فکری برای صادرات مدیر بکنیم!

فکری برای صادرات مدیر بکنیم!

محسن پرویز ضمن اشاره به نقل قولی در خصوص ˮبررسی پرونده ۱۴۰ نفر برای تصدی پست وزارت ارشادˮ می گوید: گویا تعداد مدیران (یا آنها که توهم مدیر بودن دارند) به حدی رسیده که باید فکری برای صادرات مدیر بکنیم.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، رئیس انجمن قلم با نقل قولی از دبیر کمیته فرهنگی دولت سیزدهم که گفته است سوابق ۱۴۰ نفر برای تصدی وزارت ارشاد بررسی گردید نوشته است:
"چندی پیش درباره متقاضیان عضویت هیئت علمی نوشتم. جلسه بررسی سوابق ۹ نفر، حدودا یک روز کاری طول کشید و چند برابر آن هم خارج از جلسه روی مبحث کار شده بود. جا دارد یک خداقوت جانانه بگوییم به عزیزانی که سوابق ۱۴۰ نفر را برای کار حساس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی نموده اند.
جز با یک فعالیت جهادی شبانه روزی، ظرف مدت کوتاه، این کار قابل انجام نیست.
یک خدا قوت هم بگویم به این ۱۴۰ نفر.
هرچه تلاش می کنم این تعداد ۱۴۰ را (که خودشان و یا دیگران آنها را شایسته تصدی مسئولیت وزارت ارشاد دانسته اند) هضم کنم، نمی شود! «۱۴۰» عدد کوچکی نیست.
راستی، تعداد هنرمندان درجه یک این کشور چقدر است؟!
گویا تعداد مدیران (یا آنها که توهم مدیر بودن دارند) به حدی رسیده که باید فکری برای صادرات مدیر بکنیم.
جای دیگری در جهان احتیاج به مدیر ندارد؟!»
محمدمهدی اسماعیلی، دبیر کمیته فرهنگی دولت سیزدهم که نامش بعنوان وزیر ارشاد دولت جدید مطرح است، در برنامه «پرونده ویژه» شبکه ۳ سیما درباره انتخاب وزیران در سه وزارت خانه فرهنگی گفته است: "ابتکار خوبی توسط آیت الله رئیسی در انتخاب اعضای کابینه صورت گرفته و آن معرفی سایتی بود که افراد می توانستند شخصیت های شاخص را که دارای خصوصیت هستند برای تصدی مسئولیت های مهم دولت معرفی کنند. این سایت بلافاصله بالا آمد و یکی از کارهای اصلی ما در کمیته فرهنگی این بود افراد معرفی شده از جانب شخصیت های مختلف را بدون استثنا در هر کارگروه بررسی نماییم. مثلا برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سایت بیشتر از ۱۴۰ نفر معرفی گشتند، ۱۳۰ نفر هم برای وزارت گردشگری و ۹۶ نفر برای وزارت ورزش و جوانان معرفی شده بودند. بعد از آن کمیته های تخصصی تشکیل شد تا رزومه افراد بررسی شود. همه اسامی یک به یک بررسی شدند و افراد معرفی شده به سادگی کنار گذاشته نشدند. در انتخاب و بررسی نهایی، بحث های جدی صورت می گرفت و در نهایت مصاحبه های تخصصی انجام شد. این فرآیند عالمانه و منطقی و مبتنی بر هم اندیشی، حفظ منافع کشور و با عنایت به تجارب در کنار جوانگرایی بود که همه در افراد مدنظر قرار می گرفت."
محسن پرویز

1400/05/20
10:02:56
5.0 / 5
240
تگهای خبر: تخصص , سایت , علم , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز