كتاب بوریم بازار پویانمایی می شود

كتاب بوریم بازار پویانمایی می شود

كتاب بوریم بازار به كارگردانی هدی اثنی عشری انیمیشن می شود.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن کوتاه «بوریم بازار» به کارگردانی هدی اثنی عشری از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که این روزها در مرحله پیش تولید قرار دارد.
کارگردان انیمیشن «بوریم بازار» در مورد تکنیک ساخت این پویانمایی اظهار داشت: قصد دارم این انیمیشن ۸ دقیقه ای را با تکنیک استاپ موشن تلفیقی بسازم. یعنی بخش هایی از آن دوبعدی خواهد بود.
وی درباره شکل گیری ایده اولیه ساخت این انیمیشن توضیح داد: «بوریم بازار» برمبنای کتاب شعر مهری ماهوتی با همین نام از انتشارات کانون پرورش فکری تولید می شود که در مورد بازارهای مازندران سروده شده است.
اثنی عشری عنوان کرد: امیدوارم بتوانم حال و هوای شاعرانه کار را با در نظر گرفتن خاصیت آموزشی و معرفی اقلیم مازندران به خوبی ارائه بدهم.
وی با اشاره به تصویرسازی هاله لادن در مجموعه شعر مهری ماهوتی توضیح داد: تصویرسازی های هاله لادن برای این کتاب بسیار جالب هستند، بنا بر این برای گرافیک کار از همین تصویرسازی ها استفاده می نماییم.
کارگردان انیمیشن «بوریم بازار» با تاکید بر این که نوشتن فیلمنامه این انیمیشن تمام شده است اظهار داشت: باتوجه به این که گرافیک کار آماده بود و فقط یکی، دو فضایی که در کتاب نبود را باید طراحی می کردیم، هم اکنون پیش تولید به نیمه رسیده است. فقط ساخت دکور و عروسک ها را در پیش داریم که مرحله سخت و پر جزییاتی است.
اثنی عشری در آخر اظهار داشت: امیدوارم ساخت دکور و عروسک ها را هم از اواخر شهریور شروع نماییم. فکر می کنم بتوانیم کار را تا تابستان سال بعد به پایان برسانیم.
«کتاب-انیمیشن» نام طرحی است که در آن برمبنای کتاب های شاخص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انیمیشن هایی برای مخاطبان تولید شود.
پیش تر نیز برمبنای کتاب های «گرگم و گله می برم»، «قدم یازدهم»، «ماهیگیر و بهار»، «سگی که قار قار می کرد»، «قلب مترسک»، «کاش یک برادر داشتم»، «خاله رعنا و عمه نساء»، «گل و پرنده و خورشید» انیمیشن هایی از طرف امور سینمایی کانون تولید شده است که این پویانمایی ها در جشنواره های داخلی و بین المللی جوایز زیادی دریافت کرده اند.
انیمیشن های «دوست باغچه من»، «لولوی قشنگ من»، «من و خارپشت و عروسکم»، «گیلگمش» نیز از دیگر کتاب های کانون است که انیمیشن های آن در مرحله تولید قرار دارد.

1399/06/22
12:46:52
5.0 / 5
1512
تگهای خبر: بازار , تولید , جشنواره , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز