در نشست خبری مطرح شد؛

کهکشان تکنولوژیک ترین مسابقه تلویزیون است

کهکشان تکنولوژیک ترین مسابقه تلویزیون است

به گزارش مجله سرگرمی، سردبیر برنامه کهکشان ضمن اشاره به تکنولوژی های مورداستفاده در این مسابقه آنرا تکنولوژیک ترین مسابقه تلویزیونی دانست.به گزارش مجله سرگرمی به نقل از مهر، نشست خبری مسابقه «کهکشان» امروز سه شنبه سوم آبان با حضور عوامل این مجموعه در لوکیشن برنامه برگزار گردید.
کمیل سوهانی تهیه کننده برنامه در ابتدا در رابطه با زمان پخش قسمت اول آن بیان نمود: پخش این مسابقه از جمعه این هفته آغاز می شود و هر هفته شنبه ها از شبکه پنج است.
وی در رابطه با تغییرات این فصل با فصل قبل بیان نمود: تابحال ۲۶ قسمت ضبط شده است. در دکور تغییرات جدی داشتیم روایت و بازی ها تغییر نمود. کارگردانی را دینامیک کردیم تا حس بازی ها به مخاطب منتقل شود.
سوهانی در رابطه با تغییر مجری در فصل دوم توضیح داد: روایت ما در این فصل متفاوت بود مجری باید خودش شرکت کننده ها را راهنمایی می کرد سراغ مجری ای رفتیم که به اتاق فرمان رفته و بازی ها را هدایت می کند. سپند امیرسلیمانی این خصوصیت ها را داشت که در جایگاه کنترل کننده قرار بگیرد.
وی در پاسخ به سوالی در رابطه با دکور برنامه و بودجه مسابقه خاطرنشان کرد: بودجه مسابقه های دیگر را هم خبر داریم و می دانیم که در مقایسه با انها بودجه ما زیاد نیست. با این که دکور بزرگی داریم ولی با تمهیدات اقتصادی که دوستان داشتند با هزینه کمتری کار را پیش بردیم.
تکنولوژیک ترین مسابقه تلویزیون
در ادامه فاطمه دلاوری سردبیر برنامه اظهار داشت: «کهکشان» تکنولوژیک ترین مسابقه تلویزیون است یعنی نخستین مسابقه ای که مبتنی بر تکنولوژی «وی آر» (واقعیت افزوده) است. مسابقه ای که با حقیقت افزوده پیش رفت و همینطور متنوع ترین لوکیشن ها را دارد.
مجید رستگار کارگردان این مجموعه در ادامه اظهار نمود: کارگردانی این کار خیلی سخت بود اما من باید چند فضا را با هم کنترل می کردم. مثلا کارهایی مثل «جوکر» چون تک لوکیشن است و سختی کمتری دارد هرچند با ۳۰ دوربین ضبط شده است اما اینجا سه لوکیشن همزمان را مدیریت می کردم چون همزمان اتفاق می افتاد و به خاطر نوع طراحی که داشت نمی شد رج زنی کرد. مدیریت این کار از سخت ترین کارها بود که در پروژه های مختلف تلویزیونی دیدم.
سوهانی در ادامه بیان نمود: ژانر مسابقه داستانی را تجربه نماییم و به شکلی رئالیتی است واکنشی واقعی از انسان های واقعی می بینید و این کار هم در حوزه کارگردانی و هم در عرصه تولید نمایش سختی های زیادی داشت.
رستگار در توضیح بیشتر از این سختی ها اظهار داشت: ما روزی ۶۰ دقیقه از این کار تصویربرداری می کردیم بخش های نمایشی دارد که در طول پخش خواهید دید. بخشی که بازیگران بداهه و کنترل شده پیش می برند و مسأله اصلی مانیتورینگ همه این بخش ها با هم است. ما عملاً میدانی کار می کردیم در لحظه می دیدیم حتی شاید این فضای دو هزار متری و خیلی از این سختی ها در خروجی نهایی حس نشود.
وی افزود: بخش های نمایشی داریم که کار را جذاب می کند و حدود ۱۲ بازی طراحی شده است.
از روزنامه نگار دوره مشروطه تا مزاحم بازی ها
فاطمه دلاوری سردبیر مسابقه «کهکشان» اظهار داشت: قصه های زیادی ما داریم که در این کار طراحی شده است. شخصیت نگین الرعایا نوعی مابه ازای تاریخی دارد که از مریم عمید گرفته شده است. باقی شخصیت ها هم ما به ازا دارد. ما زمان های مختلفی را داریم و به آینده می رویم و در رابطه با آینده تخیل می نماییم.
وی در رابطه با بازیگران هر آیتم بیان نمود: چندین جلسه گفتگو داشتیم تا ببینیم برای هر دوره چه میزبانی داشته باشیم. شخصیت های میزبان برپایه خود بازی های هر بخش انتخاب شده اند.
فریبا ترکاشوند از بازیگران یکی از آیتم ها بیان نمود: در فرآیند مسابقه چالش های شیرینی پیش می آید و تلاش می شود مخاطب با این قصه ها و چالش ها همراه شود که به نظرم جذاب بود.
کیمیا گیلانی هم اظهار داشت: نقش نگین الرعایا را دارم که یک برداشت طنز از مریم عمید روزنامه نگار دوران مشروطه است و دنبال آگاهی دادن و آگاهی رسانی است. او طرفدار مشروطه است و تلاش دارد مسایل روز را بیان کند.
علیرضا دانشگر که نقش مزاحم را در این برنامه دارد، هم در توضیحی بیان نمود: نقش مزاحم را دارم که اجازه ندهم شرکت کنندگان موفق شوند گوی ها را ببرند.
اصغر حیدری بازیگر باسابقه در ادامه خاطرنشان کرد: چنین فضایی برای نخستین بار بود که تجربه می کردم. این کار در ابتدا خیلی سخت بود چون شرکت کنندگان ابتدا که وارد کار می شدند برایشان سخت بود چون فیلمنامه نداشت.
ماجرای شعر رپ در تیتراژ که ۴۰ بار تکرار شد
این بازیگر در رابطه با تیتراژ برنامه که در آن یک قطعه رپ را همخوانی کرده است هم بیان نمود: تیتراژ برنامه چهل بار تکرار شد و سختی زیادی داشت بخصوص که من رپ بلد نبودم.
علی کاظمی دیگر بازیگر این مجموعه اظهار نمود: مهر بازیگر آیتمی روی پیشانی ما خورده است و فکر می کردم خیلی کار راحتی است اما تمرین های زیادی کردیم یک مرتبه هم حین تمرین با خودم گفتم پوستم کنده است. باید دیالوگ ها را به شکلی مدیریت می کردیم چون هیچکدام نمی دانستیم چه دیالوگی رد و بدل خواهد شد و بخشی از کار بداهه بود. برای نخستین بار بود که کار آیتمی اینقدر برایم جذاب بود و عاشقانه پذیرفتم.

1401/08/04
10:41:05
5.0 / 5
242
تگهای خبر: اجرا , بازی , تلویزیون , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
NewsFun
newsfun.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مجله سرگرمی محفوظ است

مجله سرگرمی

سرگرمی و طنز