در جمع خانواده شهدا مطرح شد؛

رئیس رسانه ملی: در معرفی شهدا بعنوان اسوه كوتاهی كرده ایم

رئیس رسانه ملی: در معرفی شهدا بعنوان اسوه كوتاهی كرده ایم

عبدالعلی علی عسكری رئیس رسانه ملی ضمن اشاره به ضرورت معرفی شهدا بعنوان اسوه و الگو برای جوانان امروز تاكید كرد: بطور قطع دراین زمینه كوتاهی كرده ایم.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما در آیین رونمایی از آثار رادیویی پاسداشت مقام شهید و تقدیر از برنامه سازان دفاع مقدس در سخنانی درباره هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس یک قطعه حساس تاریخ ملت و کشور ماست. درست است که دفاع مقدس خسارت بار بود و خسارتی برای ما داشت اما دارای برکات فراوانی هم بود.
وی افزود: انسان های فداکار برای این مرز و بوم به سمت جبهه ها رفتند و نگذاشتند در این جنگ شکست بخوریم و برای نخستین بار در چند قرن گذشته که استعمار پیدا شده بود ایران اثبات کرد بدون هیچ کمکی لیاقت صلابت و استواری دارد و منشأ اقتدار و قوت و مقاومت شد.
رییس صداوسیما اشاره کرد: ایران توانست ایستادگی اش را اثبات کند. قله این عظمت و ایستادگی در وجود مردانی بود که به جبهه ها رفتند و مردمی که با بصیرت و دانش سختی ها را تحمل کردند. این دستاوردی بود که کشور ما بتواند سختی ها را تحمل کند و همه این ها از برکات مقاومتی است که برقرار شد. قله این برکات شهدا هستند که از همه دلبستگی ها دل کندند و به جبهه ها روانه شدند.
وی افزود: چقدر مشکل است ترسیم آن شرایط و کسی نمی تواند همه ابعاد آن لحظات را که آنها نترسیدند و به شهادت رسیدند نمایش دهد. زندگی شهدا در سازندگی نسل ما و جوانان ما موثر است و اگر بتوانیم این زندگی را بعنوان اسوه های این ملت معرفی نماییم در زندگی دختران و پسران ما موثر است. ما حتما دراین زمینه کوتاهی کرده ایم و امیدواریم از این پس این حق را ادا نماییم.
علی عسکری در سخنان دیگری تصریح کرد: ببینید پس از جنگ چه تحولاتی بود تا این اواخر که آمریکا، اسراییل و مرتجعین منطقه دست به یکی کردند و داعش را تشکیل دادند. اینها قصد داشت داشتند این منطقه را فتح کنند و در اختیار آمریکا و صهیونیزم قرار دهند. اگر نبود مقاومت جوانان ما معلوم نبود امروز وضع کشور چه بود آنها مردم را در سوریه برای آزادی و معیشت تحریک می کردند. این فتنه آمریکایی ها بود که برای عقب نگه داشتن ممالک اسلامی در نظر داشتند.
وی اضافه کرد: کسی جرات نداشت با آنها روبرو شود و فقط جوانان ملت ایران که ریشه شجاعتشان به دفاع مقدس می رسید این جرات را داشتند و با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی بر آن مثلث شوم آمریکا، صهیونیزم و مرتجعین منطقه غلبه کردند. هرچند آمریکا و دیگران به دنبال بازسازی آن اتفاق هستند و باید مراقب بود. این سردار بزرگ و یاران او موفق شدند بر این اتفاقات غلبه کنند. پس از آن حاج قاسم سلیمانی به دست شقی ترین انسان روزگار به شهادت رسید و حجم عاطفه مردم را برای شهید سلیمانی دیدید.
علی عسکری عنوان کرد: امروز ترامپ و آمریکایی ها به ذلت کشیده شده اند. آمریکا یک روز برای خودش چیزی بود امروز بسان یک جهان سومی گرفتار آشوب و شورش شده است؛ ۲۷ هزار میلیارد دلار عدد بدهی های آمریکاست و کشور مفلوکی شده است.
وی اضافه کرد: بیش از سه هزار میلیارد دلار کسری بودجه آمریکاست. این وضع امروز آمریکاست که یقیناً سیلی خدا بر آنها بیش از این خواهد بود. ملت ایران اما با وجود تحریم ها جلو می رود. راه مقاومت روحیه و ایمان و تولید و اقتصاد کشور است.
رییس صداوسیما در آخر سخنانش اظهار داشت: امیدواریم از برکات روحیه قوی ایران و آنچه در شهدای ماست کشورمان را بسازیم و مجدد تشکر می کنم که این برنامه را برگزار کردید.

1399/06/26
21:57:32
5.0 / 5
1417
تگهای خبر: تولید , رادیو , رسانه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز