در اختتامیه جشنواره فیلم های مستند مطرح شد؛

سینمای مستند بعنوان یك ابزار فرهنگی قدرتمند و كارآمد است

سینمای مستند بعنوان یك ابزار فرهنگی قدرتمند و كارآمد است

مجله سرگرمی: مراسم اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با سوژه تهران در موزه سینما اجرا شد.


به گزارش مجله سرگرمی به نقل از روابط عمومی موزه سینما، شب گذشته دوشنبه ۸ مهرماه اختتامیه جشنواره فیلم های مستند با سوژه تهران توسط ستاد گردشگری شهرداری تهران و با همكاری موزه سینما در سالن فردوس اجرا شد.
در ابتدای این مراسم مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری اظهار داشت: گردشگری یك صنعت فرابخشی است و بخش های مختلفی درگیر سوژه گردشگری هستند. طبیعتاً سینما بعنوان یك هنر پیشرو و پیشگام می تواند در معرفی جاذبه های گردشگری و ایجاد تعلق خاطر شهروندان به اماكن تاریخی و فرهنگی گردشگری بسیار موثر باشد.
وی با اشاره به سوژه گردشگری افزود: برگزاری جشنواره های مختلف همچون فیلم در این عرصه مطرح می شود و باید در نظر داشته باشیم كه هنر سینما بعنوان ابزار قوی می تواند تسهیل كننده ارتباط میان ملت ها موثر باشد همانطور كه امروزه ونیز، كن و برلین با جشنواره های فیلم شناخته می شوند.
هادی آفریده كارگردان فیلم های مستند «صف سلام» و «چنارستان» نیز اظهار داشت: سینمای مستند بعنوان یك ابزار فرهنگی بسیار قدرتمند و كارآمد است و می تواند معرف جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی باشد.
وی بیان كرد: سیاست گذاری های شهرداری تهران بعنوان یك نهاد اجتماعی گسترده كه امكانات بسیاری در اختیار دارد می تواند در تولیدات سینمای مستند درباره تهران، بسیار موثر باشد.
در ادامه این مراسم محمد جواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به قسمتی از برنامه های حوزه گردشگری در دوران معاصر كشور و بیان ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و طبیعی كلانشهر تهران و تبدیل تهران از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تاكید نمود.
وی با اشاره بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت فاخر، وزین و تاثیر گذار هنر هفتم، اظهار داشت: تعامل سینما با مدیرت شهری كلانشهر تهران برای بیان تصویری ظرفیت ها و جاذبه های متنوع تهران با هدف معرفی این كلانشهر بعنوان مقصد گردشگری ضروری می باشد.
حق شناس با اشاره به اینكه تهران ظرفیت قابل توجهی در جذب توریست دارد، اضافه كرد: ظرفیت ها زمانی به درستی دیده می شود كه مانند دیگر شهرهای كشورمان شیراز و اصفهان كه جایگاه درستی را در زمینه گردشگری كسب كرده اند، بتوانیم تصویر درستی از تهران با كمك و همراهی هنر سینما روایت نماییم.
رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به اینكه در سال های گذشته تهران بعنوان معبر گردشگری برای گردشگران بوده است، اظهار داشت: باید تلاش نماییم كه شهر تهران را از منظر فرهنگی و اجتماعی به جایگاه درستی برسانیم و به یك مقصد گردشگری تبدیل نماییم.
در اختتام مراسم از زنده یاد حمید سهیلی با حضور خانواده وی و كارگردانان فیلم ها تقدیر گردید.
در این مراسم افرادی همچون محمد جواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یك، مهران عباسی مدیرعامل موزه سینما، جعفر صانعی مقدم، فرهاد ورهرام، بابك بهداد، هادی آفریده، محسن استادعلی، شهرام میراب اقدم، مهرداد زاهدیان حضور داشتند.


منبع:

1398/07/09
22:59:56
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: اجرا , تولید , جشنواره , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز