با تصمیم سازمان سینمایی؛

بلیت سینماها نیم بها شد

بلیت سینماها نیم بها شد

به گزارش مجله سرگرمی به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد بلیت سینماها شنبه تا چهارشنبه هفته آینده نیم بها باشد.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی صدمه های کرونا در سینما مصوب شد فروش سینماها از آغاز مرداد ماه به مدت سه ماه کاملاً به سینماها تعلق گیرد و سهم دفاتر پخش توسط سازمان سینمایی پرداخت گردد.
در این جلسه مقرر شد از تاریخ اول مرداد لغایت اول آبان ۹۹ برای کلیه فیلم های ایرانی که با تایید شورای صنفی نمایش به چرخه اکران وارد شده اند، درآمد فروش آنها تماماً به سینما تعلق گیرد و در انتها اکران، معادل فروش خالص آنان، از جانب سازمان سینمایی به شرکت پخش پرداخت گردد.
تک سانس ها یا اکران دوم از شمول این قاعده خارج خواهد بود.
همچنین به این فیلم ها یکصد میلیون تومان کمک هزینه اکران تعلق گیرد و برای دریافت وام ۴ درصدی، به میزان فروش و حداکثر تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی شوند و چنانچه فروش فیلمی از ۵۰۰ میلیون تومان بیشتر شد ۱۰۰ میلیون تومان دیگر هم به صورت بلاعوض اعطاء شود.
در این جلسه مقرر شد به منظور کنترل ترافیک و ایجاد تعادل در بازارهای مکمل و تا تشکیل شورای صنفی نمایش آنلاین، ورود فیلم ها به اکران آنلاین مشروط به نمایش حداقل ۲ هفته در سینماهای کشور باشد مگر با موافقت شورای صنفی نمایش.
ضمناً اکران فیلم های خارجی صرفا تا حدی باشد که به تشخیص ستاد کرونا، مخل سینمای ملی نباشد.
پرداخت قبض برق سینماهای فعال حاضر در اکران از آغاز مرداد ماه به مدت سه ماه توسط سازمان سینمایی از دیگر مصوبات این جلسه بود.
در این جلسه با اشاره به نامه رئیس سازمان سینمایی به معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رویکرد استمرار جریان تولید در سینمای کشور و پیشگیری از توقف آن، تثبیت اشتغال دست اندرکاران سینمایی، تقویت بازار سینمای ایران و جبران کاستی های بازار اکران مقرر شد جهت اجرایی شدن این بسته پشتیبانی از هنر صنعت سینما پیگیری ویژه شود.
همچنین گزارشی از روند فعالیت سینماها در دوران کرونا عرضه شد که حسین انتظامی با قدردانی از مدیران و پرسنل سینماها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن های سینما بر ادامه این روند جهت حفظ سلامت مخاطبان سینما تاکید نمود.
در این جلسه بنا به پیشنهاد دبیر شورای صنفی نمایش مقرر شد بلیت سینماها از روز شنبه تا چهارشنبه نیم بها باشد.
در یازدهمین جلسه کارگروه بررسی صدمه های کرونا در سینما که با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی برگزار گردید علاوه بر معاونان سازمان، منوچهر شاهسواری، سیدغلامرضا موسوی، محمود اربابی، مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش و محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران حاضر بودند.

1399/05/08
21:36:53
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: اجرا , بازار , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز