بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی؛

آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء

آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء

به گزارش مجله سرگرمی فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء كه از آن بعنوان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی هم یاد می شود، از یكشنبه شب هفدهم آذر ماه به روی آنتن شبكه قرآن و معارف سیما رفت.به گزارش خبرنگارمهر، فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء كه از آن بعنوان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی هم یاد می شود، از یكشنبه شب هفدهم آذر ماه به روی آنتن شبكه قرآن و معارف سیما رفت تا از این به بعد شاهد هنرنمایی قاریان نوجوان و جوان از قاب تلویزیون باشیم. فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء ساعت ۲۰ روزهای یكشنبه، سه شنبه و پنج شنبه به روی آنتن می رود و تكرار آن هم ساعت ۱۵ روزهای زوج خواهد بود.
در این دوره از مسابقه داوران نسبت به دوره قبل تغییر كرده و تلفیقی از داوران جوان و با تجربه كه هر كدام صاحب عناوین گوناگونی در مسابقات قرآن هم هستند، حضور دارند. علی اكبر ملكشاهی، حامد ولیزاده و مهدی غلام نژاد تیم داوری این دوره را تشكیل می دهد.
علی اكبر ملكشاهی سال ۱۳۷۴ رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن ایران را به دست آورده و علاوه بر آن رتبه نخست مسابقات قرآن جانبازان كل كشور در سال ۱۳۷۱ را هم در كارنامه خود دارد. حامد ولیزاده هم سال ۱۳۸۹ رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان و سال ۱۳۹۵ هم رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران را كسب كرده است. همینطور مهدی غلام نژاد هم سال ۱۳۹۷ رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان را كسب كرده است. او همینطور در مسابقات بین المللی قرآن كشورهای ایران، روسیه، كویت و تركیه هم حضور داشته و رتبه های ممتازی را به دست آورده است.
در فصل نهم این مسابقه شركت كنندگانی از ۲۵ استان كشور حضور داشته و در دو بخش بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال رقابت خویش را برگزار می كنند. این شركت كنندگان در سه رشته قرائت تقلیدی به سبك استاد عبدالباسط، قرائت تقلیدی به سبك استاد منشاوی و قرائت تقلیدی به سبك استاد مصطفی اسماعیل به رقابت با یكدیگر می پردازند. پیشبینی می شود از هر رشته ۱۲ نفر راهی فینال مسابقات شوند.
بر اساس این گزارش كار ضبط سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء از هفته گذشته شروع شده و زمانبندی ضبط آن هم روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته خواهد بود.
اجرای سری نهم مسابقه اسراء را سیدوحید مرتضوی، بر عهده دارد، او همینطور تهیه كننده این مسابقه تلویزیونی است.

1398/09/18
14:07:35
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: اجرا , تلویزیون , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز