رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان كرد

لزوم استفاده از فضای مجازی در معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی

لزوم استفاده از فضای مجازی در معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی

مجله سرگرمی: رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی كه به منظور شركت در یازدهمین اجلاس وزرای فرهنگ كشورهای عضو آیسیسكو به تونس سفر كرده است، در بازدید از رایزنی فرهنگی ایران در تونس بر لزوم استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی تاكید كرد.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این سفر كه سید محمدحسین هاشمی، معاون همكاریهای علمی و فرهنگی این سازمان، ابوذر ابراهیمی تركمان را همراهی می كند، رایزن فرهنگی ایران در تونس به تشریح روند كارهای فرهنگی ایران در تونس پرداخت.
در ابتدای این جلسه، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی كشورمان در تونس گزارشی از روند كارهای این نمایندگی فرهنگی در امتداد توسعه دیپلماسی فرهنگی ارائه و اشاره كرد: گسترش تعاملات علمی و دانشگاهی، گسترش كارهای آموزش زبان فارسی، برگزاری نشست های علمی و فرهنگی، چاپ و انتشار كتاب در چارچوب طرح تاپ، تقویت صفحات مجازی رایزنی، برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری همچون كارهای این رایزنی در چند ماه اخیر بوده و تلاش برای بسط بهره مندی بیشتر از ظرفیت های مشاركت مؤسسات و مراكز فرهنگی تونس در اجرای برنامه های فرهنگی رایزنی در دستور كار قرار دارد.
ابراهیمی تركمان هم در سخنانی، توجه به اصل معرفی دستاوردهای فرهنگی ایران، بهره مندی از ظرفیت های موجود جهت نشر كتب به زبان های عربی و فرانسوی، بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی در معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی، تقویت تعاملات علمی و دانشگاهی و توجه به اصل مدیریت فرهنگی در برنامه های رایزنی را از اهم وظایف رایزنی فرهنگی ایران در تونس برشمرد و ابراز امیدواری كرد با بهره مندی از زمینه های فراوان موجود در تقویت كارهای فرهنگی ماندگار و اصیل، گام های مؤثرتری در تقویت روابط فرهنگی دو كشور ایران و تونس برداشته شود.
بنا بر اعلام این خبر، یازدهمین اجلاس وزرای فرهنگ كشورهای عضو ایسیسكو با هدف تدوین سیاست های فرهنگی در جهان اسلام با حضور شماری از وزیران فرهنگ كشورهای عضو سازمان آیسیسكو و برخی كارشناسان و نمایندگان سازمان های اسلامی، عربی و بین المللی كه در زمینه امور فرهنگی فعالیت دارند، برگزار می گردد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برنامه اختتامیه تونس پایتخت فرهنگی جهان اسلام كه در شهر فرهنگ تونس برگزار می شود، شركت خواهدنمود.
منبع:

1398/09/27
18:26:58
5.0 / 5
4192
تگهای خبر: اجرا , سفر , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز