مقرری ماهانه اعضای صندوق اعتباری هنر افزایش می یابد؟

مقرری ماهانه اعضای صندوق اعتباری هنر افزایش می یابد؟

به گزارش مجله سرگرمی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و یک عضو عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در یک نشست مشترک، ضمن بررسی مشکلات این صندوق در راه عرضه خدمات به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بر لزوم تعامل هرچه بیشتر میان مجلس و این نهاد حمایتی تاکید نمودند.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، سید مجید پوراحمدی - مدیرعامل صندوق اعتباری هنر - در ابتدای این نشست ضمن عرضه گزارشی از عملکرد این صندوق اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۹۰ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عضو صندوق اعتباری هنر هستند. از این تعداد بیشتر از ۴۶ هزار نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و حدود ۳۶ هزار نفر از خدمات بیمه درمان تکمیلی برخوردار می باشند.
وی در ادامه اضافه کرد: از مهم ترین خدمات حمایتی صندوق اعتباری هنر، عرضه بیمه تأمین اجتماعی در چارچوب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد با نرخ های ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد به همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه عضو صندوق می باشد. در این رابطه صندوق به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور میانگین ۶۰ درصد از حق بیمه سالانه اعضا خود (معادل ۲۵۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱) را پرداخت می کند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگر سخنان خود ضمن اشاره به خدمات بیمه درمان تکمیلی اظهار داشت: یکی از مواردی که صندوق بر آن توجه ویژه دارد مبحث سلامت و تأمین هزینه های درمانی اعضای زیر پوشش است. بر این اساس تلاش می شود هرساله ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در این بخش سهم حق بیمه پرداختی سهم اعضا حداقل افزایش را داشته باشد و ۶۰ درصد از هزینه ی حق بیمه ی سهم اعضا (و افراد تحت تکفل) از جانب صندوق پرداخت می شود.
پوراحمدی ضمن اشاره به حمایت های صورت گرفته از هنرمندان پیشکسوت اظهار داشت: با عنایت به شرایط سنی خیلی از اساتید پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر برپایه ضوابط و مقررات سازمان تأمین اجتماعی، امکان برقراری بیمه تأمین اجتماعی برای خیلی از این عزیزان وجود ندارد با این وجود صندوق اعتباری هنر به منظور کمک به معیشت هنرمندان و حائز شرایط در چارچوب طرح تکریم و کمک مستمری به بیشتر از ۳ هزار نفر از هنرمندان حائز شرایط مقرری ماهانه پرداخت می کند. در صورت تأمین اعتبار درصدد هستیم که مبلغ مقرری ماهانه اعضا افزایش یابد.
مشاور وزیر ارشاد در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود کمبود منابع مالی و بودجه ای موفق شدیم از آغاز دولت سیزدهم تخصیص تسهیلات پرداختی به اعضای صندوق افزایش چشم گیر یافت.
وی ضمن اشاره به اعطای تسهیلات در دوران انتشار کرونا اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت دولت و تخصیص بودجه ویژه به صندوق توانستیم حمایت های ویژه ای از این قشر فرهیخته که گرفتار صدمه جدی بدلیل تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری در روزهای انتشار کرونا شده بودند انجام دهیم.
وی در ادامه اضافه کرد: یکی از مهم ترین اهدافی که با جدیت آنرا دنبال می نماییم رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر کشور با هدف پشتیبانی از جریان گردش اقتصادی بازار فرهنگ و هنر و کاهش تصدی گری دولت می باشد.
پوراحمدی ضمن اشاره به نقش مهم کمیسیون فرهنگی مجلس در در پیشبرد اهداف فرهنگی کشور اظهار داشت: امیدواریم با حمایت و توجه ویژه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خدمات صندوق به جامعه فرهنگ و هنر کشور هرچه بیشتر گسترش یابد.
غلامرضا منتظری منتظری – عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی- در این جلسه ضمن قدردانی از اهتمام صندوق در رفع مسائل و مشکلات جامعه فرهنگ و هنر کشور اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر نقش ویژه ای در تعالی جامعه دارند و پشتیبانی از آنها وظیفه تمامی دستگاههای فرهنگی کشور است. خوشبختانه صندوق اعتباری هنر نقش خویش را به خوبی ایفا کرده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: تلاش می نماییم با برگزاری جلسات مستمر با این نهاد حمایتی مسائل و مشکلات مرتفع و صندوق حضور موثری در عرصه پشتیبانی از هنرمندان و شکوفایی اقتصاد فرهنگ و هنر کشور داشته باشد.1401/06/05
21:33:05
5.0 / 5
157
تگهای خبر: بازار , خدمات , دستگاه , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز