با صدور بیانیه های انتقادی مطرح شد؛

درخواست ۲ صنف برای برگزاری مجدد انتخابات خانه سینما

درخواست ۲ صنف برای برگزاری مجدد انتخابات خانه سینما

به گزارش مجله سرگرمی شورای عالی تهیه كنندگان و كانون آهنگسازان سینمای ایران در بیانیه های جداگانه درخواست برگزاری مجدد انتخابات خانه سینما را مطرح كردند؛به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، شورای عالی تهیه کنندگان و کانون آهنگسازان سینمای ایران با صدور بیانیه هایی جداگانه ضمن گلایه و انتقاد از فرایند انتخاب شدن اعضای هیأت مدیره پانزدهم «خانه سینما» درخواست خویش را برای برگزاری مجدد انتخابات این دوره مطرح نمودند.
در متن بیانیه کانون آهنگسازان سینمای ایران آمده است:
«ریاست محترم سازمان سینمایی
با سلام، به دنبال برگزاری غیرقانونی و خلاف اساسنامه خانه سینما در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ توسط هیات مدیره سابق، بدین وسیله اعتراض شدید خویش را اعلام داشته و رسیدگی فوری به این شکایت و ابطال انتخابات از سوی آن سازمان به علل زیر هستیم:
۱. دعوتنامه از سوی هیات مدیره بر مبنای ماد نوزده و آخرین اساسنامه تصویب شده توسط صنوف و وزارت ارشاد بوده است و هر صنف می تواند حق رای و معرفی نامزد برای هیات مدیره داشته باشد که در هنگام برگزاری مجمع عمومی و بر خلاف دعوتنامه و اساسنامه، با رفتاری توهین آمیز از انجام این وظیفه، ممانعت به عمل آمد.
۲. طبق ماد یک اساسنامه، خانه سینما تحت نظارت وزارت ارشاد بوده و در تبصره این ماده، آن وزارت خانه محترم تعهد داده است که مراحل قانونی شدن صنوف را انجام دهد که تابحال و بعد از سال ها، هیچ اقدام عملی توسط مسئولین مربوطه صورت نگرفته است.
۳. در اساسنامه خانه سینما هیچ گونه اشاره ای به ضرورت ثبت صنوف در وزارت کار و دریافت شناسه از آن وزارتخانه نشده است و تابحال نامه رسمی از سوی وزارت ارشاد یا شورای فرهنگ عمومی به صنوف خانه سینما ابلاغ نشده است و بیشتر دستورات شفاهی، غیرمستند و توسط عناصری از هیات مدیره و مدیران اجرایی خانه سینما همراه با تهدید، آزار و اذیت و اختلاف افکنی در صنوف بوده است.
۴. رفع هرگونه مشکل در اساسنامه خانه سینما و دریافت شناسه (براساس مصوب هیات دولت)، یا هر معضل قانونی دیگری در ارتباط با صنوف را فقط وظیفه وزارت ارشاد می دانیم که با دستورات کتبی، درج در اساسنامه با طی مراحل قانونی و تصویب توسط شورای فرهنگ عمومی امکان پذیر است.
۵. مشکلات به وجود آمده را ناشی از تصمیمات نادرست و تفسیرهای اشتباه از قوانین توسط عده ای خاص و دارای اهدافی نامشخص و مقصدی نامعلوم می دانیم و خواهان تشکیل کمیته ای حقیقت یاب در این حوزه هستیم تا به درستی صدمه شناسی شود، چون که عدم رسیدگی و سکوت مراجع ذیربط و نظارتی به عملکرد مسئولین و مدیران اجرایی خانه سینما، ادامه بحران در جامعه اصناف را به دنبال خواهد داشت.»
بگذارید «خانه سینما» همچنان خانه خانواده سینما بماند
همچنین شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در آخرین نشست، انتخابات خانه سینما را مورد بررسی قرار داد و از عدم حضور یک سوم اعضا در تعیین سرنوشت خانه، اظهار نگرانی کرد.
در بخشی از اطلاعیه شورای عالی به همین مناسبت آمده است:
«اگر اهالی سینما را اعضای یک خانواده بدانیم و اگر این خانواده صاحب یک کاشانه است که نامش را «خانه سینما» گذاشته ایم، در این صورت بیرون راندن اعضای این خانواده از خانه خودشان نمی تواند خردمندانه باشد.
هیچ سازه ای بخاطر در و دیوارش، هویت خانه را پیدا نمی کند مگر با بودن اعضای خانواده در آن! عدم پذیرش یازده صنف از سی و یک صنف حاضر در خانه سینما در مجمع عمومی آن، نه پشتوانه ای در اساسنامه اش دارد و نه سازگاری با اصل رواداری بین اعضای خانواده!
با چنین منطقی شواریعالی تهیه کنندگان سینمای ایران خواستار برگزاری مجمع عمومی فوق العاده و برگزاری مجدد انتخابات هیأت مدیره است تا بدین سان خانه سینما همچنان خانه ای باشد برای خانواده بزرگ سینمای ایران.»


منبع:

1399/05/29
13:48:25
5.0 / 5
1771
تگهای خبر: اجرا , فرهنگ , مستند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز