راه اندازی سامانه ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی

راه اندازی سامانه ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی

به گزارش مجله سرگرمی در چهارمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما مصوب شد سامانه ای در جهت مصوبه دولت به منظور ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی كه گرفتار صدمه شده اند، راه اندازی شود.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، چهارمین جلسه كارگروه بررسی صدمه های كرونا در سینما برگزار گردید.
در این جلسه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گزارشی از روند اعطای وام ۱۰ میلیونی به ازای هر پرده به سینماها عرضه كرد و از عرضه درخواست ۵۰ سینما شامل ۱۰۵ پرده برای دریافت این وام قرض الحسنه اطلاع داد و قرار شد درخواست ها صرفاً تا ضرب الاجل تعیین شده تا آخر فروردین پذیرفته شود.
همچنین مصوب شد با عنایت به مجوز ریاست هیات امنای بنیاد سینمایی فارابی در خصوص تخصیص نیمی از مطالبات وصول شده بنیاد در فروردین و اردیبهشت به كارگروه كرونا، پیگیری های لازم معمول تا بین سینماگران و فعالیتهای صدمه دیده توزیع شود.
از دیگر مصوبات این جلسه می توان به راه اندازی سامانه ای در جهت مصوبه دولت به منظور ثبت درخواست حمایت فعالان سینمایی كه گرفتار صدمه شده اند اشاره نمود. این سامانه از روز دوشنبه فعال می شود و كلیه فعالان حوزه سینما كه متقاضی حمایت هستند می توانند درخواست خویش را از راه سامانه ارسال نمایند. تعیین اولویت ها و میزان حمایت با عنایت به اطلاعات دریافتی به تصویب كارگروه خواهد رسید.
همچنین قرار شد ضمن ادامه توقف صدور پروانه ساخت فیلم، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی جلسه ای با حضور تهیه كنندگان پروژه هایی كه صرفاً چند جلسه از فیلمبرداری آنها باقی مانده و نماینده تشكل های تهیه كنندگان به منظور بررسی وضعیت آنها جهت پیشنهاد به ستاد ملی كرونا برگزار كند.
در جلسه بعدی این ستاد كه روز چهارشنبه برگزار می گردد میزان و نحوه كمك خانه سینما به اعضا بررسی و تصمیم گیری خواهد شد و سناریوهای محتمل در بازگشایی سینماها در صورت اعلام وضعیت سفید هم بررسی می شود.

1399/01/31
11:56:27
5.0 / 5
2789
تگهای خبر: فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز