در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی؛

كلیات و برخی مواد سند جهش تولید در حوزه علم، فناوری و فرهنگ تصویب گردید

كلیات و برخی مواد سند جهش تولید در حوزه علم، فناوری و فرهنگ تصویب گردید

به گزارش مجله سرگرمی شور دوم سیاست های راهبردی و برنامه اقدام جهش تولید در رابطه با حوزه فرهنگ و علم و فناوری در هشتصد و سی اُمین جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی كه روز سه شنبه(۲۴ تیر) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه تشكیل شد، انجام شد.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایسنا، در این نشست کلیات و بعضی از مواد در رابطه با اهداف، سیاست ها و برنامه های اقدام «جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ» در قالب نامگذاری سال ۹۹ از جانب رهبر معظم انقلاب و پیشنهادات یازده دستگاه در رابطه با این حوزه در زمینه مسایل، موانع، مشکلات و ظرفیت های در رابطه با جهش تولید، بررسی و با برخی اصلاحات و تحلیل ها، کلیات سند و بعضی از مواد آن به تصویب رسید.
بر این اساس در حوزه آموزش و پرورش مبحث "هر دانش آموز یک مهارت" و ایجاد فرهنگ اهمیت دادن به مهارت های فنی به جای مدرک تحصیلی و توسعه گسترش مهارت های فردی در بین دانش آموزان در سند تدبیر شده است.
آموزش و پرورش همینطور به تدوین و اجرای بسته تحولی مهارت آموزی در جهت واجد شرایط شدن هر دانش آموز در یک مهارت و مشارکت بنگاه های اقتصادی و دانش بنیان در ارتقای مهارت دانش آموزان مکلف شد.
در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه، مقرر شد در حوزه علم و فناوری کلیه رساله ها، مقالات علمی و دستاوردهای پژوهشی به سمت و سوی جهش تولید تشویق شود تا دستاورد دانشی بزرگی را در حوزه جهش تولید فراهم آورد.
همینطور سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی مکلف به ساخت برنامه های جذاب با مبحث کارآفرینان عرصه تولید در جهت ارتقای نام نمای ملی و تقویت حس اعتماد ملی و قدرت ایران شد؛ ضمن این که بر مبنای سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ، مقرر گردید تا با رویکرد رفع انحصار آگهی های تبلیغاتی در شرایط تبلیغ کالا و کسب و کارها بازنگری صورت گیرد.
همینطور در این نشست مقرر شد، قوه قضائیه اقدامات لازم در زمینه توسعه زیرساخت های حقوقی تخصصی در رابطه با فعالیتهای کارآفرینی و تولید در جهت افزایش انگیزه سرمایه گذاری و فعالیت در عرصه تولید را به انجام برساند.
مجلس شورای اسلامی هم مکلف شد تا اقتضائات و موانع جهش تولید را در اولویت قانون گذاری و دستور کار خود قرار دهد.
رویکرد سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ، استفاده از ظرفیت فناوری های نوین برای جهش تولید با تعادل ایجاد کردن بین بنگاه های بزرگ، متوسط و کوچک است که در آن به کار جمعی، اهمیت دادن به مسئولیت اجتماعی، استفاده از ظرفیت فراگیر منابع انسانی در سطح کشور با عنایت به نوآوری مردمی بعنوان یک ظرفیت حائز اهمیت در کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا توجه شده است.1399/05/02
23:11:00
5.0 / 5
1952
تگهای خبر: اجرا , تخصص , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز