معرفی بالاترین های بخش رقابتی جشنواره اسباب بازی

معرفی بالاترین های بخش رقابتی جشنواره اسباب بازی

برگزیدگان بخش رقابتی ششمین جشنواره ملی «اسباب بازی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هیات انتخاب این بخش متشکل از امیرحسن سلام زاده، سیما مهدیزاده تهرانی و فرزانه بابایی بعد از بررسی ۲۱۷ محصول از ۸۰ شرکت و نشان تولیدی ثبت شده در سامانه، ۱۵۸ اثر از ۴۶ تولیدکننده را بعنوان راه یافته به بخش داوری معرفی کردند.
به همین دلیل هیات داوران نیز متشکل از مجید قادری، نعیم تدین، علی مهری، سعید باباوند و غلامرضا دیزجی از میان آثار راه یافته، بالاترین های بخش رقابتی ششمین جشنواره ملی «اسباب بازی» در چهار بخش اصلی شامل بالاترین های «بسته بندی»، «تصویرسازی و شخصیت پردازی»، «کیفیت تولید» و «اسباب بازی از نظر هدف» و ۱۳ بخش فرعی برمبنای مؤلفه های مطرح در اسباب بازی از قبیل گروه سنی، مکانیک بازی، ایمنی، فرهنگ، طراحی ایرانی، کیفیت تولید و اقبال در بازار به شرح زیر عرضه شدند.
هیات داوران در بخش «کیفیت تولید» محصولات شرکت «طاها تویز» با عنوان «ماشین های فلزی» را باتوجه به حجم سرمایه گذاری، کیفیت قالب و رنگ آمیزی مناسب، بعنوان بالاترین اسباب بازی فلزی این بخش معرفی نمود.
همین طور در بخش بالاترین «اسباب بازی پلیمری»، محصولات شرکت «زرین تویز» بعنوان رتبه اول، محصولات شرکت «جهادین پرند، نوباوه» رتبه دوم و محصولات شرکت «آروین تجارت کیوان» بعنوان رتبه سوم شناخته شد.
هیات داوران در بخش «کیفیت تولید»، محصولات شرکت های «سگال»، «توسعه هوش افزار کودک آوند، بیس» و «سرگرمی های فکری بلوط» را به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم بالاترین اسباب بازی چوبی معرفی نمود.
در همین حال در بخش کیفیت تولید «اسباب بازی کاغذی و چاپی»، محصولات شرکت «بازیمن» بعنوان رتبه اول، مجموعه «دورهمی» بعنوان رتبه دوم و محصولات «نشر دیبایه (تاب)» بعنوان رتبه سوم شناخته شد.
همین طور در حوزه «اسباب بازی پارچه ای» محصول نشان «ماهلی» با عنوان «زمین بازی» بعنوان بالاترین اسباب بازی این بخش معرفی گردید.
هیات داوران در بخش «کیفیت تولید»، بالاترین اسباب بازی های ترکیبی، تولیدات شرکت «طرح و توسعه هفت هامون (بازی دوست)»، «دواره» و محصول مشترک «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان بین المللی دانشگاهیان ایران» را به ترتیب شایسته رتبه اول تا سوم این بخش اعلام نمود.
در همین حال در بخش بالاترین اسباب بازی فکری و ذهنی نیز از امیر اردشیری، وحید اسماعیلی و فاطمه علاءالدین برای طراحی بازی «سفالگر» بعنوان رتبه اول تجلیل شد و احسان نظرزاده برای طراحی بازی «بلاد، سرزمین شمشیر و قلم» رتبه دوم و محمد زارعی برای طراحی بازی «ژاندارمری» رتبه سوم را از آن خود کردند.
هیات داوران در بخش کیفیت و طراحی بالاترین بسته بندی نیز محصولی را حائز رتبه اول ندانست و از تولیدات شرکت «توسعه هوش افزار کودک آوند، بیس» بعنوان رتبه دوم و نشان «آهوک» بعنوان رتبه سوم این بخش قدردانی کرد.
در بخش بالاترین تصویرسازی و شخصیت پردازی از کامیار نصیری فر و داوود دیبا برای تصویرسازی بازی «بلاد، سرزمین شمشیر و قلم» بعنوان رتبه اول، محمد نورالدینی برای تصویرسازی بازی «سفالگر» رتبه دوم و حسن نوزادیان برای تصویرسازی بازی «شاهراه» بعنوان رتبه سوم تجلیل شد.
هیات داوران در بخش های بالاترین بازی های حسی و حرکتی، آموزشی و مهارتی و شبیه سازی زندگی واقعی هیچ کدام از محصولات را حائز رتبه ندانست و ابراز امیدواری کرد در سالهای آتی تولیدکنندگان با نگاه ویژه به این بخش ها سبب شکوفایی تولید ایرانی شوند.
علاوه بر این اعضای هیات داوران بخش رقابتی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در اطلاعیه ای نظرات و پیشنهادهای خودرا برای بهبود آثار تولید ایرانی ابراز کرده و در قسمتی از آن آورده اند: اسباب بازی های طراحی شده از طرف ایده پردازان و طراحان ایرانی بسیار قابل توجه و نویدبخش حضور پررنگ طراحان ایرانی در عرصه های بین المللی خواهد بود.
تنوع بالای محصولات بخش رقابتی از نظر تنوع مواد و روش های ساخت و تنوع کار در بخش های مختلف داوری از نکات مورد توجه هیات داوران بود.
آنها همین طور با اشاره به کیفیت کاملا متفاوت تولید محصولات داخلی امسال نسبت به سالهای گذشته و در حد بازارهای جهانی از تولید کنندگان قدردانی کرده اند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: تمرکز و نگاه تخصصی تولیدکنندگان می تواند جایگاه برند آنها را در سطح ملی با قدرت بیشتری جلوه گر کند. اما آن چه مشخص است هنوز عرصه های اسباب بازی های آموزشی-مهارتی، حسی-حرکتی و شبیه سازی دنیای واقعی، عرصه شکل گیری برندهای تخصصی بسیاری است.
در بخش بسته بندی نیز هیات داوران خواهان نگاه ویژه تولیدکنندگان و خلاقیت بیشتر فعالان صنعت اسباب بازی در این عرصه شد تا راه رسیدن به بسته بندی مطلوب را در پیش بگیریم.
در نظر گرفتن شرایط اقتصادی خانواده ها و قیمت های رقابتی محصولات در بازار از دیگر پیشنهادهای هیات داوران بود که به اعتقاد آنها می تواند همراهی تولیدکنندگان را در این روزگار سخت با مخاطبان بیشتر کند و به یکی از فاکتورهای مهم داوری در سال های آتی تبدیل شود؛ موضوعی که متاسفانه به خاطر نوسانات زیاد قیمت امسال به آن پرداخته نشد.
ششمین جشنواره ملی «اسباب بازی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از روز ۲۸ بهمن تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به صورت مجازی و در سایت irantoyfestival.ir برگزار می گردد.1399/12/03
12:18:01
0.0 / 5
838
تگهای خبر: اسباب بازی , بازار , بازی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز