تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر مبحث غدیر

تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر مبحث غدیر

به گزارش مجله سرگرمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وظایف این وزارت خانه در برابر مبحث غدیر اظهار داشت: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاونت امور استان ها را مسئول همکاری با بنیاد غدیر خواهیم کرد تا برنامه ها فقط در تهران نباشد و تمام استان‎ها پای کار بیایند، همینطور از ظرفیت سازمان ها و نهادهای تابعه این وزارت خانه در مبحث غدیر بهره خواهیم برد.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی شامگاه چهارشنبه (۱۹آبان) در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر و اعضای این بنیاد با اشاره به اینکه پرداختن به مبحث غدیر و امام علی(ع) افتخاری برای همگان است، بیان نمود: توفیقی است که نام امیرالمونین(ع) را به زبان بیاوریم و در این راه گام برداریم. زندگی و حیات ما به ولایت امام علی(ع) گره خورده است، ازاین رو پرداختن به مبحث غدیر یک فضل الهی است که شامل همه ما شده و اگر بتوانیم در این راه کمکی نماییم لطف الهی است.

وی در ادامه از آیت الله خزعلی بعنوان نخستین های موسس و راه اندازی این بنیاد یاد کرد و اظهار داشت: ایشان همیشه با حرارت از غدیر سخن گفته و با تاسف از این که غدیر چرا غریب است حرف می زدند، خوشبختانه در دوره جدید حاکمیت اسلامی شرایط بهتری نسبت به گذشته در مورد غدیر داریم و مردم و صفوف مومنین با افتخار در این راه هستند و امید است با لطف الهی و نیت خیری که حجت الاسلام صدیقی دارند، این مسیر پر رونق تر شود.

اسماعیلی ضمن اشاره به وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برابر مسائل فرهنگی خاطرنشان کرد: در وزارت خانه متبوع طبیعی است که بخشی از وظایف ما پرداختن به هر آن چیزی است که ترویج معارف اسلامی برای بندگی خدا باشد و ابزار مختلف شامل سینما، تئاتر و... بعنوان وسایلی است که ما به این هدف بپردازیم. در واقع ما باید همه ابزارهای خویش را بسیج نماییم تا به اهداف متعالی انقلاب اسلامی و امام راحل که همان حاکمیت علوی است برسیم تا انقلاب اسلامی به دست صاحب اصلی آن برسد و ما امیدواریم این انقلاب با همین پرچمدار بزرگ خود به دست حضرت بقیه الله برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: ما در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاونت امور استان ها را مسئول همکاری با بنیاد غدیر خواهیم کرد تا کارها فقط در تهران نباشد و تمام استان‎ها پای کار بیایند و همینطور تمام سازمان ها و نهادهای تابعه این وزارت خانه درگیر این مورد شوند. ما در این وزارت خانه سازمان های بیرونی همچون سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان حج و زیارت، نهاد کتابخانه های عمومی کشور و کانون های فرهنگی هنری مساجد را داریم که امر راهبری کلان آنها با ما است، برای نمونه ما هم اکنون ۲۶هزار کانون مساجد در سرتاسر کشور داریم که همه آنها را می توانیم در مورد مبحث غدیر فعال نماییم.

وی اضافه کرد: همه مجموعه های ما در اختیار مبحث غدیر خواهند بود و کوتاهی نخواهیم کرد، ما هم اکنون ظرفیت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را هم داریم که بعنوان یک بخش فرهنگی نظام در خارج از کشور است.

اسماعیلی در ادامه درباره درخواست اعضای بنیاد برای افزایش همکاریهای وزارت خانه اظهار داشت: در نشست اعضای بنیاد با معاون امور استان ها بعنوان نماینده وزارت خانه میتوان موارد را به تفکیک و جزئیات بررسی و در چارچوب یک تفاهمنامه تدوین کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که برنامه ای را که بیان می شود اجرایی نماییم و گزارش دهیم. ازاین رو هرآنچه از دست ما بر بیاید در مبحث غدیر انجام خواهیم داد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام صدیقی دبیرکل و رئیس هیئت مدیره بنیاد بین المللی غدیر با تبریک انتصاب محمد مهدی اسماعیلی به سمت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم، اظهار داشت: امروز مسئولیتی بسیار خطیر و رسالتی سنگین به شما سپرده شده است.

وی از فرهنگ بعنوان یک ریشه و شالوده یاد کرد و اظهار داشت: اگر در هر موضوعی ریشه سُست باشد بدون شک همه چیز از بین خواهد رفت. باید ریشه محکم و قوی رشد یابد تا دیگر اعضا هم سفت و محکم پابرجا بماند.

صدیقی در ادامه با ذکر احادیثی از امام علی (ع) اظهار داشت: تمام تلاش ما در بنیاد بین المللی غدیر این است تا فرهنگ علوی و مبحث غدیر را در جامعه نهادینه نماییم.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر در ادامه با اشاره مختصری به شرح وظایف این بنیاد، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست نمود تا با به کاری گیری همه ابزارهای فرهنگی و هنری، این بنیاد را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

همچنین در بخشی از این نشست شماری از اعضای هیئت مدیره بنیاد بین المللی غدیر علاوه بر معرفی وظایف و عملکرد این بنیاد درخواست هایی را پیرامون افزایش همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی غدیر مطرح نمودند.

گفتنی است، در این جلسه علاوه بر دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، حسین ظریف منش نایب رییس، حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی، احمد مهدوی ابهری، علیرضا افشار از اعضای هیئت مدیره بنیاد بین المللی غدیر و همینطور مهدی نور علی شاهی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی نجفی مدیر کمیته فرهنگ و هنر بنیاد و محمدرضا سوقندی مشاور وزیر در امور ایثارگران هم حضور داشتند.
در آخر این دیدار، حجت الاسلام صدیقی رئیس بنیاد بین المللی غدیر در حکمی محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به سمت رئیس نمایندگی این بنیاد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب نمود.
در متن حکم آیت الله کاظم صدیقی خطاب به محمد مهدی اسماعیلی آمده است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
علت اهمیت غدیر مساله ولایت است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
برادر ارجمند، جناب آقای دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
باصلوات بر محمد وآل محمد، حالا که به توفیق الهی و مدد ملکوتی مولی الموالی امیرالمومنین ضد الصلوة و السلام می رود تا تجلیات غدیر در داخل و خارج کشور متبلور گردد، لزوم دارد که برنامه ها و فعالیتهای علمی، پژوهشی و فرهنگی، اجتماعی نهاد مقدس بنیاد بین المللی غدیر برپایه رهنمودهای امام راحل (قدس سره الشریف) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیگیری شود.
لذا جنابعالی که بحمدالله دارای انگیزه قوی در خدمت به آستان مقدس صاحب غدیر، امیرالمومنین ضد السلام و سوابق درخشان در عرصه های مختلف خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشید بعنوان رئیس نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب می گردید.
امید است در نشر و گسترش فرهنگ غنی غدیر و زدودن حجاب غفلت از چهره پر فروغ ولایت موفق و موید باشید، تاییدات شما را تحت عنایات خاصه حضرت بقیة الله الاعظم روحی لتراب مقدمه الفداه از خداوند متعال خواستاریم. »

منبع:

1400/08/23
09:28:54
5.0 / 5
157
تگهای خبر: اجرا , تئاتر , زندگی , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز