با اكران ایندیانا جونز اهدا شد؛

یک نخل طلای غیرمنتظره برای هریسون فورد

یک نخل طلای غیرمنتظره برای هریسون فورد

مجله سرگرمی: در مراسم نخستین نمایش جهانی ایندیانا جونز 5 هریسون فورد با دریافت یک نخل طلای افتخاری اعلام نشده، در جشنواره کن تجلیل شد.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ورایتی، با نمایش پنجمین فیلم «ایندیانا جونز» این فیلم با تشویق ۵ دقیقه ای میهمانان روبه رو شد و هریسون فورد هم به گونه ای غیرمنتظره یک نخل طلای افتخاری دریافت کرد.
روز پنج شنبه در سومین روز هفتاد و ششمین دوره جشنواره فیلم کن، قبل از نمایش فیلم «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» هریسون فورد و دیگر عوامل فیلم ابتدا در فتوکال کن شرکت کردند و با یک وانت سه چرخه از فیلم، عکس گرفتند و شب روی فرش قرمز رفتند.

در سالن مراسم بازیگر ۸۱ ساله در مراسم اکران یکی از مشهورترین مجموعه فیلم های تاریخ سینما، اهتمام کرد با ریختن اشک هایش روبرو شود. این در حالی بود که دیزنی هم مدیران ارشد خود همچون باب ایگر مدیرعامل و کاتلین کندی رئیس لوکاس فیلم را برای اکران این فیلم به کن فرستاده بود.
زمانی که تیتراژ فیلم پخش گردید آخرین ماجراجویی «این دی» با تشویق ایستاده ۵ دقیقه همراه شد که طبق استانداردهای کن باید گفت بیشتر تشریفاتی مودبانه برای ادای احترام شمرده می شود.
اما صرف نظر از این که تماشاگران چه حسی نسبت به فیلم داشتند، بزرگترین تشویق ها به فورد اختصاص داشت که با همسر بازیگرش کالیستا فلوکهارت روی فرش قرمز رفت و گوینده فرش قرمز این دو نفر را «ایندیانا جونز و کالیستا فلوکهارت» معرفی نمود.
در سالن نمایش فیلم فورد توسط تیری فرمو، مدیر جشنواره کن، برای دریافت نخل طلای غافلگیرکننده روی صحنه خوانده شد تا برای بازی در نقش های برجسته سینمایی از «جنگ ستارگان» تا «فراری» تجلیل شود.
فورد درباره ی کلیپی که از دوران بازیگری او پخش گردید اظهار داشت: بسیار متاثر شدم. می گویند وقتی می خواهید بمیرید، زندگی خودرا جلوی چشمانتان می بینید و من همین احساس را داشتم. این بخش بزرگی از زندگی من است، اما نه تمام زندگی من. زندگی من با همسر دوست داشتنی ام که از اشتیاق و رویاهای من حمایت کرده فعال مانده و من سپاسگزارش هستم.
سپس فورد اظهار داشت: من هم شما را دوست دارم. اما من فیلمی دارم که باید ببینید. درست پشت سر من آماده است، پس اجازه بدهید از سر راه کنار بروم و باز هم به خاطر این افتخار بزرگ از شما تشکر کنم.
در واقع، تشویق های ایستاده برای فورد پیش از پخش فیلم بلندتر و پراحساس تر بود. صحنه های اکشن استادانه فیلم و سخنان شوخی که توسط والر-بریج ارائه شده بود، در داخل سالن با واکنشی نه چندان هیجان انگیز مواجه گشتند. در بخشهایی از این فیلم ۱۴۲ دقیقه ای، صدای تماشاگران شنیده می شد که از خستگی به زبان فرانسوی زیر لب حرف می زدند.

در «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» بار دیگر فورد در نقش عتیقه شناس مشهور بازی کرده است. این دی باید بار دیگر با نازی ها مبارزه کند. مدس میکلسن، آنتونیو باندراس و بوید هالبروک در این فیلم دیگر همبازی های فورد هستند.
فورد اصرار کرد که این فیلم پایان دوران حضور وی در نقش ایندیانا جونز است. وی قبل از جشنواره کن به مجله توتال فیلم اظهار داشت: این آخرین فیلم این مجموعه و آخرین باری است که من نقش این شخصیت را بازی می کنم. پیش بینی می کنم این آخرین باری باشد که وی در یک فیلم ظاهر می شود.
فورد که می داند دیزنی درحال ساخت مجموعه ای از ایندیانا جونز برای دیزنی پلاس است، اظهار داشت: اگر این کار به نتیجه برسد، وی در آن نقشی نخواهد داشت.
فیلم پنجم «ایندیانا جونز» نخستین فیلم مجموعه است که توسط استیون اسپیلبرگ کارگردانی نشده و جیمز منگولد کارگردان «وولورین» و «فورد در مقابل فراری» وظیفه ساخت فیلم را برعهده داشت.
«ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» که در بخش خارج از مسابقه جشنواره اکران شد و برای نخل طلا رقابت نمی کند، ۳۰ ژوئن از طرف دیزنی در سینماها اکران می شود.


منبع:

1402/02/29
15:44:30
5.0 / 5
545
تگهای خبر: اجرا , بازی , جشنواره , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز