گالری گردی در پایتخت؛

نمایش انعكاس ذهن احمد وكیلی، نور سایه تاریكی در هپتا جان می گیرد

نمایش انعكاس ذهن احمد وكیلی، نور سایه تاریكی در هپتا جان می گیرد

مجله سرگرمی: نمایشگاه های انعكاس ذهن با آثاری از احمد وكیلی و نمایشگاه نور سایه تاریكی روز جمعه ۱۶ آذر در در گالری های ساربان و هپتا افتتاح می شوند.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، برگزاری نمایشگاه های هنری در حوزه تجسمی یكی از فرصت های مناسب بروز و ظهور هنر و خلاقیت هنرمندانی است كه سال ها در این عرصه فعالیت می نمایند و این نمایشگاه ها اغلب، جمعه های هر هفته افتتاح می شوند. روز جمعه ۱۶ آذر باز همچون جمعه های گذشته تعدادی نمایشگاه هنری در پایتخت افتتاح می شوند كه شاید مهمترین آنها، افتتاح نمایشگاه گروهی نقاشان و خطاطان معاصر ایران با آثاری از محمد احصایی، نصرالله افجه ای، یعقوب امدادیان، فرامرز پیلارام، صادق تبریزی، حسین محجوبی، گیزلا وارگا سینایی و... است. در زیر فهرست تعدادی از نمایشگاه های هنری كه در روز جمعه ۱۶ آذرماه افتتاح می شوند، می خوانید.
گالری كلاهدوزان
بخش تجسمی گالری كلاهدوزان در روز جمعه ۱۶ آذرماه با نمایشگاه گروهی نقاشان و خطاطان معاصر ایران با آثاری از محمد احصایی، نصرالله افجه ای، حجت امانی، یعقوب امدادیان، فرامرز پیلارام، مهدی حسینی، صادق تبریزی، مریم سالور، داوود قنبری، رضا مافی، حسین محجوبی، منوچهرنیازی و گیزلا وارگا سینایی افتتاح میگردد. این نمایشگاه روز جمعه ۱۶ آذر ساعت ۱۶ تا ۲۱ به نشانی خیابان دستگردی (ظفر)، خیابان دكتر مصدق (نفت شمالی)، نبش كوی دهم، مجتمع سایا، گالری كلاهدوزان افتتاح می گردد و تا ۲۳ آذر ادامه دارد.
گالری دیلمان
گالری دیلمان روز جمعه ۱۶ آذرماه با آثاری از سیمین اكرامی مجسمه ساز پیشكسوت افتتاح میگردد. اكرامی از هنرمندانی است كه علیرغم فعالیت های بین المللی برخلاف همسرش بهرام دبیری در ایران كمتر شناخته شده است و گالری دیلمان اهتمام دارد این رویه را در معرفی این گروه از هنرمندان در پیش بگیرد. گالری دیلمان در خیابان شریعتی، ابتدای خیابان كودكان غزه شماره ۵۰ قرار دارد.
گالری آ
نمایشگاه آثار هاجر رهگذر با عنوان «ماضی مطلق» جمعه ۱۶ آذرماه در گالری آ افتتاح میگردد. «ماضی مطلق»، واكاوی گذشته است و مكث بر لحظه های گریزپایی كه هنوز در ما زنده و پایدارند. قاب های «ماضی مطلق» از جهان شخصی هنرمند برآمده اند اما تعمیم می یابند و جمعی می شوند. «ماضی مطلق» نمایشی از خاطره جمعی ماست.
گالری آ در خیابان كریم خان زند، ابتدای شهید عضدی (آبان جنوبی)، كوچه ارشد، شماره هفت واقع است. این گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری ژاله
«افسون كودكانه رنگ» نمایشگاه گروهی نقاشی كودكان از هنرجویان افسون لاشایی است كه با همكاری مریم بیگلری و اجرای موسیقی توسط فرزین طهرانیان با هدف رشد هوشی و شخصیتی كودكان و به نمایش درآوردن آثار هنرجویان و ترویج هنر كودكان در گالری ژاله ۱۶ آذر از ساعت ۴ تا ۹ عصر شروع به كار می كند. بخشی از فروش آثار به مدرسه كودكان كار پگاه رویش اهدا میگردد.
این نمایشگاه تا ۲۳ آذر ادامه دارد و علاقه مندان می توانند همه روزه به غیر از شنبه ها به گالری ژاله به نشانی خیابان كریم خان، خیابان ایرانشهر٬ كوچه نوشهر، پلاك ۳ بازگشت كنند.
گالری سرزمین هنر
نمایشگاه «قطعا اتفاق افتاده» با آثاری از زنده یاد رامیز شهوق، آرزو جباری، حمیده حجار، پریسا شبانی، رامین شهوق، علیرضا شیرافكن، نازنین شیرخانی، ایمان پگاه روان، مریم فرهنگ، احسان محمدلو، جلال الدین مشمولی و سحر مطلق روز جمعه ۱۶ آذرماه در گالری سرزمین هنر افتتاح میگردد.
این نمایشگاه از ۱۶ الی ۲۵ آذر ماه، همه روزه غیر از روز دوشنبه ها از ساعت ۱۱ الی ۲۱ به آدرس اوین، ابتدای سربالایی خیابان كچویی، كوچه صفا، پلاك ۴ پذیرای علاقمندان و هنرمندان است.
گالری چهار
نمایشگاه آثار نقاشی و تصویرسازی با عنوان «۱۵۱۱» و با گردآوری ساغر مسعودی، نقاش و پرفورمنسر از ۱۶ آذرماه در گالری چهار شروع به كار می كند. در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون كامبیز درم بخش، مصطفا اكبری، مهرداد جعفری، علیرضا چلیپا، ساغر حمزه لو، سهیل دانش اشراقی، محسن فولادپور، آذرخش فراهانی، واهیك هارتونیان، آنیتا یعقوبی و ساغر مسعودی در معرض دید عموم گذاشته میگردد.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۳ به گالری ۴ واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، كوچه اشراقی، شماره ۴ بازگشت كنند.
گالری ماه مهر
نگارخانه ماه مهر از روز جمعه ۱۶ آذرماه تا سوم دی ماه، میزبان ۱۰ اثر هنری معاصر درباره مساله امنیت است. در این نمایشگاه كه توسط زرتشت رحیمی نمایشگاه گردانی می شود، آثاری از شهرام انتخابی، بهنام كامرانی، سیمین كرامتی، صالح تسبیحی، محمود محرومی، مهسا الف، سمانه مطلبی، علی سلطانی تهرانی، مسعود حاج جعفری زاده و نگار عالم زاده گرجی به نمایش در می آید.
گالری شروه
نمایشگاه گروهی نقاشی مدرن با گردآوری حبیب بحرینی و محمد هدایتی نیا از روز جمعه ۱۶ آذرماه در گالری شروه به نشانی میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان كاج جنوبی، كوچه سوم، پلاك ۱۲، طبقه دوم، موسسه هنری شروه برگزار می گردد.
گالری ساربان
نمایشگاه نقاشی های احمد وكیلی با عنوان «انعكاس ذهن» روز جمعه ۱۶ آذر ماه در گالری ساربان افتتاح میگردد. در این نمایشگاه نقاش باردیگر به سراغ طبیعت و منظره نگاری رفته و با لحن شناخته شده اش آنرا به تصویر كشیده است. این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۲۶ آذر ماه در گالری ساربان به نشانی سهرودی شمالی، هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاك۱۳۰ ادامه خواهد داشت.
گالری كاما
نمایشگاه صورتك و آثار حجم قبایل ساحل عاج محمد حمزه ای با عنوان «كووت دیووار» روز جمعه ۱۶ آذرماه در گالری كاما به نشانی خیابان پاسداران، خیابان گلستان دهم، پلاك ۴۴، ساختمان فرین، طبقه دوم گشایش می یابد.
گالری هپتا
به مناسبت سالروز دیدار شمس و مولانا، نمایشگاه انفرادی عكس و فیلم رضا خدادادی با عنوان «نور، سایه، تاریكی» جمعه ۱۶ آذرماه در گالری هپتا به نشانی خیابان كریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارك هنرمندان، بن بست نیكوشهر، شماره ۳، طبقه دوم گشایش می یابد.
گالری آس
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «گالیا» جمعه ۱۶ آذرماه در گالری نقش جهان به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، جنب بانك پارسیان، پلاك ۱۸۳۱ شروع به كار می كند. در این نمایشگاه آثاری از بهنام جلالی جعفری، احمد خلیلیفرد، رسول سلطانی، خلیل سمائی جابلو، فرید قلی زاده، ابراهیم گرز و رضا هدایت به نمایش در می آید.
گالری گلستان
نمایشگاه نقاشی های علی ترقی جاه جمعه ۱۶ آذر در گالری گلستان به آدرس خیابان دروس، خیابان كماسایی، پلاك ۳۴ افتتاح میگردد.
گالری ایوان
نمایشگاه آثار فربد مهر با عنوان «امتداد» از روز جمعه ۱۶ آذرماه در گالری ایوان به نشانی الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، كوچه لسانی، بن بست حمید، شماره ۱ گشایش می یابد.
موزه رضا عباسی
نمایشگاه «بعد پنهان۲» با آثاری انتزاعی از جمعی هنرمندان روز جمعه ۱۶ آذر ماه از ساعت ۱۲ در موزه رضا عباسی به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بین كوچه بسطامی و مهاجر، شماره ۸۹۲ شروع به كار می كند.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «بعد پنهان در واقع هر آنچه را كه به زبان نمی توان گفت به تصویر می كشاند. بعد پنهان دریچه ای جدید برای هنرمندان خود فراهم می آورد تا به روزمرگی های زندگی از بعد جدیدی نگاه كنند. بعد پنهان در عین وجود تفاوت ها در یك بستر یكپارچه هنرمندان را كنار هم می كشاند تا یك مفهوم واحد را بیان نماید و آن مفهوم واحد، ذات هنر است. این هنر است كه یكایك هنرمندان بعد پنهان را با تكنیك ها، متریال ها، تفكرات و تضادها گرد هم می آورد و آنها را متحد می سازد.»

1397/09/15
14:58:35
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: اجرا , فرهنگ , فیلم , معاصر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز