استانها با امضای تفاهم نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان شروع شد و در ایام آینده تفاهم نامه های دیگر استانها امضا می شود.

این تفاهم نامه با حضور سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری و حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان به امضا رسید.

سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری در این نشست اظهار داشت: یکی از مواردی که در استانها می تواند مورد توجه قرار گیرد توجه به رویکردهای آمایشی است و لزوم دارد استعدادها و ظرفیت های هنری که در حوزه ها و رشته های هنری در استانها وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد و متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و لزوم ها به هنر در استانها پرداخت گردد.

حسینی افزود: قسمتی از پشتیبانی از استانها، پشتیبانی از جشنواره هاست و متأسفانه جشنواره ها بیشترین اعتبار و بودجه هنر را صرف می کنند و تعداد جشنواره های هنری نیز در کشور زیاد است. بدین سبب لازم است همین بودجه محدود، طوری هزینه شود که آثار ماندگاری داشته باشد. می توان در برخی از رویدادها تجدید نظر کرد و بجای برخی از جشنواره ها در استانها یک برنامه و فعایلت مؤثرتری انجام داد و با بازبینی در رویدادهای فانی و فصلی و با رویکرد آمایشی، بودجه محدود هنر را دقیق تر برای کارهای ضروریتر و مؤثرتر هزینه کرد.

حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امور هنری نیز در این نشست اظهار داشت: امسال با نظر ادارات کل تخصصی معاونت امور هنری، برنامه های حمایت معاونت از کارهای هنری استانها مدون شد و حدود ۱۲میلیاد تومان امسال از کارهای استانی در چارچوب تفاهم نام حمایت خواهد شد.

اولین تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد استانی سیستان و بلوچستان با حضور مدیران امضا می شود و تفاهم نامه با دیگر استانها نیز در ایام آینده منعقد می شود.

در امضای تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان مدیران کل هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری و مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امورهنری حضور داشتند.
1399/07/12
13:42:00
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: اجرا , تخصص , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز