ابوالفضل جلیلی با مهر مطرح كرد؛

منتظرم داد به جایی برسد

منتظرم داد به جایی برسد

ابوالفضل جلیلی کارگردان سینما بیان کرد که تعدادی از نهادهای دولتی مدام دروغ می گویند بنا بر این کاش دیگر دولت کمکی به فیلم هایم نکند.ابوالفضل جلیلی کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت پروژه سینمایی «محدوده قدیمی فرخ» به خبرنگار مهر اظهار داشت: نویسنده فیلمنامه این فیلم همسرم مریم اشرفی بود. من هم بعنوان تهیه کننده معرفی شده بودم اما در ادامه برای همکاری با گروه به توافق نرسیدیم و کلاً از پروژه کنار کشیدم. هم اکنون پروانه ساخت مجددی برای آن صادر گردیده است.
وی درباره فعالیت این روزهای خود افزود: پروانه ساخت دیگری با نام «داد» دریافت کرده ام. فیلم های من از قدیم اینطور بوده اند که کسی سرمایه آن چنانی برای شان نمی گذارد و بنا بر این همه کاره فیلم هایم هستم و تنها مانده جلوی دوربین بازی هم بکنم! در این پروژه هم همه کارها درحال حاضر با خودم است.
جلیلی بیان کرد: قرار بود یک کمک دولتی در قالب شراکت برای تولید این فیلم صورت بگیرد که «فارابی» به دلایلی که به نظرم موجه هم بود، نتوانست در این فیلم همراهی کند. پس از آن تصمیم بر این شد که از صندوق اعتباری هنر، وام بگیرم. موافقت اولیه هم صورت گرفت. همزمان سراغ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم رفتم که در قالب کمک به افرادی که فیلم اول شان را می سازند، به میزان ۳۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان، در پروژه مشارکت کند. مذاکراتی داشتیم که از این کمک استفاده نمائیم که آنها هم موافقت اولیه را اعلام نمودند و حتی گفتند برو کار را شروع کن.
وی افزود: با همین پشتوانه کارهای مقدماتی را شروع کردیم اما هر چه تماس گرفتم دیگر هیچ کدام از این دوستان پاسخگو نبودند! هر چه پیام فرستادم هم کسی توضیح نداد دلیل این تغییر رفتار چیست! بازیگرانی هم که انتخاب نموده بودم مدام پیگیر هستند که چه شده است؟
این کارگردان اظهار داشت: الان نزدیک یک ماه است که سر لوکیشن فیلم و منتظر باران رحمتی برای تولید فیلم هستیم! یک وانت برای فیلم نیاز داشتیم و نامه نگاری هایی با یکی از شرکت های خودروسازی داشتیم که بتوانیم نصف قیمت و نه رایگان ماشین به ما بدهند که حتی در فیلم تبلیغش را هم بکنیم، اما آنرا هم نپذیرفتند! واقعیت این است که برخی افراد با یک نامه از همین مراکز و شرکتها میلیاردها تومان پول می گیرند اما یک سری هم شبیه ما هستند!
جلیلی تاکید کرد: واقعاً مشکل من این نیست که چرا به امثال من کمکی نمی کنند، مشکلم این است که چرا دروغ می گویند. بعضی به من می گویند چرا از اروپایی ها اینقدر تعریف می کنی. به جهت اینکه معتقدم آنها رک و روراست یا به تو بله می گویند، یا جواب رد می دهند. اینجا اما رودررو قربان صدقه آدم می روند اما بعد با بی محلی آدم را آزرده می کنند.
وی در توضیح محتوای فیلم «داد» هم اظهار داشت: این فیلم درباره مشکلات نوجوانان است و پروانه ساختش هم از طرف ارشاد صادر شده اما نشسته ایم و به این فکر می نماییم که بدون پول چگونه می توانیم این فیلم را بسازیم!
جلیلی در آخر درباره آخرین وضعیت دیگر فیلم خود با عنوان «مسیر معکوس» هم توضیح داد: تولید آن فیلم به سرانجام رسید. ۶۰ درصد پروژه متعلق به فارابی بود و پس از اتمام، کل فیلم را واگذار کردم به فارابی. منتظرم مجوز اکران آنلاین آن صادر شود، چون اصولاً امیدی به اکران عمومی فیلم های من نیست! فقط می خواهم این فیلم در بستری دیده شود، بلکه درآمد حداقلی آن کمکی به ما بکند. واقعاً درخواستم هم از دولت این است که دیگر هیچگاه کمکی به من نکند، چون وقتی حرف می زنند و پای وعده ها نمی مانند، برایم بسیار آزاردهنده است.

1400/03/05
12:28:05
5.0 / 5
399
تگهای خبر: بازی , تولید , شركت , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز