تعیین حداقل نرخ دستمزد فیلمنامه نویسان برای سال 99

تعیین حداقل نرخ دستمزد فیلمنامه نویسان برای سال 99

مجله سرگرمی: كانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران در اطلاعیه ای حداقل دستمزد فیلمنامه نویسان عضو این صنف سینمایی را برای فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی، تله فیلم و سریال رسانه خانگی اعلام نمود.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران، کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران برای دومین سال متوالی در اطلاعیه ای حداقل دستمزد فیلمنامه نویسان عضو این صنف سینمایی را برای فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی، تله فیلم و سریال رسانه خانگی اعلام نمود. در این بیانیه حداقل دستمزد فیلمنامه نویسان در سال ۹۹ برای نگارش یک فیلم سینمایی ۱۲۰ میلیون تومان تعیین و سفارش شده تا نویسندگان حرفه ای ۲ تا سه برابر این عدد را از سفارش دهنده مطالبه کنند. متن کامل بیانیه کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران را در ادامه می خوانید: «سال گذشته با بیان کف دستمزد نگارش فیلمنامه، با مخالفت بعضی صنوف و استقبال بسیار همکاران فیلمنامه نویس مواجه شدیم. پس از گذشت یک سال و با دیدن تأثیر مثبت این کار بر دستمزد فیلمنامه نویسان ایران، ایمان بیشتری داریم که نزدیک تر شدن دستمزدهای نگارش فیلمنامه به سطحی قابل قبول، به نفع کلیت سینمای ایران و همه صنوف سینمایی است. اجرایی شدن این نرخ ها منوط به هم پیمانی صنفی نویسندگان فیلمنامه است که به ارقامی کمتر رضایت ندهند تا منافع دیگر همکاران شان پایمال نشود. امسال ضمن اعلام تعرفه ها، به همکاران پیشنهاد می نماییم باتوجه به رکود پیش آمده و بحران کرونا، در صورت لزوم، حداکثر ده درصد تخفیف از این ارقام را مدنظر داشته باشند. باور داریم هنوز دستمزد نگارش فیلمنامه فاصله زیادی تا واقعی شدن دارد. به همه همکاران پیشنهاد می نماییم علاوه بر دستمزد نگارش فیلمنامه، درصدی از مالکیت فیلم و فروش را سهیم شوند تا مالکیت معنوی خود بر اثر نهایی را از دست ندهند. شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان، با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و افزایش نرخ تورم، نرخ پیشنهادی برای انواع نگارش فیلمنامه های داستانی در سال ۱۳۹۹ را به شرح زیر اعلام می کند: الف- نگارش فیلمنامه سینمایی:
مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان (به عنوان مبلغ کف قرارداد) پیشنهاد می شود. برای نگارش فیلمنامه در ژانرهای جذاب نزد تهیه کنندگان، حداقل پیشنهاد ما ۲ برابر مبلغ کف قرارداد است و در مواردی که نیاز به تحقیق یا زمان طولانی تر نگارش است، تا سه برابر این عدد هم قابل دریافت است. ب- نگارش فیلمنامه سریال های تلویزیونی:
مبلغ ۲۰ میلیون تومان برای هر قسمت بعنوان رقم پایه اعلام می شود. برای نگارش تله فیلم پیشنهاد ما مبلغ پایه ۶۰ میلیون تومان است. ج- نگارش فیلمنامه سریال های رسانه خانگی:
مبلغ ۴۰ میلیون تومان برای هر قسمت بعنوان حداقل رقم قرارداد پیشنهاد می شود. در نهایت نویسنده با تهیه کننده و یا سفارش دهنده باید به توافقی برسند که قابل اجرا باشد. شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان از همه اعضای صنف تقاضا می کند که در جهت حفظ حقوق خود و همکاران شان، قراردادی با ارقام کمتر از این دستمزدها نبندند.»


منبع:

1399/04/01
00:22:31
5.0 / 5
2376
تگهای خبر: اجرا , تلویزیون , رسانه , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز