ویژه برنامه های رمضانی تلویزیون در سحر و افطار اعلام گردید

ویژه برنامه های رمضانی تلویزیون در سحر و افطار اعلام گردید

به گزارش مجله سرگرمی شبكه های تلویزیون همچون سال های گذشته، ویژه برنامه های سحر و افطار خویش را برای ماه مبارك رمضان، ماه رحمت الهی تهیه و تدارك دیده اند.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبكه های سیما با برنامه های زنده در ساعات سحرگاهی و افطار همراه با بینندگان خواهند بود.
شبكه یك سیما برنامه ویژه سحر خویش را با نام «ماه خدا» را در هنگامه سحر از ساعت ۳ تا ۵ صبح پخش می كند.
در «ماه خدا» كه در سحرگاهان ماه مبارك رمضان پخش می شود حجت الاسلام رفیعی در باب ضیافت الله در هر برنامه سخنانی ایراد خواهد نمود. همینطور هادی صلح جو كارشناس برنامه سئوالاتی را در باب روزه داری از میهمان برنامه خواهد پرسید. ختم یك صفحه ای قرآن در ویژه برنامه سحر و در طول روز به نیت سلامتی هم برگزار می گردد. در این برنامه مناجات خوانی حاج منصور ارضی و مداحی مهدی سلحشور پخش می شود.
حسن سلطانی مجری برنامه «ماه خدا» است كه به صورت زنده هر سحر از آنتن شبكه یك سیما پخش می شود.
شبكه یك سیما سال جاری برنامه «دعوت» را برای پنجمین سال متوالی در بازه زمانی افطار ماه مبارك رمضان به روی آنتن می برد. این برنامه كه كاری است از گروه اجتماعی شبكه یك سیما به تهیه كنندگی مجتبی كشاورز و با حضور حجت الاسلام محمد برمایی بعنوان مجری و كارشناس پخش می شود.
این برنامه كه به واسطه سال ها ثبات در میان برنامه های ویژه ماه مبارك رمضان همواره مخاطبان خویش را به همراه داشته است، سال جاری هم هر روز ساعت ۱۹: ۲۰ روانه آنتن خواهد شد. رویكرد برنامه بحث خانواده، مواسات، امیدبخشی و امید به زندگی است.
شبكه دو
«پگاه عاشقی» ویژه برنامه سحرگاهی شبكه دو سیماست كه به صورت زنده روانه آنتن می شود. این ویژه برنامه همراه با بخش های گفتگوی كارشناسی، مناجات خوانی مادحین برتر كشور، شعرخوانی شعرای آیینی جوان، قرائت دعای سحر به صورت زنده و بخش های متنوع در ارتباط با حرم معصومین (ع) هر روز ساعت ۳: ۰۰ پخش خواهد شد.
«مكث» عنوان یكی دیگر از تولیدات شبكه دو سیماست كه در روزهای رمضان به صورت ویژه برنامه روانه آنتن می شود. گفتگو با افرادی كه در ایام كنونی انتشار ویروس كرونا به شكلی در كمك به دیگران در ایام قرنطینه موثر بوده و یا به شكلی توانسته اند در مبارزه با این بیماری موفق ظاهر شوند همچون بخش های این برنامه است. این برنامه از یك بخش گفتگو محور و بخش مستند تشكیل شده است. «مكث» كاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه كنندگی جواد فرحانی كه هر روز ساعت ۱۹ از شبكه دو سیما پخش می شود.
شبكه سه
قرار عاشقی سحرخیزان از قاب شبكه سه سیما با برنامه «ماه من» حدود ساعت ۳ صبح از این شبكه پخش می شود. در این برنامه مناجات های منظوم برای روزه داران پخش خواهد شد.
شبكه سه سیما هم در كنداكتور رمضانی خود «مثل ماه» را جایگزین برنامه «ماه عسل» با ۱۲ سابقه كرده است.
«مثل ماه» به تهیه كنندگی هادی آشتیانی و كارگردانی پیام ابراهیم پور برنامه ای تركیبی با ساختار معارفی و اجتماعی است
شبكه چهار
در شبكه چهار سیما برنامه «سحوری» با مبحث انسان، جامعه و تمدن قوی با محوریت حدیث جنود عقل و جهل و صحیفه سجادیه، ۳۰ شاخصه برای انسان قوی و جامعه قوی صحبت و تبادل نظر خواهد شد.
این برنامه كه با اجرای امیر مهرداد خسروی در ساعت ۳ صبح پخش می شود شامل بخش های متنوع و مناجات خوانی میرزا محمدی خواهد بود.
در لحظات عرفانی افطار، شبكه چهار «زندگی بعد از زندگی» را در ساعت ۱۹ به روی آنتن می برد.
این برنامه تركیبی مستند گونه است كه در آن با ۳۰ نفری كه از دنیا رفته اند اما عمرشان به دنیا بوده و حیات باردیگر یافته اند گفتگو شده و از مشاهدات خود می گویند. ویژه برنامه رمضانی «زندگی بعد از زندگی» تلاش دارد با دعوت از اساتید به نام در حوزه های مختلف جامعه شناسی، روانشناسی، فلسفه، مردم شناسی و... به معنای زندگی در دنیای دیجیتالی امروز بپردازد.
شبكه پنج سیما
شبكه پنج سیما هم در ماه عبادت و بندگی «خلوتگاه عارفان» را از حرم مطهر رضوی برای سحرخیزان و روزه داران پخش می كند. این برنامه با حضور صابر خراسانی در زمینه اخلاقی و اعتقادی موضوعاتی را مطرح می كند. برنامه سحرگاهی «خلوتگه عارفان» با آیتم ها، دعای سحر و اتفاقات متنوع و مختلف به روی آنتن می رود.
«خلوتگاه عارفان» شامل آیتم هایی همچون «سفره مهربانی» (بسته غذایی برای نیازمندان)، وصیت نامه شهداء، درس هایی از زندگی حاج قاسم سلیمانی، دعای سحر، مناجات و سخنانی كوتاه از علما و اندیشمندان خواهد بود.
شبكه پنج سیما هم ویژه برنامه ماه مبارك رمضان خویش را با نام «عقیق» با اجرای هیراد حاتمی هر شب ساعت ۱۹ از قاب این شبكه پخش می كند. «عقیق» به تهیه كنندگی محمد قنبری در چارچوب یك ویژه برنامه به مدت ۳۰ شب و به مدت ۶۰ دقیقه با موضوعاتی متفاوت میزبان مردم است.
شبكه قرآن و معارف
«مهمان خدا» عنوان ویژه برنامه سحرگاهی شبكه قرآن و معارف است كه همه روزه در روزهای ماه مبارك رمضان از ساعت ۲: ۳۰ صبح به‎صورت زنده همراه بیداردلان و سحرخیزان این ماه نورانی می شود.
ویژه برنامه افطار شبكه قرآن و معارف سیما «ضیافت» نام دارد كه این برنامه در چارچوب تركیبی همراه با مستند به بررسی زندگی علما و بزرگان دین می پردازد و هر روز از ساعت ۱۹ به‎صورت زنده تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون خواهد شد.

1399/01/31
22:09:59
5.0 / 5
2695
تگهای خبر: اجرا , تلویزیون , تولید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز