كرونا نمایشگاه سالانه كودكان محك را هم مجازی كرد

كرونا نمایشگاه سالانه كودكان محك را هم مجازی كرد

به گزارش مجله سرگرمی «برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی از نقاشی های كودكان مبتلا به سرطان» متناسب با شرایط روز جامعه برای روز جهانی كودك برنامه ریزی شد كه قهرمانان كوچك محك هم در این اقدام مشاركت كردند.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، هر سال در روز جهانی کودک، کودکان مبتلا به سرطان بستری در اتاق های بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک، منتظر میهمان هایی از میان چهره های محبوبشان، گروه موسیقی و تئاتر و برنامه های شاد بودند و خاطره دلنشینی در ذهن شان ثبت می شد. سال قبل «مرضیه برومند»، کارگردان، بازیگر و عروسک گردان همراه با «آزاده مؤیدی فرد»، صداپیشه عروسک محبوب «چرا» در این روز به محک آمدند. قهرمانان کوچک و صبور در اتاق های بازی بیمارستان نقاشی کشیدند و به رسم یادگار روی دیوارهای اتاق بازی نصب کردند.
اماامسال به علت پیشگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، حفاظت از کودکان مبتلا به سرطان در مقابل این بیماری همه گیر، بخصوص به علت ضعف سیستم ایمنی آنها، رعایت پایبندی به پروتکل های بهداشتی مانع از حضور گروه های هنری و برگزاری جشن به شیوه های قبلی برای کودکان شد. اما با باور به اینکه هیچ سختی آخر کودکی نیست، اقدام جدیدی یعنی «برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی از نقاشی های کودکان مبتلا به سرطان» متناسب با شرایط روز جامعه برای روز جهانی کودک برنامه ریزی شد و قهرمانان کوچک محک خود در این اقدام مشارکت کردند.
بهناز آسنگری - مدیر واحد خدمات حمایتی محک - در توضیح هدف برگزاری این نمایشگاه، اظهار داشت: مؤسسه خیریه محک نزدیک به ۳۰ سال فعالیت خود همواره به ارتقای کیفیت زندگی فرزندان تحت سرپرست و خانواده های ان ها در مراحل درمان بیماری و حتی بعد از قطع درمان و بهبودی توجه ویژه ای داشته است. زیر این سقف تلاش می شود تا خانواده ها چالش های کمتری را در راه مبارزه با سرطان تجربه کنند و با دغدغه کمتری این روزها را پشت سربگذارند.
وی با تکیه بر اینکه برگزاری برنامه های شاد، مفرح و همینطور رویارویی کودکان با چهره های محبوب شان آنها را برای لحظاتی از فضای درمانی جدا کرده و سبب ایجاد انگیزه و امید در دل هایشان می شود، افزود: اما انتشار کرونا و ملزم بودن رعایت مسائل بهداشتی برای حفظ سلامت عمومی سبب شد تا در روز جهانی کودک نمایشگاه مجازی را از آثار کودکان مان، در سرتاسر کشور برگزار نماییم.
به قول او، نه تنها فرزندان تحت سرپرستی محک درایت بیمارستان، بلکه همه کودکانی که در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودکان سراسر کشور تحت حمایت محک هستند، به این رویداد دعوت شدند و از شهرهای مختلفی در آن مشارکت کردند.
آسنگری همینطور درباره نحوه برگزاری نخستین نمایشگاه نقاشی مجازی کودکان محک تصریح کرد: گزیده ای از آثار این نمایشگاه مجازی در چارچوب یک کلیپ در سلسله های برنامه هایی که بدون احتیاج به حضور افراد به مناسبت روز جهانی کودک در بیمارستان محک انجام می شود، برای کودکانمان نمایش داده خواهد شد و همینطور این فیلم توسط روانشناسان محک از راه فضای مجازی در اختیار سایر کودکان از شهرهای مختلف کشور قرار می گیرد.
او با تکیه بر این که فایل صوتی و تصویری قصه خوانی هم توسط هنرمندان یاور محک برای این روز بعنوان هدیه فرزندان محک، تهیه شده است، اضافه کرد: در این فایل «علی فروتن»، هنرمند کودکان هم پیام تبریک خویش را به مناسبت روز جهانی کودک به تمامی کودکان مبتلا به سرطان می رساند.
مدیر واحد خدمات حمایتی محک ضمن اشاره به لزوم توجه به کیفیت زندگی کودکان مبتلا به سرطان در هر شرایطی، افزود: سال هاست تلاش می نماییم تا این مفهوم نهادینه شود که درمان سرطان در هر شرایطی باید ادامه داشته باشد و همه اعضای خانواده باید در این راه حمایت شوند تا با انگیزه و امید با این بیماری مبارزه کنند.
آسنگری با بیان اینکه در این روزها که همه به شکلی درگیر مشکلاتی هستیم که کرونا برای ما به وجود آورده، افزود: کارکنان، داوطلبان و هنرمندان یاور محک نشان دادند که در ایام سخت هم می شود کاری کارستان کرد. آنها دغدغه شادی کودکان را در این روزها فراموش نکردند و این اتفاق حاصل عشق همه آن هاست. ازاین رو تداوم نیک اندیشی همه مردم کشورمان سبب می شود، شادی های کودکی همراه با درمان بیماری در شرایط سخت هم ادامه داشته باشد.1399/09/02
09:39:20
5.0 / 5
1147
تگهای خبر: بازی , تئاتر , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز