برگزاری ۲ نمایشگاه نقاشی در گالری آرتیبیشن

برگزاری ۲ نمایشگاه نقاشی در گالری آرتیبیشن

مجله سرگرمی: نمایشگاه نقاشی های سمیرا دریا با عنوان حافظِ جان و نمایشگاه نقاشی های می سم نژاد رسولی با عنوان اوریگامی آزادی جمعه 18 بهمن در گالری آرتیبیشن گشایش می یابند.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، سمیرا دریا در سالن شماره دو و می سم نژادرسولی در گالری شماره یك آرتیبیشن به صورت همزمان نمایشگاه های «حافظِ جان» و «اوریگامی آزادی» را به نمایش خواهند گذاشت.
سمیرا دریا گاه با نقوش گیاهی و حیوانی و گسترش و تركیب آنها در كل سطح بوم و گاه با موجودات عجیب و طرح واره های انسانی فضای بوم خودرا پر می كند. مخلوقاتی كه هركدام در تكاپو و تقلا یا گاهی در رقص و شادی اند تا مفهومی را به مخاطب برسانند و مخاطب را در اعمال و رفتار خود غرق كنند. در مجموعه‌ی متاخر سمیرا دریا نقش های تزئینی، نگاره های گیاهی جای خودرا به اشعار حافظ می دهند تا در كنار هیاكل و موتیف های برآمده از شعر تصویر ذهنی هنرمند را از اشعار حافظ كه امروزی شده اند را به مخاطب نشان دهد. این نمایشگاه در سالن شماره‌ی دو به همراه نمایشی از مجموعه‌ی جدید دیگری از می سم نژادرسولی در سالن شماره‌ی یك آرتیبیشن انجام خواهد شد. در این سالن می سم نژادرسولی مجموعه‌ی جدیدش را با عنوان اوریگامی آزادی و با تصویركردن احجامی كاغذین می سازد، گاه كاغذها و اوریگامی های وی به صخره و گاه به ابر مبدل می شوند. وی در این مجموعه ابایی ندارد كه جنس بوم های خودرا تغییر دهد و با تجارب جدید تكنیك متنوعی برای خلق آثار خود به كار برد و آثار خودرا با روشی جدید طرح ریزی كند. احجام كاغذی می سم نژادرسولی خود بافتی شكننده و لطیف را القا می كند، تا به وسیله‌ی این بافت شكننده و مویین به محتواهای دیگر تعمیم داده شود تا آزادی های پوشالی و كم انسجام را به اوریگامی ها تمثیل كند.
نمایش و فروش آثار هر دو نمایشگاه حافظِ جان و اوریگامی آزادی رأس ساعت ۱۶، روز جمعه ۱۸ بهمن ۹۸ افتتاح و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه دارد. در ۹ روز بعد از افتتاحیه نمایشگاه از ساعت ۱۱ بامداد تا ۸ شب و در ایام تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید عموم گشوده خواهد بود. مخاطبین می توانند به مدت ۱۰ روز برای بازدید از این نمایشگاه به گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه‌ی ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی (غرب)، میدان احمدی روشن (كتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان قندی (دریا)، پلاك ۶ بازگشت كنند.
همچنین آثار این نمایشگاه برای علاقمندانی كه در تهران سكونت ندارند به صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن (www.Artibition.net) به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.


منبع:

1398/11/16
23:47:55
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: سایت , كتاب , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز